Neuveriteľné a zvláštne! Ako vyčistiť veci prostredníctvom potravín?

Akékoľvek zlepšováky, ktoré dokážu pomôcť v domácnosti, sú u nás vítané. Všetko zjednodušujú a niekedy fungujú oveľa lepšie, ako všetky vychválené prostriedky, ktoré často stoja nemalé peniaze. Dnes sme si pre vás pripravili praktické spôsoby čistenia vecí v domácnosti, ktoré sú tak trošku bláznivé, neočakávané, ale hlavne užitočné.

 

O tom, že sa dá vyčistiť doska na krájanie prostredníctvom citróna, už asi viete. A možno ste už videli aj trik čistenia toaletnej misy prostredníctvom nemenovaného nápoja. My však máme pre vás ďalšie neobyčajné tipy a triky!

 

Pozri aj: Čili paprička ako zdroj dobrej nálady. Vieš, ako funguje?

gril a cibuľa

Zdroj: Shutterstock®

Vyčistite gril pomocou cibule!

Pomaly sa k nám blíži všetkými obľúbená grilovacia sezóna. Ak sa vám po minulej sezóne nepodarilo vyčistiť gril, tak to skúste prostredníctvom cibule. Stačí, ak polovicu napichnete na grilovacie vidlice a vyčistíte tak grilovací rošt. Jemne zatlačte, pohybujte smerom hore a dole a sledujte, ako špinavému roštu prinavraciate život.

strúhadlo a zemiak

Zdroj: Shutterstock®

Strúhadlo očistíte zemiakom

Strúhadlo na zeleninu, ovocie, syr alebo čokoľvek iné sa dokáže rýchlo opotrebovať. Ani nie z dôvodu častého používania, ale z dôvodu jeho zafarbovania. Čo tým chceme povedať? Veď napríklad také časté strúhanie mrkvy ho dokáže zafarbiť do pomarančova, syr sa naň dokáže prilepiť a vyčistiť ho nie je vôbec jednoduché. Preto vyskúšajte zemiak! Ten stačí postrúhať na strúhadle – syr sa odlepí, zafarbenie od mrkvy zmizne a zemiak zo strúhadla umyjete jednoduchšie, ako čokoľvek iné.

 

Zaujme ťa: Povieme ti, ktoré potraviny nepatria do chladničky a prečo

nábytok a vlašské orechy

Zdroj: Shutterstock®

Škrabance na nábytku a orechy

Akokoľvek môžete dávať pozor, no škrabancom na nábytku sa aj tak nevyhnete. Ako ich teda „vyzmizikovať“? Jednoducho, prostredníctvom vlašského orecha. Stačí, ak ním prejdete po škrabancoch na drevenom nábytku – orech sa zmieša s farbou nábytku a vyplní ryhy, čím sa škrabance zminimalizujú. Váš nábytok tak bude vyzerať ako nový.

topánky a banánová šupka

Zdroj: Shutterstock®

Vyleštite topánky banánom!

Možno to bude znieť trošku čudne, ale skutočne môžete použiť banánovú šupku na vyčistenie kožených topánok. Vnútornou stranou banánovej šupky prinavráťte lesk topánkam! Najprv ich pretrite šupkou a potom, prostredníctvom čistej utierky, ich vytrite. Prečo to funguje? Banány totižto obsahujú draslík, ktorý je bežnou zložkou leštiacich prostriedkov na topánky.

 

Odporúčame: Prášok, gél alebo kapsuly? Podľa čoho si vybrať prací prostriedok?

rozbité sklo a chlieb

Zdroj: Shutterstock®

Rozbité sklo a chlieb

Boli ste veľmi šikovní a podarilo sa vám rozbiť pohár? Ak nemáte poruke vysávač alebo zmeták, tak si vezmite kus chleba. Väčšie sklo jednoducho pozbierate rukami a malinké kúsky zase pozbierate chlebom. Stačí ho pritlačiť na podlahu, respektíve miesto, kde sa vám niečo rozbilo – do chleba sa natlačia všetky malinké sklenené kúsky.

mlynček na kávu a ryža

Zdroj: Shutterstock®

Mlynček na kávu vyčistíte ryžou

Kupujete mletú kávu alebo si ju sami meliete doma? Ak si ju meliete sami, tak nám určite dáte za pravdu, že vyčistiť kávový mlynček nie je vôbec jednoduché. Preto to skúste prostredníctvom ryže! Vložte hrsť ryže do mlynčeka a zopárkrát ho zapnite. Ryža takto odstráni všetky zvyšky, ktoré sú usadené na vnútornej strane čepelí. Rovnako to funguje aj v prípade mlynčeka na korenie.

11 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

19.03.2018 08:23

Pre mna sú všetky vaše rady absolútnou novinkou..... určite ich vyskúšam..... a nepotrebujeme ani k tomu žiadnu chémiu.... a to je podstatné....

Vaše meno:

benynka

benynka

19.03.2018 09:45

ten mlynček vyskúšam vyčistiť

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

19.03.2018 12:50

aj paradajky sú výborný čistiaci prostriedok, vybielia jedna radosť

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

19.03.2018 17:24

S tou cibuľou to je super nápad :) musím vyskúšať :)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

19.03.2018 17:56

zaujímavé nápady...

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

19.03.2018 18:49

S tým chlebom je to super nápad.. A kožené topánky čistiť banánovou šupkou ? Mám kámošku ,čo pracuje s obuvou ,a keby som jej toto ukázala, tak ma pošle do teplých krajín .. cha.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

19.03.2018 20:04

Výborné rady, ďakujem! Niektoré mám overené, no niektoré sú pre mňa novinkou.

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

19.03.2018 21:00

rada si nechám poradiť,takéto články mám veľmi rada a ked bude treba,tak rady aj vyskúšam...

Vaše meno:

Lenka Meravá

Lenka Meravá

20.03.2018 07:34

Ten banan na topanky ma prekvapil

Vaše meno:

Žofia Mažáriová

Žofia Mažáriová

21.03.2018 21:19

dobré tipy

Vaše meno:

Lenka Krakovska

Lenka Krakovska

03.04.2018 10:44

Banan na topanky isto vyskusam, vdaka

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE