Aké cvičenie je ušité presne pre teba? Inšpiruj sa!

Žiarlite, keď vidíte, ako si  niekto svižne beží cez park? Túžite bežať s ním? Jediný problém je, že nemáte kondičku, alebo vám beh jednoducho nevyhovuje? Nezúfajte. Nič sa nedeje, nie každý z nás môže byť rodený bežec. Môže vám však vyhovovať nejaké iné cvičenie. Stačí ich zopár vyskúšať a nájsť to pravé pre vás. 

Rýchla chôdza

Rýchla chôdza je fantastická! Je to menej ako beh, ale viac ako chôdza. Zjednodušene povedané, je to veľmi rýchla chôdza. Ide o kardio cvičenie, pri ktorom zapojíte do pohybu všetky svoje svaly. Zdá sa, že ide o jednoduché cvičenie. Rýchla chôdza si vyžaduje veľa praxe. Vztýčená hlava, brada hore, krátke kroky a stiahnuté bruško sú hlavným prvkami rýchlej chôdze. Je to skvelé cvičenie pre tých, ktorí milujú pohyb na čerstvom vzduchu, ale nepatria k vytrvalostným bežcom.

Odporúčame: Ako sa zbaviť nadbytočných kíl? Inšpiruj sa celebritami ako Švidraňová či Mirgová

žena na bicykli

Zdroj: Shutterstock®

Bicykel

Milujete rýchlosť, čerstvý vzduch a slnečné lúče? Tak hor sa nasadnúť na bicykel a nechať sa unášať vetrom. Bicyklovanie je jedným z najviac podceňovaných cvičení. Keďže je už zima, bicykel môžete vymeniť za rotoped, ktorý môžete mať vo svojej obývačke. Akonáhle sa začne otepľovať, znovu je čas vytiahnuť bicykel z pivnice. 

pilatesové cvičenia

Zdroj: Shutterstock®

Pilates

Pilates je cvičenie ako stvorené pre ľudí, ktorí žijú v harmónii so svojím telom. Ide o naozaj tvrdú formu tréningu. Netreba ho nikdy podceňovať. Pri pilates cvičení si musíte byť plne vedomý svojich pohybov, nech sa deje čokoľvek. Sústredenosť a presnosť, to je to, čo si pilates vyžaduje v prvom rade.

Odporúčame: Prečo nechudnem? Tu sú časté dôvody, prečo ručička na váhe neklesá!

joga

Zdroj: Shutterstock®

Joga

Najúčinnejšie relaxačné cvičenie je joga. Po hodine jogy sa budete cítiť pokojnejšia a menej vystresovaná. Ide o spojenie mysle a tela. Pomocou jogy sa ľudia uvoľňovali už 500 rokov pred naším letopočtom. 

kickbox

Zdroj: Shutterstock®

Kickbox

Niekedy potrebujete zo seba vybiť úplne všetko. Kickbox je najlepší spôsob, ako si vyrysovať svaly na nohách a na brušku a, samozrejme, vybiť zo seba všetok stres a nervozitu. Ak nabudúce budete potrebovať poraziť stres, skúste práve toto cvičenie.

Odporúčame: TOP chyby vegetariánov a vegánov: Ak neješ živočíšnu stravu, čítaj!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE