Svetlofialová v interiéri: Hravá farba, ktorá rozjasní domácnosť

Celý náš svet a dianie sa obmedzili na steny bytov. Koronavírus, obmedzenia i lockdown nás uzatvorili do našich domovov. Sociálna izolácia, neistota a večné čakanie na lepšie dni nám na dobrej nálade nepridávajú. Uprostred pandémie ostré, mdlé a jednotvárne priestory iba odrážajú naše obavy a rastúce nepohodlie. Predĺžené obdobie pobytu doma nás možno niektorých donútilo prehodnotiť farebné schémy interiéru a staviť na niečo veselšie a živšie. Práve farby formujú naše nálady a vďaky nim si vieme navodiť tie správne, príjemné pocity. Kto vie, koľko bude ešte táto situácia pretrvávať?

Prečo fialová?

Psychológia farieb naznačuje, že farby môžu mať silný vplyv na našu náladu a dokonca aj na správanie. Podľa nej farby od jemnej levanduľovej až po bohatú orgovánovú sú známe tým, že podporujú liečbu, regeneráciu a vytvárajú upokojujúce prostredie pre myseľ. Prinášajú pokoj, bezstarostnosť, obnovu a radosť. A to je presne to, čo v momentálnej situácii potrebujeme. 

Svetlofialová farba siahajúca od tlmených, takmer ružových, neutrálnych až po sladké pastelové odtiene, rozpráva farebný príbeh plný idealizmu a čistoty, evokuje mladosť, dekadenciu a ženskosť. Tento odtieň fialovej kraľuje mladej a umeleckej duši, najmä tej, ktorá preferuje štýl interiéru a farebné schémy 80. rokov. Pre niekoho môže pôsobiť príliš emotívne a autenticky, hlavne v prípade, ak jej je veľa. 

Pastelovo fialové steny, mäkké kreslá siahajúce do odtieňov ružovej, moderné kusy nábytku s nádychom levandule, bytové textílie hrajúce odtieňmi fialovej či dekorácie vkusne dopĺňajúce priestory – necháte sa i vy inšpirovať?

Pozri aj: Zemité odtiene v interiéri: Horúci trend roku 2021!

Galéria - Svetlofialová farba v interiéri

6 komentárov
Katarína Konečná

Katarína Konečná

27.02.2021 12:26

tak do toho by som nešla, taká farba sa mi hodí skôr do detskej izby pre malé dievčatká

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

27.02.2021 15:34

príjemná farba, ale skôr pre čisto dámske osadenstvo, dievčenský internát a pod.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

27.02.2021 15:53

Naozaj hravá farba, ktorá rozžiari.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.02.2021 04:28

Pekná farba, s bielou pôsobí veľmi útulne a romanticky a s čiernou by mohla pôsobiť trošku odvážne až dramaticky :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

01.03.2021 16:27

Pekná farba

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

18.03.2021 21:35

mne pripadá svetlofialová trochu depresívna, v ružovšom odtienie je to trochu lepšie, ale aj tak by som ju asi na stenu nedával, iba v akcentoch.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE