Ako dopriať telu oddych? Nezáleží len na kvalitnom spánku!

Žijeme v uponáhľanej dobe. Častokrát fungujeme celé týždne bez kvalitného spánku a každodenné povinnosti nás napĺňajú stresom. Leto je ideálny čas na oddych, za ktorý sa vám odvďačí vaše telo aj myseľ.

Priveľa stresu v kombinácii s nedostatkom spánku nie je ideálna kombinácia pre nikoho, ale špeciálne u mužov môže spôsobovať problémy s tvorbou testosterónu. Znížená tvorba testosterónu v tele je veľkým problémom, ktorý môže viesť ku rôznym komplikáciám. Problémy s erekciou alebo pamäťou, strata svalovej hmoty, nadmerné priberania a zníženie kostnej hmoty sú len niektoré z nich.

Poriadne sa vyspite

Kvalitný spánok je základom spokojného života. Ľudské telo počas spánku prechádza generálnou opravou a rieši všetky problémy, ktoré sa počas celého dňa nazbierali. Jeho nedostatok, naopak, zhoršuje pamäť, koncentráciu a v neposlednom rade aj tvorbu testosterónu. Odporúča sa spať 8 hodín spánku denne, ale pre niekoho to môže byť veľa, pre iných ešte stále málo. Najlepším spôsobom, ako sa poriadne vyspať, je vypnúť budík a spať, až kým sa prirodzene nezobudíte.

Pozri aj: Aké sú výhody plávania: Toto dokáže s vašim telom pobyt vo vode!

dovolenka pri mori

Zdroj: unsplash.com

Dovolenkujte

Fungovať bez budíka je však veľmi ťažké, ak máte ráno pracovné alebo školské povinnosti. Nájdite si preto čas na seba a doprajte si poriadnu dovolenku. Vyberte sa k moru, do lesa alebo len ostaňte doma. Týždeň alebo len predĺžený víkend bez neustáleho pracovného stresu s vami spraví zázraky.

ProMan Plus

Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals

Doplňte živiny

Ak chcete vášmu telu dopriať ešte viac oddychu a pohody, doplňte dôležité živiny, nech nebežíte na prázdnu nádrž. Vyskúšajte výživový doplnok ProMan Plus od Naturamed Pharmaceuticals, ktorý obsahuje výťažky z horčíka, ženšenu, zinku a ďalších prírodných látok a pozitívne vplýva na tvorbu testosterónu v tele.

Viac informácií o produkte získate na www.promanplus.sk.

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

19.07.2019 06:20

Kvalitný spánok je veľmi dôležitý, no nielen..., dobré rady!

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

19.07.2019 11:51

Keď sa nespím adpoň 7 hod. neviem sa sústrediť

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE