Tajomstvo štíhlych žien? Neboja sa tukov a chodia pešo

Už ste si vybrali diétu, s ktorou tohto roku schudnete do plaviek? Máme pre vás tip – žiadnu! Cesta k fit postavičke nevedie cez zákazy, ale cez rovnováhu. V skladbe jedál, veľkosti porcií aj v pohybe.

 

Väčšina diét je žiaľ založená na odriekaní a jednou z prvých preškrtnutých položiek v jedálnom lístku sú tuky. Aké, to už ďalej nerozmieňame na drobné, veď zo všetkých priberáme – alebo nie? „Nie je tuk ako tuk,“ upozorňuje MUDr. Alžbeta Béderová, CSc. a dodáva, že za naše priberanie môže sčasti aj nesprávny výber tukov.

 

Odporúčame prečítať:  Infekcia močových ciest – nepríjemný letný spoločník

naturamed

Zdroj: Shutterstock®

Tuky prítomné v živočíšnych produktoch obsahujú prevažne nasýtené mastné kyseliny a cholesterol. Nasýtené mastné kyseliny zvyšujú hladinu rizikového LDL cholesterolu v krvi, stúpa riziko ukladania sklerotických plátov na stenu ciev, čím sa znižuje ich pružnosť a priechodnosť. Nadmerný príjem zvyšuje tvorbu voľných kyslíkových radikálov a tým urýchľuje vznik a vývoj voľnoradikálových ochorení – aterosklerózy, hypertenzie, obezity, cukrovky či onkologických procesov.“ Toto je však len jedna skupina tukov.

 

Naopak, tuky rastlinného pôvodu a hlavne tuk z rýb obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré uvedené procesy brzdia. Hladina rizikového LDL cholesterolu v krvi klesá, hladina ochranného cholesterolu stúpa a významný je aj pokles rizika tvorby krvných zrazenín.“  

 

Odporúčame prečítať:  Buďte zdravšia! (Manuál pre lenivcov)

losos

Zdroj: Shutterstock®

Práve druhá skupina tukov stojí za pozornosť žien, ktoré dbajú o ladné krivky. Omega 3-mastné kyseliny, bohato obsiahnuté v rybách, totiž môžu chudnutiu pomôcť. Ako? „Z týchto mastných kyselín vytvorené prostaglandíny urýchľujú metabolizmus, spaľovanie kalórií a aktivujú zásobný telesný tuk,“ vysvetľuje odborníčka.  

Omega 3-mastné kyseliny si telo nedokáže samo vytvoriť ani dlhšie uchovať, mali by ste si preto pochutnávať na rybách nielen príležitostne v reštaurácii či na dovolenke pri mori, ale pravidelne – dva až trikrát za týždeň. Rozumnou a v našich zemepisných šírkach aj dostupnejšou alternatívou je voľba kvalitných výživových doplnkov s výťažkom z rýb.

 

Odporúčame prečítať:  Ako na to? Vaše nové štíhle telo za 6 týždňov

naturamed

Zdroj: Shutterstock®

Jedným z najetablovanejších na českom a slovenskom trhu je OmegaMarine Forte+ od spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals. Každá kapsula obsahuje vysokú koncentráciu omega-3 mastných kyselín pochádzajúcich z nórskeho lososa a už dve kapsuly denne stačia na to, aby sme organizmu zabezpečili odporúčanú dennú dávku omega-3 mastných kyselín. OmegaMarine Forte+ kúpite z pohodlia domova na www.naturamed.sk.   

 

Odporúčame prečítať:  Spoznajte svojho chlapa podľa hviezd – muž Lev

 

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE