Kuchárska kniha 1000 receptov (recenzia)

 

V kníhkupectvách nie je kuchárska kniha s názvom 1000 receptov – Rýchlo a ľahko žiadnou novinkou. Ako už názov napovedá, v knihe nájdete tisíc rôznorodých receptov od hlavných jedál až po dezerty, ktoré si dokážete kedykoľvek pripraviť. Vďaka veľkému počtu receptov si každý čitateľ nájde v knihe to, čo hľadá a sklamaný rozhodne nebude. 

 

Kniha patrí so svojím väčším formátom a pevnou väzbou k mohutnejším knižným dielam, čo nemusí byť na škodu. Medzi ostatnými kuchárkami sa nestratí a po otvorení držia strany ako majú, takže nechcené pretáčanie listov alebo zatváranie, tu nehrozí. Okrem toho, kniha obsahuje naozaj veľké množstvo receptov, čo by pri menších rozmeroch mohlo spôsobiť jej neprehľadnosť. 

 

 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha 1000 receptov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Zavítajte do očarujúceho sveta varenia s neprekonateľnou knihou rýchlych receptov. Táto kniha plná lákavých a lahodných receptov je skvelá pre nováčikov v kuchyni, ale aj pre skúsených kuchárov. Vychutnajte si každý deň skvelé jedlo aj úžasné maškrty! Predjedlá a prílohy, hlavné jedlá aj dezerty, to všetko pripravíte neuveriteľne rýchlo a ľahko. 1000 receptov - rýchlo a ľahko – to je jediná kuchárska kniha, ktorú budete potrebovať.“

 

 

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha 1000 receptov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kniha je preložená do slovenského jazyka z anglického originálu 1000 recipes – Quick and easy. Pre niekoho kto má radšej osobnejšie knihy s príbehom (áno, aj také kuchárske knihy sú) bude však tento knižný titul krokom vedľa. V knihe nájdete presne 1000 receptov na jednoduché a rýchle recepty, nič viac a ani menej.

 

Vyše 300 strán kuchárskej knihy je rozdelených na 3 kapitoly – predjedlá a prílohy, hlavné jedlá a na záver dezerty. Na každej strane nájdete jednu alebo dve fotografie konkrétnych jedál a informácie potrebné k ich príprave. 

 

 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha 1000 receptov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

V knihe nájdete recepty na krémovú rajčiakovú polievku, plnené cukety, steak s cesnakovou omáčkou alebo sladké francúzske hrianky či snehové pusinky so šľahačkou. Väčšina receptov vyzerá chutne a suroviny k nim jednoducho zoženiete v obchode. Na druhej strane recept na koláč, kde je medzi ingredienciami uvedený kupovaný tortový korpus a citrónový krém, patrí skôr na obal polotovarov než do kuchárskej knihy.

 

Recepty obsahujú čas prípravy, množstvo surovín a porcií, postup v bodoch a fotografiu. Hoci sa v knihe podľa názvu nachádza 1000 receptov, približne polovica z nich sú len obmeny pôvodných receptov, kde napríklad namiesto kuracieho mäsa použijete lososa.

 

 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha 1000 receptov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchárska kniha 1000 receptov – Rýchlo a ľahko vsadila na kvantitu receptov, čo sa bohužiaľ odzrkadlilo na ich kvalite. Napriek tomu však v knihe nájdete desiatky chutných jedál, ktoré budete radi pripravovať každý deň.

 

 

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha 1000 receptov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Knihu 1000 receptov - Rýchlo a ľahko si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 15,05€ - tu v zľave za 14,70€.

 

Zdroj foto: www.luci.sk

1 komentár
Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 14:09

Tak to musí byť super kuchára, z nej by som hravo navarila raňajky, obedy aj večere na každý deň v roku :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE