Toto sú top tipy od najlepších fitness trénerov!

Ak občas navštívite fitko, asi ste si všimli trénerov pracujúcich v ňom. Často vyzerajú ako odhodlanosť sama a vedia vám pekne vynadať, keď sa priznáte, že ste včera zase neodolala koláčiku.

 

Ako je možné, že ich také veci nalákajú? Že dokážu odolať všetkým tým dobrotám, majú sebadisciplínu a pevnú vôľu? Je potrebné cvičiť iba ráno?

 

 

Jesť iba niektoré potraviny? Na tieto otázky odpovedia najlepší svetoví tréneri so svojimi tipmi.

 

Zabudnite na zónu najväčšieho spaľovania tukov!

 

Neriešte, kedy najviac spaľujete tuky. Či ráno, poobede alebo večer. Namiesto toho sa zamerajte na celkový počet spálených kalórií z tuku. Ak chcete spáliť najviac tuku v priebehu 24 hodín, musíte cvičiť tak dlho, ako je to len možné.

 

 

Buďte fit v prvom rade zvnútra. Navonok to skôr či neskôr príde

 

Namiesto toho, aby ste cvičenie posudzovala iba z pohľadu rozsahu a pohľadu na seba v zrkadle, pre spätnú väzbu sa zamerajte predovšetkým na to, ako cvičenie cítite –či po ňom cítite viac energie, menej stresu. Kozmetické zmeny samozrejme prídu tiež.  Skúste však nájsť prijať fitness plán, ktorý vás baví a vezmite si ho k srdcu. 

 

Odporúčame prečítať: Astro Vianoce pre zemské znamenia (BÝK, PANNA, KOZOROŽEC)

Toto sú top tipy od najlepších fitness trénerov!

Zdroj: Shutterstock®

Začnite svoj deň cvičením

 

 Už ste vo svojom nabitom programe vytvorili svoje fitness rutiny? Byť  fit je základ. Výskumy ukazujú, že ľudia, ktorí si prispôsobia čas tak, aby cvičili hneď ráno sú úspešnejší. Prečo? Vzhľadom k tomu, že cvičíte hneď ráno bude menej pravdepodobné, že sa budete vyhovárať, keď vám to popoludní nevyjde. Ráno si odcvičíte svoje a máte pokoj.  

 

 

Urobte si čas na meditáciu

 

Naučte sa, ako začleniť meditáciu do svojho denného režimu, bez ohľadu na to, ako málo času máte. Toľko utrpenia, bolesti, neistoty a vnútorných bojov je spôsobených nami samými. Meditácia nič nestojí, nevyžaduje nič, a môže byť vykonaná kdekoľvek. Ak chcete zmeniť svoje telo, budete musieť zmeniť svoj názor a spôsob, akým komunikujete sama so sebou. 

 

Odporúčame prečítať:  Dýchajte! Je to revolučný spôsob chudnutia

Toto sú top tipy od najlepších fitness trénerov!

Zdroj: Shutterstock®

Robte to, čo máte radi

 

Ak sa pokúsite robiť nejaký cvik a ten nefunguje, skúste cvičiť niečo iné, nenechajte sa znechutiť. Ak ste zranená, prepnite zariadenie a zamerajte sa na iný cvik, jednoduchší. Nikdy sa nezastavte, hľadajte správne cvičenie a svoj vlastný harmonogram, kým si vytvoríte presne to, čo bude pre vás najlepšie fungovať.  Keď nájdete svoj spôsob, neriešte reči nikoho a ničoho.  Robte to, čo máte radi. To je najistejší spôsob, ako zabezpečíte že budete fit pre život.  

 

 

Načúvajte svojmu telu, nie mysli

 

Vaše telo to vie lepšie! V dňoch, keď máte pocit, že musíte cvičiť, ale vaše telo vám dáva najavo, že nevládze? Počúvajte ho. Vždy je lepšie si len ponaťahovať chrbticu a urobiť pár cvikov na natiahnutie končatín. Nič ťažké, nič zložité. 

 

Odporúčame prečítať: Banánovo-ďumbierová pena

Toto sú top tipy od najlepších fitness trénerov!

Zdroj: Shutterstock®

Dvíhajte viac železa

 

Jeden z najlepších tipov, ktorý fitnes tréneri dávajú každému, kto chce zmeniť tvar svojho tela, je zdvíhať závažia. Konkrétne, dvíhať ťažké váhy a vykonávať multi cvičenia, ako sú drepy, či mŕtvy ťah. Ak je vaším cieľom je pozrieť vytvarovanie svalstva a strata brušného tuku, skombinujte 20 minút vysokej kardio intenzity a 20 minút silového tréningu. Čoskoro budete v top forme svojho života.

 

Odporúčame prečítať:  Ako na to... Neuviaznuť v starom hneve

Toto sú top tipy od najlepších fitness trénerov!

Zdroj: Shutterstock®

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE