Ako byť sama a šťastná? Nie je to nič náročné!

Je rozdiel medzi byť sám a cítiť sa osamelo. Byť sám znamená, že nikto iný v našej blízkosti nie je. Či už ste doma alebo môžete byť pokojne niekde na verejnosti, ale nie je tam nikto, koho poznáte. To je prípad kedy si môžete povedať, že ste sama. Pocit osamelosti je úplne niečo odlišné. Ide skôr o náš emočný stav, kedy cítime, že nám niečo alebo niekto chýba. Pocit osamelosti môžete mať dokonca aj keď práve nie ste samy. Dobrým príkladom je strata komunikácie vo vzťahu. Vtedy sa ľudia menej zhovárajú a pomaly sa odcudzujú. A, samozrejme, to platí aj opačne. Môžete byť úplne sama a pritom byť úplne spokojná. 

Stanovenie cieľa

Čo takto premeniť stav osamelosti na niečo produktívne? Stanovte si nejaký cieľ. Je jedno, či ide o krátkodobý alebo dlhodobý plán. Ak sa cítite osamelo, najlepšie spravíte, ak si poriadne premyslíte cestu vďaka, ktorej sa k tomuto cieľu dostanete. Pri splnení vášho plánu budete na seba ešte väčšmi hrdá. Nepodľahli ste smútku, ale ste sa posunuli niekam ďalej. 

Odporúčame: Inšpirácia na jarný účes z dlhších vlasov: Cop v podobe, ktorá ťa nikdy neomrzí

plánovanie

Zdroj: Shutterstock®

Straťte sa vo svete fantázií

U niekoho môže samota vyvolať pocit osamelosti. Vtedy je ten správny čas pre našu fantáziu. Rada čítate knihy? Áno, aj to je jedna z možností, kedy si viete predstaviť dej knihy a trošku fantazírovať. 

pobyt v prírode

Zdroj: Shutterstock®

Spojenie s prírodou

Prepojenie s prírodou je naozaj ťažké v prítomnosti druhej osoby. Na vnímanie vôní, zvukov, tepla, svetla sa potrebujete plne koncentrovať. Nájdite si pokojné miesto na sedenie, kde môžete sledovať zvieratá, načúvať zvukom vody alebo stromov. Pravdou je, že ak máte vo svojej blízkosti prírodu a zvieratá, nie ste naozaj samy. 

single žena

Zdroj: Shutterstock®

Pohyb!

Napríklad beh alebo plávanie, zumba, poledance, tenis, basketball, squash alebo len obyčajná posilňovňa spraví svoje. Staré známe endorfíny s nami spravia svoje. Vďaka nim sa budete cítiť šťastne a plné života. 

Pozri aj: Nenáročné a štýlové: Ktoré druhy kaktusov sú vítané v interiéri?

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

23.01.2014 16:09

veľmi pekne napísané mám priateľky ktoré sú bez partnera a vôbec sa necítia osamelo netreba podľahnúť smútku ale posúvať sa stále dalej ved život je taký krásny ale strašne krátky

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

01.11.2014 16:43

je dôležité nájsť vhodné hobby aby človek nemal pocit osamelosti.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE