Tipy a rady, ako na opuchnuté chodidlá

Ťažký deň v práci alebo aj tehotenstvo môže mať za následok opuch nôh. Je to dosť nepríjemná vec. Ak to nechcete len nečinne pretrpieť, prečítajte si niektoré tipy a rady, ako s týmto problémom zatočiť.

 

Pripravili sme si pre vás pár domácich rád, ktoré môžete vyskúšať a uvidíte, ktorá vám bude zaberať najlepšie.

1. Plávanie

 

Plávanie je veľmi dobrý šport na celkovú kondičku, no vedeli ste, že pomáha aj na opuchnuté chodidlá a členky? Je to spôsobené tým, že pri plávaní sa lepšie cirkuluje vaša krv v nohách. Pre tehotné je tu ľahšia verzia, a to jednoducho nechať sa len nadnášať na hladine. Vaše nohy to odľahčí od toľkého státia.

 

2. Joga

 

Joga má v sebe obrovské množstvo výhod. Jednou z nich je aj zlepšenie cirkulácie krvi v tele. Poraďte sa s vaším lekárom, či je to pre vás vhodné. Joga je dobrá v tom, že ju môžete praktizovať aj doma. Odporúčame však pár tréningov na začiatok s profesionálom, aby ste doma vedeli, čo robiť a či to robíte správne.

 

Odporúčame prečítať si: 4 potraviny, ktoré pomôžu prečistiť hrubé črevo

Tipy a rady, ako na opuchnuté chodidlá

Zdroj: Shutterstock®

3. Epsom soľ

 

Epsom soľ alebo aj horká soľ. Pridajte jednu lyžicu do kúpeľa na nohy. Je to najlepší prírodný spôsob, ako zmenšiť opuch nôh. Veľmi obľúbený spôsob zmiernenia alebo odstránenia opuchov u tehotných žien.

 

4. Grapefruitový esenciálny olej

 

Urobte si teplý kúpeľ na nohy a pridajte doň 3-4 kvapky grapefruitového esenciálneho oleja. Môžete ho však použiť aj ako masážny olej. Počas masírovania vyvíjajte tlak smerom nahor alebo krúživými pohybmi.

 

Odporúčame prečítať si: Zemiaky - univerzálna a zdravá potravina pre zdravie i krásu

Tipy a rady, ako na opuchnuté chodidlá

Zdroj: Shutterstock®

5. Zvýšiť príjem tekutín

 

Konzumácia nadmerného množstva soli vám môže spôsobiť, že vaše chodidlá opuchnú. Pri zvýšenom pitnom režime túto soľ z organizmu rýchlejšie vyplavíte. Pokojne si do vody pridajte citrón alebo uhorku pre lepšiu chuť. Taktiež pôsobia protizápalovo.

 

6. Zdvihnúť nohy

 

Hlavne tehotné ženy to často robia. Vždy, keď pozeráte televízor, čítate knihu a chcete, aby si nohy odpočinuli, tak ich niečím podložte. Môžete napríklad nahromadiť vankúše tak, aby nohy boli vyššie. Poskytne to vaším nohám neopísateľnú úľavu. 

 

Odporúčame prečítať si: Potraviny, vďaka ktorým vás môže potrápiť migréna

Tipy a rady, ako na opuchnuté chodidlá

Zdroj: Shutterstock®

7. Horčík

 

Nedostatok horčíka často vedie k opuchom chodidiel. Z tohto dôvodu užívajte výživový doplnok horčíka (magnézium), ktorý vám pomôže zmierniť tento stav. Určite sa poraďte s vaším lekárom alebo lekárnikom, zvlášť, ak ste tehotná.

 

8. Sťahujúce pančuchy

 

Sťahujúce pančuchy zabraňujú opuchom nôh, a teda skutočne pomôžu. Je síce náročnejšie ich natiahnuť, avšak oceníte výsledok. Na začiatok sa vám môžu zdať nepohodlné, ale rozdiel je skutočne viditeľný.

 

Odporúčame prečítať si: Včelí peľ - liek pre rôzne problémy

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

01.12.2016 22:42

dobré rady

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

02.12.2016 15:27

to bol moj problem cele leto a zistila som ze nemozem pit mineralky...

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

02.12.2016 20:28

často mávam opuchnuté chodidlá

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

07.12.2016 21:10

jednoduché rady a pomáhajú.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

12.02.2017 15:03

Zaujímavé čítanie morskú soľ používam a aj horčík

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE