Piloxing – na spevnenie aj relax

Ak si myslíte, že taký box nie je šport pre ženy, no napriek tomu sa vám aspoň trošku pozdávajú jeho formovacie účinky na postavu, môžete urobiť kompromis. A vyskúšať takzvaný piloxing. Ide o cviky, ktoré sú kombináciou boxu, pilatesu, ale aj tanca. Piloxing je tak skvelým fitness programom, vďaka ktorému schudnete, spevníte si telo, zrelaxujete myseľ a ako bonus sa aj zabavíte. 

Ako piloxing vznikol? Vytvorila ho profesionálka Švédka Viveca Jensen, ktorá sa venovala tancu, pilatesu a ako hobby aj boxu. Vychádzala z faktov, že box spevňuje telo a zvyšuje nám výkonnosť a kondíciu, tanec nás zas učí ladným pohybom a takú tú „fitness drinu“ odľahčuje zábavou. No a pilates je ideálny na celkové zoštíhlenie tela. Od svojho zrodu si tak piloxing získal srdcia cvičenia chtivých po celom svete. 

Odporúčame prečítať: Odhaľte čaro brušných tancov

Piloxing – na spevnenie aj relax

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa piloxing cvičí? Rozhodne nejde o žiadnu rutinu. Keďže sa tu spájajú kombinácie troch druhov cvičení, nudiť sa v žiadnom prípade nebudete. Pri piloxingu sa striedajú dve hlavné fázy, jedna je rýchla a intenzívna, druhá pomalá a o čosi oddychovejšia. Väčšinou sa piloxing cvičí naboso. Naopak na rukách máte špeciálne rukavice, ktoré zároveň pôsobia ako záťaž, a vďaka nim sa efekt cvičenia umocňuje. Veď posúďte samé, na videu je samotná zakladateľka piloxingu:

Odporúčame prečítať: Zaboxujte si.

A ako na vás teda piloxing pôsobí?

Piloxing – na spevnenie aj relax

Zdroj: Shutterstock®

Za hodinu intenzívneho cvičenia môžete spáliť až okolo 800 kalórii! Zlepšíte si tiež držanie tela, zbavíte sa stresu, zabavíte sa, zrelaxujte. Okrem posilňovania a spevnenia svalstva tak nielenže chudnete, ale podporujete aj svoj imunitný systém. Vďaka piloxingu sa stanete tiež obratnejšou, pohotovejšou a energickejšou. Získate peknú a štíhlu postavu, zdravé sebavedomie a chuť do života :)

Piloxing – na spevnenie aj relax

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Zacvičte si hneď zrána

Aký šport máte v obľube vy?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.09.2014 14:49

tak toto nemusí byť vôbec zlé

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

19.09.2014 18:47

zaujímavé cvičenie,ja a šport sme sa zatiaľ neskamarátili

Vaše meno:

Libuša

Libuša

19.09.2014 21:26

U nás sa to necvičí, škoda.

Vaše meno:

Aneta Schwarzová

Aneta Schwarzová

21.09.2014 16:33

Je to naozaj zábavná forma cvičenia, 100x lepšie ako namáhať sa v posiľňovni s činkami. Je to zaujímavejšie a aj efektívnejšie, mám to vyskúšané :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

02.10.2014 18:09

zaujímavé pre mladé ročníky skvelá forma cvičenia a formovania si postavy

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

07.12.2014 15:34

obľubujem tiež plávanie a cvičenie na steperi

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE