Uľahčite si jarné upratovanie domácnosti. Čo pomôže?

Jar sa prestala schovávať a užívame si ju, ako sa len dá. Jarné upratovanie berieme ako samozrejmosť a súčasť očakávaného otepľovania. Pre niekoho je to nutné zlo, pre niekoho radosť, no v každom prípade ide o činnosť, na ktorú potrebujeme veľké množstvo energie a trpezlivosti. Človek má pocit, že nikdy neskončí – doupratuje dom a na rad prichádza okolie domu, záhrada či auto.

Pozri aj: Šokujúce štatistiky: Je sedavý spôsob života nebezpečnejší než HIV?

čistiace pomôcky

Zdroj: Shutterstock®

Nebuďte otrokom svojej domácnosti

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko času trávite upratovaním, a to nielen pri príchode jari? Žijeme predsa v 21. storočí a drhnúť kachličky, tepovať koberce, alebo celý deň leštiť všetky okná v dome je pre mnohých z nás nočnou morou a stratou času. Výrobkov a prípravkov na upratovanie je mnoho. Môžeme si zaplatiť upratovací servis, ale lacná záležitosť to rozhodne nebude. Najuniverzálnejším a najefektívnejším riešením je bez pochýb používanie parných čističov. Dajú sa použiť takmer na všetky povrchy a sú nenahraditeľné, ak sa v rodine vyskytujú alergici či astmatici. Máme svoje zaručené postupy, ktoré pri upratovaní uprednostňujeme, ale prečo si neuľahčiť život a k tomu ušetriť čas a peniaze? Vlastníme notebooky a tablety, ale keď sa púšťame do upratovania domu, vyťahujeme handry, chemikálie a nemotorné prístroje, ako pred dvadsiatimi rokmi.

čistenie domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Využite pokroky doby aj v okolí domu

Každý, kto má možnosť vychutnať si kávu na terase domu či zorganizovať grilovačku s priateľmi, vie, že to nie je len tak zadarmo. Okolie domu je potrebné neustále zveľaďovať. Koseniu, údržbe záhrady, udržiavaniu čistoty a mnohým ďalším činnostiam sa nevyhneme. V prípade, že máte problémy s vašimi strojmi, zavolajte Kärcher servis Bratislava.

Väčšina z nás jarné upratovanie realizuje pomocou toho, čo má doma, prípadne si dokúpime nejaké prostriedky. Pre usilovnejších a pedantnejších budú lahôdkou profesionálne čistiace nástroje Rothenberger. Keďže existujú rôzne typy čističov, je na vás, aký si zvolíte za najvhodnejší vzhľadom k vašim konkrétnym potrebám. Denne si uľahčujeme život novodobými vymoženosťami. Stačí sa rozhliadnuť a zamyslieť, či nie je vhodné urobiť pokrok aj v tejto oblasti.

Pozri aj: Bielkovinová diéta od A po Z: Chudne sa z nej a je naozaj zdravá?!

4 komentárov
Helena Kravcová

Helena Kravcová

15.04.2013 19:18

Zaplatit upratovaciu čatu by bolo prepych. Na to nemám. Urobim si všetko sama. Mám tiež osvedčené svoje uľahčovacie metody pri upratovaní...

Vaše meno:

Danka

Danka

20.05.2013 08:53

Najlepšie je keď s každý poupratuje sám, potom má dobrý pocit a vidí po sebe dobre odvedenú prácu :)

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

28.10.2013 20:40

upratujem stále dookola

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

17.01.2014 20:58

Som spokojná, iba keď si poupratujem sama, prípadne keď pomôžu synovia, každý aspoň svoj priestor, vedia kde si čo dajú, veď už nie sú malí...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE