Nekompromisný prieskum: Ako vyzerá ideálna ženská postava?

Z každej strany sa na nás valia články a videá o dokonalých ženských postavách. Kult dokonalosti sa, bohužiaľ, stále viac a viac dostáva do popredia a pritom sami netušíme, čo to tá dokonalosť je.

 

Dokonca to už prišlo do takého štádia, že si malé dievčatká v útlom veku lámu svoje hlavičky nad tým, ako sa zapáčiť ľuďom okolo nich. 

 

Ak ste klikli na tento článok a mysleli ste si, že vám prezradíme nejaký tajný trik na to, ako sa za noc stať dokonalou ženou, musíme vás sklamať. Predstava o "dokonalosti" sa totiž u každého líši a ideálna ženská postava vyzerá u každého muža úplne inak. Práve preto sa vedci rozhodli urobiť štúdiu, ktorá by nám vraj mala bližšie priblížiť ideál ženskej krásy.

 

Odporúčame: Denný rozvrh pre krajšie telo: Ako majú vyzerať zdravé raňajky?

krásna ženská postava

Zdroj: Shutterstock®

Krv a mlieko alebo osí driek?

Amerika sa v posledných rokoch stala doslova posadnutá ženami ako Beyoncé a Kim Kardashian. Práve ich oblé krivky, pevné boky a bujný dekolt sú symbolom ženskosti. Kedysi bola takýmto vzorom slávna a krásna Marilyn Monroe.

 

Prekvapivo však vedecká štúdia zistila, že ľudia sú skôr priťahovaní ženami, ktoré vyzerajú napríklad ako Kate Moss z deväťdesiatych rokov. Podľa nedávnej štúdie publikovanej v časopise PeerJ majú muži radšej tenšie typy žien. Prídu im vraj fyzicky atraktívnejšie, pretože ich vraj spájajú s plodnosťou a nižším rizikom ochorenia. Čo je na tom pravdy, to asi nikto nezistí, pretože sme naozaj každý iný a každý muž má svoju vlastnú predstavu o tej svojej pravej.

 

"Ideálny typ tela" sa líši podľa pohlavia a osobných preferencií. Ďalšia štúdia zverejnená v časopise z roku 2012 zistila, že ideálna žena by mala mať postavu a lá presýpacie hodiny a index telesnej hmotnosti (BMI) okolo 18. Naopak ženy podľa tejto štúdie preferovali mužov, ktorí mali tvar postavy takzvanej "obrátenej pyramídy", čiže široké ramená, užší pás a BMI 24,5.

 

Odporúčame: Zmena pesimistického zmýšľania na pozitívne - tipy ako na to!

ženská postava

Zdroj: Shutterstock®

Ale prečo majú muži a ženy takéto rozdielne pohľady na krásu? Profesor John Speakman, ktorý koordinoval nedávnu štúdiu, zvažoval, či na to všetko nemá vplyv samotný vývoj ľudstva. Podľa neho sa pri pohľade na opačné pohlavie automaticky zamýšľame nad tým, či nás dokáže ten človek ochrániť, zabezpečiť a aké sú jeho reprodukčné schopnosti. Muži rovnako vnímajú aj ideál, ktorý je propagovaný v televíziách a na módnych mólach. Aj tam ešte stále častejšie stretnete chudé dievčatá, ktorým doslova priam vytŕčajú rebrá a kosti.

 

Aby preskúmali túto teóriu, Speakman a jeho kolegovia vytvorili špeciálny matematický model, ktorý kombinuje vzťahy medzi úrovňami obezity, očakávanou dĺžkou života a plodnosťou. Model predpovedal, že ženy s najvyššou fyzickou príťažlivosťou majú BMI medzi 24 a 24,8.

 

A aký je záver celého prieskumu? Muži jednoznačne milujú ženy rôznych tvarov a veľkostí. Štúdia, neštúdia, krásne sme všetky a dôležité je to, čo nosíme v hlave a vo svojom srdci. :)

 

A aké boli ideálne ženské typy tela v jednotlivých historických obdobiach až po súčasnosť? Pozrite si krátke video a vyberte si ten svoj ideál.

 

Odporúčame: Tieto ranné rituály zabezpečia, že budete mať super deň

14 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

20.07.2017 08:02

hovorí sa - "koľko ľudí, toľko chutí" a veru, to je je dobre, tak to má byť

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

20.07.2017 08:08

predstavme si že každému by sa páčil rovnaký typ..... "komu farár, komu farárka".... takto to mám byť právne....

Vaše meno:

eurohovado

eurohovado

20.07.2017 08:41

Šikovné dcérečky na tých fotkách, aj pod bruškom začína byť príjemnejšie. Veru krv a mlieko s osím driekom - s takou pár týždňov na opustenom ostrove, veru by bolo čo porábať. V každom prípade máme Slováci šťastíčko - keď máme tie najkrajšie babenky na svete.

Vaše meno:

Anna Bútorová

Anna Bútorová

20.07.2017 11:18

krása je relatívny pojem

Vaše meno:

benynka

benynka

20.07.2017 18:59

zrušila by som súťaže Miss, veď všetky sú tam rovnaké, neviem podľa čoho tam vyberú tú najkrajšiu

Vaše meno:

Alena Cabakova

Alena Cabakova

28.07.2017 17:41

stacilo, aby sme mali len jednu, tak ako kazda krajina )

Mária Maxianová

Mária Maxianová

20.07.2017 20:19

ideálna postava neexistuje, len spokojnosť, vyrovnanosť a zdravé sebavedomie

Vaše meno:

Alena Cabakova

Alena Cabakova

28.07.2017 17:41

Nastastie je to prirodou tak krasne zariadene, ze kazdemu sa paci nieco ine :)

Jana Komadová

Jana Komadová

20.07.2017 21:41

Slovenky vždy boli krv a mlieko a je smutnē że dnes všetky mladé dievčatá chcú byť chudé ako triesky veď každá z nás je jedinečná a orginál

Vaše meno:

Jarka Kontrová

Jarka Kontrová

15.08.2017 22:02

pre kazdeho je idealom nieco ine

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

29.08.2017 15:07

ak aj bacuľka ale musí sa dobre cítiť vo svojom tele

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

03.09.2017 08:52

ja som za zdravú štíhlosť nie chorobnú

Vaše meno:

Anna Podmanická

Anna Podmanická

03.11.2017 23:43

Nemôžeme byť všetky rovnaké, veď nie sme výrobkom z továrne. Je úplne správne, že každá sme originál. Paradoxom je, že stále hľadáme na sebe chyby a väčšinou chceme byť ako tá druhá, alebo ako si to vymyslí nejaký „šašo“ snažiaci sa diktovať ako má vyzerať správna žena. Ja hovorím, že buďme každá sama sebou a bude svet krajší. Buďme také, aké sme a nie aké nás chcú iní.

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

15.06.2018 08:43

Dôležitá je vnútorna spokojnosť, vonkajšia krása je pominuteľná...tak ako osobnosti máme odlišné, tak aj postavy, hlavné je cítiť sa dobre vo svojom tele.

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

29.11.2018 20:08

pacia sa mi stihlejsie postavy zien, a kardashianka s tym mega zadkom podla mna uz vyzera smiesne

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

07.12.2018 15:45

co sa tyka temy postav to je taka relativna vec, ze mne kolegyne hovoria aka som stihla a partner mi povie nech schudnem aspon 4 kila.. kto sa v tom ma vyznat??? :D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE