Sebarozvoj s koučkou: Čo s nedostatkom času?

Len čo človek začal rátať každú hodinu, prišiel o schopnosť tešiť sa z nej. Odjakživa sme chceli získať viac hodín... rýchlejšie napredovať a vykonať viac počas každého dňa. Prostá radosť žiť od jedného východu slnka k druhému sa stratila v nenávratne. 

 

Čo všetko dnes robíme, aby sme čo najlepšie vyplnil každú jednu minútu dňa? Úporne sa snažíme a zvádzame súboj s efektívnosťu, a pritom nenachádzame uspokojenie. Je to kruté, ale prenasleduje nás stále väčší hlad dosiahnuť viac. Darmo si hovoríme, že na čo nám to bude... Sme v tom akoby zakliati.

 

„Ak je čas najvzácnejšia vec zo všetkých, tak je premrhanie času najväčšie premrhanie, pretože stratený čas nemožno znova nájsť a to, čo voláme dostatkom času sa vždy ukáže ako dosť málo.“

málo času, veľa úloh

Zdroj: Shutterstock®

 

Mne pomáha, keď si hovorím, že nevlastním svoj čas, aj keď túžim vlastniť svoje bytie. Denne si pripomínam, že odmeriavať život znamená nežiť ho. A ešte som si dala pred oči múdrosť Miguela Cervantesa: Na veľkých hodinách času je len jediné slovo “teraz”. Ak budete kráčať po ulici s názvom “potom”, tak domov nedorazíte “nikdy”.

Janett Šimková kniha

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

14.11.2017 07:20

dobrý článok

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

14.11.2017 09:07

Je veľmi dôležité, rozdeliť si čas tak, aby sme ho čo najefektívnejšie využili..
- určit si priority
- poradie

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

14.11.2017 17:46

času je dosť, len každý nevie s ním narábať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE