Starostlivosť o zrelú pleť

V zrelom veku sa kvôli klesajúcej hormonálnej aktivite spomaľuje látková výmena, aktivita a obnova kožných buniek a známky starnutia sa začínajú prejavovať naplno.

 

Pleť stráca elasticitu, hustotu a ochabuje. Znižuje sa tvorba mazu, preto je pleť suchá, napätá, tenká a matná. Trpí nedostatkom živín a hydratácie, vrásky sa prehlbujú a kontúry tváre sú nejasné, objavujú sa pigmentové škvrny. Zrelá pleť potrebuje viac výživných látok a dôležitá je ochrana pred vonkajšími vplyvmi.

 

Ako účinne ovplyvňovať prejavy starnutia? Pravidelne ošetrujte pleť špeciálnymi prípravkami, ktoré zodpovedajú vášmu veku a potrebám v tomto období života. Dodržujte zdravý životný štýl, pitný režim, doprajte si pravidelný pohyb, dostatok odpočinku a spánku. Chráňte sa pred slnečným žiarením.

dermacol platinum elixir

Zdroj: Shutterstock®

Náš tip:

 

Pre zrelú pleť ponúka kozmetická značka Dermacol hĺbkovo obnovujúcu starostlivosť s platinou PLATINUM ELIXIR. Denný krém s ochranou SPF 15 hydratuje a vyživuje, dodáva pleti sviežosť a vitalitu. Účinné spojenie platiny a oligosacharidov hĺbkovo obnovuje štruktúru a reliéf pleti, navracia bunkám mladistvý tvar. Kontúry tváre sú spevnené, pleť je pružnejšia a hlboké vrásky redukované.

 

Špeciálne vyvinutý nočný krém počas noci vyživuje, zvláčňuje, chráni pred vysúšaním a stratou rovnováhy. Denný a nočný krém dopĺňa starostlivosť o okolie očí. Účinné spojenie platiny, omega 3 a 6 mastných kyselín obnovuje pleť v okolí očí. Je posilnená a pružnejšia.

PLATINUM ELIXIR DAY CREAM

Hĺbkovo obnovujúci denný krém SPF 15, cena: 11,49 eur

 

PLATINUM ELIXIR DAY CREAM

Hĺbkovo obnovujúci nočný krém, cena: 11,49 eur

 

PLATINUM ELIXIR EYE CARE

Hĺbkovo obnovujúca starostlivosť o očné kontúry, cena: 9,19 eur

 

 

Zdroj foto:

www.dermacol.sk, www.faceandjawsurgeryblog.com

4 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

30.11.2013 21:59

ešte som ho nemala ale zišiel by sa

Vaše meno:

Anna Škultétyová

Anna Škultétyová

01.12.2013 20:20

platina a oligosacharidy by mohli mojej pleti vrátiť mladistvý vzhľad

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 15:03

dobré vedieť v mladosti do čoho bude treba investovať o pár rokov :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

06.03.2016 21:30

vyzera to dobre

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE