Zapojte do cvičenia aj svoje deti !

Na cvičenie je potrebné dostatočné množstvo času. To je fakt. Preto mnohé ženy, najčastejšie mamičky nechodia do fitnescentier, ani keby mohli. Predsa je potrebné niekde nechať deti, resp. im zabezpečiť dozor. A to nie je nikdy jednoduché.

 

Ak si chcete zacvičiť vy a súčasne vás otravuje vidieť svoje deti večne nalepené na monitore počítača, alebo displeji mobilu, tento článok je práve pre vás.

 

Deti doslova milujú pohyb. Preto treba túto vlastnosť využiť a zabezpečiť im realizáciu a voľnočasové aktivity.

 

Odporúčame prečítať: Ako naplánovať deťom krásne letné prázdniny?

 

Základnou podmienkou je, aby ten ktorý šport či pohyb dieťa bavil. Preto ho vezmite so sebou, alebo vyskúšajte niektoré z našich rád : 

 

Tímové športy

 

Dávajú vašim deťom možnosť voľby a podporujú ich tímového ducha. Možností je mnoho. Krúžky v škole, v centrách voľného času. Dieťa zlepší svoju koordináciu, pohyb v priestore a šport mu zabezpečí dokonalé kardio. Veľkou výhodou je, že dieťa sa prestane hanbiť a naučí sa byť priebojnejšie. Všetko vďaka tímovému športu.

Plávanie

Vy si oddýchnete, zaplávate a podporíte chrbticu a vaše dieťa si môže vďaka plávaniu vybiť energiu a urobiť tiež niečo pre svoje zdravie. Voda deti baví a je alarmujúce, že v dnešnej dobe deti nevedia plávať. Naviac, deti vždy berú bazén ako hru. Vďaka vode a zábave im ani nepríde, že vynakladajú obrovské množstvá energie. A to je pre vás veľká výhoda. 

Odporúčame prečítať: Športy, ktoré nezaťažia vaše kĺby

deti a cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Starý, dobrý bicykel...

Jazda na bicykli je skvelé kardiovaskulárne cvičenie, pri ktorom sa navyše veľmi posilňujú nohy. Tiež je to skvelá príležitosť stmeliť rodinu namiesto víkendových posedení na gauči, či v nákupných centrách. Zoberte svoje deti von! Preskúmajte turistické chodníky, zastavte sa na piknik na lúke. Spálite množstvo kalórii a pritom vytvoríte pre deti nezabudnuteľný zážitok.

Odporúčame prečítať:  Ako ochrániť vaše dieťa v škole v prírode či v tábore?

 

bicyklovanie

Zdroj: Shutterstock®

Silový tréning a deti?

Táto téma je pomerne diskutovaná a odborníci sa prikláňajú k názoru, že áno. Silový tréning je vhodný, ale výsostne s využitím vlastnej hmotnosti dieťaťa. Preto by dieťa nemalo určite cvičiť s činkami a podobne. Naučte deti drepy, skoky, plank. Jednoduché cviky, ktoré ich budú baviť. Najviac sa však pre deti odporúčajú tímové športy ako je futbal, volejbal, hokej. Na posilňovanie budú mať dosť času v tínedžerskom veku.

Odpojte deti od moderných technológii a zapojte ich do cvičenia spolu s vami! Prečo nie aj dnes? 

 

Odporúčame prečítať: Zelené smoothie

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.05.2016 19:31

aspon chvilku si pocvicit aj s detickami

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE