Pokoj ako súčasť vášho života

V dnešnom uponáhľanom svete sa pokoj hľadá naozaj ťažko. Nikdy nič nestíhame, v práci či škole je toho veľa, autobus nám ušiel a k tomu sme nestihli ani nakúpiť.

 

Dá sa po zlom dni myslieť na pokoj? Odpoveď je áno! Prečo? Pokoj je pre človeka veľmi potrebný. Ide o vaše duševné, ale aj fyzické zdravie. Ak sa budete snažiť zostať čo najviac v pokoji a dopriať si nejaký ten relax, uvidíte, že vám všetko pôjde lepšie. 

Odporúčame prečítať:Zdravšie telo či krajšie a dlhšie vlasy? Zaraďte do svojho jedálnička toto!

Ak ste pokojní, nemáte chuť sa hádať, kaziť si deň a už vôbec sa nemáte chuť rozčuľovať. Jednoducho vaša snaha zostať v pokoji a dobrej nálade musí byť silnejšia ako čokoľvek iné, čo by vás malo rozhodiť alebo prinútiť stresovať sa. Ak je človek pokojný, s plným vedomím je otvorený tomu, čo sa práve odohráva a prijíma životné situácie s nadhľadom.

 

Byť v pokoji je dobré pre vaše zdravie, vzťahy a jednoducho pre všeobecné blaho. Môže to vyznieť zvláštne, avšak pokoj treba prijať a precvičovať. Jeho prvky sa potom odzrkadľujú na správaní človeka. Mierumilovnosť a pohoda prichádza z vášho vnútra a je ju cítiť všade okolo. Vy už svoj pokoj v sebe máte, dôležité je dovoliť mu, aby vás pohltil. 

Pokoj ako súčasť  vášho  života

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: TOP 10 potravín, ktoré vám pomôžu bojovať proti stresu


Prichádza z hĺbky a je to cnosť. Pokoj si nemusíte vytvárať. On už vo vás je. To čo by ste mali urobiť je vytvoriť podmienky aby ste ho precítili. Vyrušuje a otravuje vás televízia ? Stíšte ju. Je to jednoduché. Trpezlivosť, pozornosť a filtrácia- to sú spôsoby, ktorými sa pokoj udržiava. 

Pokoj ako súčasť  vášho  života

Zdroj: Shutterstock®

Pokoj a rovnováha vám naozaj pomôžu lepšie zvládať životné situácie, ktoré nemusia byť vždy príjemné. Ušetríte vaše zdravie a nervy od problémov, ktoré by prišli v dôsledku rozčuľovania sa. Zistíte, že život je naozaj krásny, spomalíte a budete si viac vychutnávať aj jednoduché momenty.

 

Nájdite si čas pre seba, zapáľte si voňavú sviečku a relaxujte. Navarte si niečo dobré a vychutnajte si to. Cvičte jógu alebo dychové cvičenia. A pamätajte! Nikdy nikomu nedovoľte aby vás pripravil o váš pokoj a harmóniu. Pripájame vám aj video s úžasným pozdravom slnku, ako inšpiráciu na dokonalý relax. 

Odporúčame prečítať: Dýchajte! Je to revolučný spôsob chudnutia

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

05.01.2016 08:11

kazdy potrebuje z casu na cas tu "chvilku"pre seba,nabit baterky,potom som vsak rada,ked som opat s rodinou

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

05.01.2016 09:15

pokoj pre seba je určite dôležitý a tiež mám rada chvíľky keď je doma ticho, kľud, pokoj zapálim si sviečku a nič nerobím a snažím sa ani na nič nemyslieť

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

07.01.2016 09:19

Milujem relax pri sviečke :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE