Pomocníci, ktorí šetria energiu

 

Pri kúpe spotrebičov, ktoré denne používame, sa neraz rozhodujeme jednoducho – potrebujem a páči sa mi. Lenže.

 

Žehlička či varná kanvica sú žrúti energie a keď sa vám v dome nazbierajú skutoční elektrickí hladoši, môžete to pocítiť aj na účtoch za elektrinu.

 

 

 

 

Presné množstvo čaju

 

Ak chcete ušetriť, vyberajte si spotrebiče aj s rozumom. Dobrým príkladom ako ušetriť je rýchlovarná kanvica. Nezohrievajte zbytočne veľa, ak si chcete navariť jednu či dve šálky kávy alebo čaju. Ak si vyberáte kanvicu, ktorá ponúka možnosť ohrevu vody už od jednej šálky, ušetríte, pretože pri príprave ohrievate presné množstvo vody a neplytváte energiou ohrievaním napr. celého litra vody. Dokonalú funkciu množstva vody podľa šálok má elegantná nerezová kanvica Philips HD4622/20.

 

Testovali sme:  PHILIPS SatinPerfect epilátor Deluxe edícia HP6581/00

PHILIPS príprava caju

Zdroj: Shutterstock®

Vyžehlite si účty

 

Energeticky veľmi náročným spotrebičom je žehlička. Ak chcete šetriť, nájdite si ľahko ovládateľnú žehličku, kde viete znížiť príkon, keď ho nepotrebujete. Veci, ktoré nemusia byť úplne tip-top, nežehlite zbytočne s parou, pretože žehlička potrebuje na výrobu pary ďalší výkon. Alebo sa rozhodnite rozumne pre takú žehličku, ktorá má šetrenie technicky vyriešené. EKO nastavenie pri výkonných žehličkách Philips PerfectCare Elite vďaka svojmu nastaveniu dokážete znížiť výkon o 40% oproti normálu.

 

Testovali sme: PHILIPS VisaPure Essential čistiaca kefka na tvár

PHILIPS žehlenie

Zdroj: Shutterstock®

Expert na vysávanie aj pre alergikov

 

Ešte nebolo takej domácnosti, ktorá by nemala prach. Vysávače však odoberajú pre dokonalý výkon statočne energie. Teda tie zlé, skutočný expert šetriť vie ako Philips Performer Expert. Najnovšia generácia s vysoko účinným HEPA 13 filtrom a tesnením AirSeal odstráni viac než 99,9 % prachu a podstatným spôsobom zníži alergény v prostredí. Sacia trubica so zakončením TriActiveMax najprv jemne odhrnie vlas koberca aby následne vysoko výkonným nasávaním vtiahla do vysávača špinu. Ďalšia z nových technológií AirflowMax zasa optimalizuje prúdenie vzduchu tak, že vysávač vytvára dokonalý podtlak pre vsávanie nečistôt, aj keď sa vrecko zapĺňa. A to všetko s výkonom o tretinu menším, než predchádzajúca generácia. Prosto, expert.

 

Odporúčame prečítať:  Čas grilovačiek a čerstvého ovocia

philips vysávanie

Zdroj: Shutterstock®

Šetriť sa vyplatí

 

Všetko niečo stojí, poviete si. Pravdou je, že energeticky úsporné produkty spravidla vyžadujú aj lepšie technológie, inovácie a dômyselnejší dizajn, čo môže odrážať aj ich koncová hodnota. Rozdiel v cene však nie je enormný, skôr možno o 10 či 15%, avšak suma sa vám vráti na nižšej spotrebe. Ako však povedal podnikateľ Henry Ford: nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci. Žehlička, rýchlo varná kanvica či vysávač nie sú krátkodobé, ale dlhodobé investície na roky dopredu. Preto si treba vyberať kvalitu a myslieť aj na teké veci, ako je energetická úspornosť.

 

Odporúčame prečítať:  Aj ty môžeš mať krásne hladké telo

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE