Duša z ovocia

Kto by nemiloval chuť čerstvo odšťavenej ovocnej šťavy? A koho baví čistiť odšťavovač po porcii zdravia? Nuž, ak ste pri prvej otázke zdvihli ruku všetci a pri druhej nikto, máme pre vás riešenie. Odšťavovač, ktorý sa uprace temer sám.

 

Čerstvé ovocné šťavy sú pokladom, ktorý milujeme pre jeho sviežosť, chuť a pocit zdravia.

 

 

 

Po pravde – celé je to ešte lepšie: odšťavené ovocie je ľahšie stráviteľné, telo z takto upravenej dužiny príjme viac minerálov a vitamínov. Navyše organizmus nie je preťažený vlákninou.

odšťavovač Philips HR1871

Zdroj: Shutterstock®

Pre dobré odšťavenie a chutný nápoj je dobré kombinovať taký kus ovocia alebo zeleniny, ktorý urobí základnú šťavnatú bázu a k tomu to, čo bude hlavnou chuťou. Napríklad do ovocných štiav je vhodné dávať ako základ šťavnaté jablko a k tomu to ovocie, ktoré má mať dominantnú chuť. Jablko môže byť základ aj pre zeleninové šťavy, ale tam môže rovnako dobre poslúžiť uhorka. Jablko aj uhorka majú relatívne neutrálnu chuť, ale zato sú bohaté na vodu. Ideálnymi na odšťavenie sú napríklad hrušky, citrusové plody, ananás, drobné ovocie ako maliny, černice, jahody, zo zeleniny mrkva, zeler, hlavne stonkový, rebarbora, paradajky. Závisí od chute a odvahy.

Základným princípom odšťavovania je, aby ste svoje ovocné dávky prijímali častejšie, ale nie vo veľkých dávkach. A vždy čerstvé, pretože čerstvá šťave začne relatívne rýchlo kvasiť, v podstate je nevhodné ju odkladať. 

odšťavovač Philips HR1871

Zdroj: Shutterstock®

Vždy čerstvé?

 

Hodiť dve jabĺčka a jeden pomaranč do odšťavovača nie je námaha. Ani stlačiť gombík a počkať, kým šťava vytečie. To, čo všetkých straší je fakt, že kým odšťavenie trvá ani nie minútu, umytie zabrýzganého prístroja – to sú minúty a minúty čistenia. Naozaj? Boli, ale už nie sú!

 

Philips je značka pre mnohých spoločníkov v domácnostiach. Najnovšia generácia odšťavovačov Philips prišla s výborným riešením, ako zatočiť s neobľúbeným umývaním. Práve preto je tu odšťavovač Philips HR1871 s unikátnou funkciou rýchleho čistenia QuickClean. 

 

Odporúčame prečítať: Nebaví vás žehlenie? Naparujte!​

odšťavovač Philips HR1871

Zdroj: Shutterstock®

Ako to funguje?

 

Prosto si odšťavíte svoje ovocie, či zeleninu a do odšťavovača nalejete vodu a zapnete. Po necelej minúte je odšťavovač zbavený nečistôt. Vysypete odpad a jednotlivé súčiastky len opláchnete alebo dáte priamo do umývačky riadu. Inovatívne nerezové sitko s mimoriadne hladkým povrchom ovocie dokonale odšťaví, avšak vďaka povrchu sa na ňom nezachytí prakticky žiadna nečistota. Umytie čistou vodou pri vysokých otáčkach je efektívnym spôsobom, vďaka ktorému ostane prístroj zbavený nečistôt.

 

Celý odšťavovač má skvelé jednoduché intuitívne ovládanie, vďaka ktorému ho rýchlo poskladáte. Vašou úlohou zostane len si vychutnávať plnú dávku vitamínov v obľúbenom kokteily. Naraz môžete pripraviť až 2,5 litra šťavy. Odšťavovač má praktickú integrovanú nádobu na dužinu a všetky súčiastky sú vhodné aj do umývačky riadu. Philips HR1871 získal aj dve prestížne medzinárodné dizajnové ceny – Reddot design award a Material design award.

 

Viac na: www.philips.sk

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE