Čo jesť pred cvičením pre dosiahnutie skvelých výsledkov?

Aj vás trápi dilema, čo jesť pred tréningom? Určite chcete mať dostatok energie, aby ste spálili maximum kalórií. Základom pri každom tréningu je správna výživa. To, čo pred tréningom konzumujete, úzko súvisí s kvalitou vášho tréningu. 

 

Záležať by vám malo aj na svalovej hmote, pretože práve tá je pri strate tukov kľúčová. To sú hlavné dôvody, prečo treba pred tréningom jesť vhodné potraviny. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo by ste mali jesť predtým, ako sa vyberiete do fitness centra.

 

Kedy jesť?

 

Optimálny čas je konzumácia jedla 60 - 90 minút pred tréningom. Pred cvičením sa neodporúča jesť ťažké jedlá, pretože cvičenie s ,,ťažkým" pocitom na žalúdku je nielen náročné, ale znižuje aj vašu výkonnosť. Preto si vyhraďte na prípravu vášho jedla dostatok času.

 

Odporúčame prečítaťToto sú top tipy od najlepších fitness trénerov!

Fitko

Zdroj: Shutterstock®

Čo jesť pred tréningom?

 

Napríklad ryba je pred tréningom vhodnou voľbou. Je to najrýchlejšie tráviaci proteín, a to hlavne oproti mäsu. Ďalej sacharidy s pomalým uvoľňovaním sú schopné poskytnúť stály prísun energie. Takýmto sacharidom je napríklad hnedá ryža. Ďalším alternatívnym riešením môže byť jablko, tuniak alebo proteínový koktail.

 

Odporúčame prečítaťDýchajte! Je to revolučný spôsob chudnutia

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa rozhodnete pre proteínový koktail, mali by ste ho vypiť asi 30 minút pred tréningom. 20 gramov bielkovín a 30-40 gramov sacharidov, sú ideálne k vášmu tréningu - chránia svalovú hmotu a podporujú obnovu a rast svalov. Proteínový prášok je najlepším zdrojom bielkovín, ktorý môžete konzumovať bez obáv. Aminokyseliny zo srvátkových bielkovín sa rýchlo dostanú do krvného obehu a do svalov počas tréningu, keď ich potrebujete najviac.

 

Odporúčame prečítaťŠporty, ktorých sa ani na jeseň nemusíte vzdať

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Čo doplnky?

 

30 minút pred tréningom by sa mali dostať do vášho tela. Teraz vám ponúkame tie doplnky, ktoré sú osvedčené, skutočne dodávajú energiu a aj vďaka nim môžete podať skvelý výkon počas tréningu. Samozrejme, nie je potrebné kupovať všetky. Toto je len zoznam tých doplnkov, z ktorých si môžete vyberať.

 

Odporúčame prečítaťAké cvičenie najlepšie odbúrava stres?

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Beta - alanín

 

Beta - alanín je aminokyselina, ktorá je produktom tela, čo znamená, že nie je esenciálna kyselina. Táto aminokyselina je inhibítor vodíkových iónov, ktoré sa vytvárajú pri intenzívnom cvičení. Ióny vodíka znižujú hladinu pH svalových buniek. Beta - alanín zabraňuje hromadeniu vodíkových iónov, čo znižuje svalovú únavu. Odporúča sa konzumovať 5 gramov beta - alanínu tesne pred tréningom.

 

Odporúčame prečítaťAko si správne vybrať hodinu ashtanga jogy?

Fitness

Zdroj: Shutterstock®

Kreatín

 

Kreatín sa tiež vyskytuje v ľudskom tele. Nachádza sa v potravinách a hlavne v mäsitých výrobkoch. Je to najviac skúmaná látka na svete - 200 štúdií za 10 rokov. Tieto štúdia preukázali, že kreatín pomáha pri:
 

-budovaní svalov
-zlepšuje anaeróbnu vytrvalosť
-znižuje svalovicu a telesnú únavu

 

Odporúčame prečítať: Ako pred zimou zvýšiť starostlivosť o vašu korunu krásy?

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Oxid dusnatý

 

Oxid dusnatý (NO) je plyn, ktorý telo prirodzene produkuje. Okrem toho, NO zvyšuje prietok krvi, vďaka čomu sa dostávajú živiny do svalových buniek rýchlejšie. Doplnok NO je vlastne kombinácia arginínu, citrulínu a beta - alanínu, ktoré podporujú prirodzenú tvorbu tohto plynu. Vezmite si denne 7-9 gramov arginínu, citrulínu a beta - alanínu ako doplnok pred tréningom.

 

Odporúčame prečítať: LABELLO masielka na pery

Finess

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

5 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.12.2015 15:08

užitočný článok :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.12.2015 19:41

...aj po cviceni sa doporucuje len nieco male - zdravu tycinku,aby clovek potom nevybielil celu chladnicku.

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

09.12.2015 18:46

podla mna cičit treba, ale mne sa nejak ked tie svaly moc vidno na ženách to sa mi nepáči

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

26.12.2015 19:57

ja sa dosť nacvičím v robote

Vaše meno:

Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

02.01.2016 14:40

je nesmiem jesť aj 3 4 hodiny pred cvičením v trvaní 1 hodina kardio ... tú chybu som urobila raz v živote a bolo mi veľmi zle ... každý si musí nájsť svoju cestu ale toto je skvelý návod, len to netreba brať, že všetko sa popíše sadne na každého človeka

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE