Čo nesplachovať v záchode? Na tieto veci rýchlo zabudni!

Každý záchod v domácnosti je plný tajomstiev. Ukrýva v sebe mnohé tajomstvá, o ktorých sa dozvedajú hlavne kanalizačné služby. Mnohí možno budú len krútiť hlavou, no v skutočnosti niektorí nemajú žiadne zábrany a do záchoda vhadzujú naozaj čokoľvek. A hlavne veci, ktoré doň rozhodne nepatria. A aký je výsledok? Upchaté kanalizácie, ktoré je potrebné prečisťovať takmer každý týždeň.

Takýmto spôsobom neškodíme len sebe a svojmu okoliu, ale aj prírode. Vlhčené utierky, lieky, olej – to všetko do záchoda nepatrí a aj tak ich bez zábran doň vhadzujeme. Veď ako inak sa ich zbaviť? Dokonca, rizikové môžu byť aj veci, o ktorých by ste vôbec nepovedali, že by sa v záchode splachovať nemali. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, čo upcháva kanalizácie a škodí životnému prostrediu!

Pozri aj: Dá sa pri joge schudnúť? Spoznaj 10 faktov, ktoré ti to prezradia!

kuchynské utierky

Zdroj: Shutterstock®

Vreckovky, kuchynské utierky, vlhčené utierky

Prvý kameň úrazu, pri ktorom môžete mať pochybnosti. Veď sú predsa vyrobené z rovnakého materiálu ako toaletný papier! Avšak, existuje medzi nimi zásadný rozdiel. Vreckovky a kuchynské utierky sú totiž hrubšie, čím postupne môžu prispievať k upchávaniu kanalizácie. Kvôli ich hrúbke a dlhodobému hromadeniu kanalizácie praskajú vo švíkoch svojou plnosťou.

Pozastaviť by sme sa mohli pri detských vlhčených utierkach. Mamičky, buďte k sebe úprimné – nesplachujete ich občas do záchodu? Vlhčené utierky sú vyrobené z materiálu, ktorý sa len tak ľahko nerozloží a v zásade platí – utierka k utierke = upchatý záchod.

dámska hygienická vložka

Zdroj: Shutterstock®

Dámske hygienické potreby

Tampón a dámske vložky sú ďalším problémom, ktorý bije na poplach. Síce je na ich balení ten známy symbol, ktorý označuje nevhodnosť splachovania do záchoda, no čo s ňou, keď nemáte poruke smetný kôš? Je to síce v tej chvíli ideálne riešenie, ale ak si to takto povie každá dáma, postupne budeme zavalení použitými dámskymi hygienickými potrebami, ktoré upchajú celé kanalizačné potrubie. Vložky sa totiž vyrábajú z buničiny alebo bavlny a v kanalizácii nemajú šancu sa rozložiť. Takže dámy, ak nemáte poruke vrecúško, zabaľte použitú vložku do toaletného papiera a odhoďte do koša.

lieky po záruke

Zdroj: Shutterstock®

Lieky

Úprimne, už asi každý z nás spláchol do záchoda lieky po záruke. Lekáreň je ďaleko, do koša sa vhadzovať nemajú (aby sa nimi neotrávili náhodní nálezcovia), vo vode sa rozpustia, takže to je ideálne riešenie. Síce áno, ale čo sa potom nachádza v našich potokoch, riekach či moriach?

Neprehliadni: Mydlica lekárska: Zvládne chybičky krásy aj nehody v domácnosti

9 komentárov
Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

08.10.2018 13:03

logické veci

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

08.10.2018 19:29

Veru ,niektorí ľudia sú hrozní.. je im ťažko vyhodiť do koša, tak radšej spláchnuť .. !! Nepochopím ako niekto môže hodiť do WC hyg.vložky, vreckovky , a mnoho iných vecí ,ktoré tam nepatria.. !!!!

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

08.10.2018 19:34

To by ma ani nenapadlo!

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

09.10.2018 07:16

Neškodíme len sebe a svojmu okoliu, ale aj prírode; súhlasím!

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

09.10.2018 14:43

Presne, všetky vymenované veci patria do koša, aj u nás je to tak.

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

09.10.2018 18:44

radšej do smetného koša poriadne zaviazať nech to neláka rôzne zvieratká..

Vaše meno:

Vlasta Mäsiarová

Vlasta Mäsiarová

12.10.2018 19:33

Výborný článok, mal by s ho každý prečítať, brigádujem ako upratovačka,,,mohla by som príbehy rozprávať

Vaše meno:

Anna Podmanická

Anna Podmanická

01.12.2018 23:20

Všetko je to o kultúre, veď kultúru národa spoznáš podľa záchoda, čo je svätá pravda.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

18.12.2018 13:23

Spomenuté veci do záchoda nehádžem, ale občas pokazenú polievku.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE