Zaspávajte v spálni príjemne

Problémy so zaspávaním môžu naznačovať zdravotný problém, ale taktiež aj nevhodné prostredie pre spánok.

 

Ak vás tento problém trápi a neviete sa ho zbaviť, vyskúšajte niekoľko tipov, ktoré vám ho možno pomôžu vyriešiť.

 

Spálňa by mala byť pre vás miestom oddychu a prostredia, v ktorom sa cítite vždy príjemne. 

 

Ideálna teplota

 

Na dobré zaspávanie a kvalitný spánok má veľký vplyv teplota a kvalita vzduchu v miestnosti. Suchý a teplý vzduch býva často príčinou dlhého zaspávania alebo častého prebúdzania počas spánku. Optimálna teplota by mala byť v spálni od 17 – 19 stupňov a vlhkosť vzduchu by sa mala pohybovať okolo 50%.

 

 

Odporúčame prečítať: Inšpirácia do bytu - žltá farba

Spálňa

Zdroj: Shutterstock®

Správne osvetlenie

 

Veľmi dôležité je tiež osvetlenie v spálni. Nočné lampy pri posteli by nemali vyžarovať silné biele svetlo, ktoré vás v noci nepríjemne prebudí. Siahnite po jemnom žltom svetle, ktoré môžete uprostred noci kedykoľvek použiť bez toho, aby podráždilo váš zrak.

 

 

Fotografie a obrazy

 

Spálňa by mala vyžarovať príjemnú atmosféru, ktorú docielite aj rodinnými fotografiami či obrazmi. Príliš farebné či naopak pochmúrne obrazy by vás mohli pri zaspávaní podvedome rozrušiť a vy by ste sa len dlhšie prehadzovali v posteli. 

 

 

Odporúčame prečítať: Farbami a kvetmi proti zlej nálade

Spálňa

Zdroj: Shutterstock®

Kvalitné matrace

 

Okrem dobrého výberu postele nezabudnite na matrace. Tie majú veľký vplyv na kvalitu vášho spánku, pretože ležanie na nich má byť pre vás pohodlne. Hlavné kritérium pri výbere by mala byť tvrdosť, ktorú najlepšie overíte v predajni.

 

 

Neutrálne farby

 

Výber farieb sa odvíja od vašej osobnosti a vkusu. Do spálne však vyberajte radšej neutrálnejšie farby, ktoré vás budú pri zaspávaní upokojovať. Ak chcete priestor oživiť siahnite po farebných doplnkoch, ktoré môžete kedykoľvek premiestniť. 

 

 

Odporúčame prečítať: Aké je ideálne zvieratko do bytu?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE