Umývajte riad bez zbytočnej námahy a šetrne

Príjemné letné dni plné slnka a oddychu sú pred nami a s nimi aj vytúžené letné grilovačky. Dobre to poznáte. Pohoda s priateľmi pod holým nebom plná dobrého jedla a hudby. Každé hodovanie má však svoju daň.

 

Po jeho skončení na nás čaká menej príjemná časť - umývanie riadu. Poradíme vám, ako to zvládnuť s prehľadom a bez zbytočných stresov.

 

 

 

Ručné umývanie

 

Technika, ktorá nikdy nevyjde z módy a ovláda ju každý z nás. Sú však isté pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať, zvlášť ak chcete predísť zdĺhavému státiu pred drezom a plánujete ušetriť cenné eurá z vašej peňaženky. 

Umývajte riad bez zbytočnej námahy a šetrne

Zdroj: Shutterstock®

 

1. Umývať riad priebežne

 

Vyhnete sa tak zaschnutej kope špinavého riadu, ktorá sa čistí náročne.

 

 

2. Vystríhať sa umývaniu riadu pod tečúcou vodou

 

Mnohí z nás si to neuvedomujú, ale tento spôsob umývania riadu je zaručeným receptom na nedoplatky za vodu. Odporúčame preto napustiť drez vodou a umiestniť doň špinavý riad. Zvoľte kvalitný čistiaci prostriedok, ako je napríklad Pur Power Cold Boost, ktorý sa účinne postará o mastnotu a zaschnuté zvyšky jedál už pri nízkych teplotách.

 

Odporúčame tiež:  Prvá pomoc pri popáleninách

grilovanie

Zdroj: Shutterstock®

3. Umytý riad umiestniť na odkvapkávač

 

Hygienické schnutie riadu voľne na vzduchu je veľmi dôležité. Vyhýbajte sa alternatívam ako je napríklad utierka, ktorá vám rýchlo zvlhne a riad zostane zaparený a mokrý. Vyhnete sa aj vzniku neželaných baktérií. 

 

Odporúčame tiež:  Čo všetko urobiť pred grilovaním?

umývanie riadu

Zdroj: Shutterstock®

Automatické umývanie

 

Veľkou výhodou automatického umývania riadu je fakt, že sa jedná o jednoduchý spôsob bez zbytočnej námahy. Majte však na pamäti pár tipov, ktoré je nutné dodržať, aby vaše umývanie bolo ešte efektívnejšie.

 

1. Dodržujte poriadok

 

Každý kus riadu má mať v umývačke svoje miesto. Striekacie ramená sa musia voľne otáčať a nesmú narážať na žiadnu prekážku. Veľký riad by mal byť umiestnený v spodnom koši umývačky, malé alebo krehké kusy v hornom koši. rukoväťou dole. 

 

Odporúčame tiež:   Marinády, ktoré sa vám zídu pri grilovaní

Umývajte riad bez zbytočnej námahy a šetrne

Zdroj: Shutterstock®

2. Výber prostriedku

 

Obzvlášť dôležitá je voľba vhodných čistiacich prostriedkov. Ideálne takých, ktoré si hravo poradia so zaschnutými pripáleninami a mastnými nečistotami. Odporúčame Somat GOLD gél alebo Somat GOLD gélové kapsule Lemon. Vďaka účinnej receptúre sa rýchlo rozpúšťajú a zaručia vám želaný efekt rapídne.   

 

Odporúčame tiež:  Letné drinky s bublinkami od Hubertu​

 

1 komentár
Lucia Straková

Lucia Straková

19.05.2022 14:20

aký používate riad pre malé deti? čítala som, že plastový môže byť nebezpečný

Vaše meno:

Sandra Kozumplikova

Sandra Kozumplikova

28.05.2022 15:24

áno presne, aj ja som to čítala...my máme preto silikónový

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE