Tip na vianočný darček pre deti: Darčeky, ktoré potešia a zároveň aj niečo naučia

Je úžasné byť dieťaťom v tomto storočí, pretože dnešná ponúka hračiek pre deti je bohatá a hlavne interaktívna. Kým my sme sa kedysi potešili plyšovej hračke, ktorá pískala alebo bábike, ktorá otvárala a zatvárala oči (podľa toho, ako sme ju naklonili), dnes sa deti hrajú na mobiloch, tabletoch i počítačoch. Dnes deti túžia predovšetkým po hračkách, ktoré reagujú na dotyk alebo na ich hlas. Po hračkách, ktoré sú zábavné, vtipné a „divné“ na dotyk. Chlapci sa hrajú prevažne s autami na diaľkové ovládanie alebo s robotmi a dievčatá zase s bábikami, ktoré cikajú a plačú.

Hry pre deti môžu byť nielen interaktívne, ale aj vzdelávacie. Ak vyberiete správnu hru, tak sa pri nej môžu zabávať a zároveň aj vzdelávať. Avšak, keď neviete vybrať správnu hru, pri ktorej sa s deťmi zabavíte aj vy, tak vám spolu s Albi.sk našepkáme. Výber je bohatý, tak neváhajte a inšpirujte sa darčekmi na poslednú chvíľu.

Inšpiruj sa: Ako zabaliť vianočné darčeky? Máme pre teba niekoľko nápadov!

kúzelné čítanie od Albi

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Kúzelné čítanie pre každého

Knihou pod stromčekom sa nedá nič pokaziť. Dobrou knihou potešíte dospelých, ale aj deti. Práve deti si rady v knihách listujú, prezerajú všetky obrázky a spoznávajú nové veci, zvieratá a činnosti. No okrem toho majú rady aj rozprávky na dobrú noc, ktoré im čítajú rodičia. Prečo teda tieto 2 činnosti nespojiť do jednej? Podporte teda aj vy lásku svojho dieťaťa k čítaniu prostredníctvom Kúzelného čítania od Albi.sk. Kúzelné čítanie je unikátny vzdelávací koncept, ktorý funguje na základe špeciálneho kódu ukrytého priamo v ilustráciách. Vďaka premyslenej technológii dokáže elektronická ceruzka prečítať po priložení na knihu text, zvuk či pieseň, ktoré sa v knihe nachádzajú. Deti si tak môžu samé „čítať“ a vzdelávať sa.

Čítanie svojho dieťaťa môžete podporiť aj správne zvolenou knihou. Pre tých najmenších sú vhodné knihy so zvieratkami, s písmenami, s číslicami, farbami, rôznymi básničkami, spievankami a pod. Tých väčších zaujme Vesmír, Dinosaury, Hravá prírodoveda, Atlas sveta a ďalšie náučné knihy.

Kniha Hravá angličtina je vhodná pre začiatočníkov i mierne pokročilých. Obsahuje viac ako 2 200 zvukov a textov. Deti si vďaka tejto knihe môžu rozšíriť anglickú slovnú zásobu a zdokonaliť výslovnosť. Získané znalosti si preveria v kvízoch, ktoré sú rozdelené do 3 kategórii podľa náročnosti.

Viac zaujímavých hier či kníh zo sekcie „Kúzelné čítanie“ nájdete na Albi.sk.

náučné hry pre deti

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Kvído náučné hry pre deti

Škola hrou – to je ten najlepší spôsob na učenie. Preto sa oplatí voliť aj vzdelávacie hry, prostredníctvom ktorých sa môžu deti naučiť niečo nové alebo zlepšiť v tom, čo im veľmi nejde. Ak vašim deťom robí problém matematika, tak Kvído má pre vás riešenie.

Interaktívna hra Ulov 10! pomôže vašim deťom precvičiť počítanie čísel do 10. Pri tejto hre je úlohou deti uloviť čo najviac dvojíc čísel (na žetónoch), ktoré spolu vytvoria súčet 10. Hru si však môžete prispôsobiť aj podľa seba a zvýšiť tak jej obtiažnosť. V náročnejšej verzii môžete skúsiť odčítanie, násobenie aj delenie čísel.

A aby sa Štúr v hrobe neobracal a vaše deti excelovali aj pri diktátoch, tak hrou Íčka od Kvída bude pre deti písanie i/y a í/ý úplná malina. Interaktívna hra Íčka Slovenčina hrou obsahuje 200 ilustrovaných žetónov pre jednoduché zapamätanie si slov v správnom tvare a hlavne so správnym „íčkom“.

Viete, čo má ťava v hrbe? Alebo ktorá kosť v ľudskom tele je najdlhšia? Odpoveď na tieto otázky nájdete spolu s vašimi deťmi v hre Moje 1. kvízy Svet okolo nás pre deti v rôznych vekových kategóriách. Hra je rozdelená do 2 úrovní náročnosti – pre deti v predškolskom veku a deti v mladšom školskom veku.

vedomostné pexesá

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Vedomostné pexesá pre celú rodinu

Pexeso a puzzle – dve najobľúbenejšie hry z našich detských čias. A vlastne, obľúbené sú aj v dnešnej dobe medzi našimi deťúrencami. Ak tie vaše nedajú na pexeso dopustiť a dokážu pri ňom stráviť aj hodiny, tak vedzte, že aj pexeso môže byť úžasnou vzdelávacou hrou. Zaručene vás o tom presvedčia nové Vzdelávacie pexesá

Vedomostné pexeso – Porekadlá je stvorené pre celú rodinu. Základom nie je hľadať rovnaké obrázky, ale kartičky, ktoré spolu vytvoria zaužívané porekadlo. A ak sa vám to podarí, tak význam porekadla sa môžete posnažiť svojmu dieťaťu aj vysvetliť. Netradičnou obmenou je aj Vedomostné pexeso – Medzinárodná kuchyňa, pri ktorej sa priradzujú tradičné jedlá ku krajine, pre ktorú je dané jedlo typické. Napríklad, v Anglicku je najznámejšia pochúťka „fish and chips“, v Česku „sviečková“ a na Slovensku „halušky s bryndzou“. Skvelý spôsob, ako nechať deti vybrať si, čo si dajú na obed :D.

Galéria -

11 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

17.12.2020 06:24

Darčeky, ktoré určite väčšinu potešia a zároveň aj niečo naučia.

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

17.12.2020 10:36

Tak takéto darčeky naozaj schvaľujem. Sú super, deti a často aj dospelý sa poučia, Vedomostné pexeso ideálne na dlhé zimné večere. Spojí to rodinu a ešte aj vedomostne obohatí

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

17.12.2020 11:24

Knihy Kúzelné čítanie odporúčam. Zaujmú všetky vekové kategórie, vrátane dospelých

Vaše meno:

Anna Pavlačková

Anna Pavlačková

17.12.2020 13:54

Knihy s elektronickou ceruzkou sú pekným darčekom

Vaše meno:

JAN KOMADA

JAN KOMADA

18.12.2020 07:01

Mám dvojročnú dcérku kúpil som jej odrážadlo a knihu farma o zvukmi zvierat

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

18.12.2020 10:09

Určite by sa potešili aj dospelí.

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

25.03.2021 08:59

super tipy, lepšie ako obyčajné hračky.

Vaše meno:

Zuz Kosle

Zuz Kosle

04.12.2022 10:30

my mame pre maleho kupene detske odrazadlo, myslim ze z toho vsetkeho co dostane to bude prenho ten najkrajsi darcek

Vaše meno:

Oliv Medk

Oliv Medk

05.12.2022 13:31

ja som tento rok este ani nezacala kupovat vianocne darceky, popravde ani neviem komu co

Vaše meno:

Lea Junsk

Lea Junsk

11.12.2022 10:45

my sme objednali tento rok malemu odrazadlo z cyklospecialit, predpokladam ze ako ho rozbali ine darceky ho nebudu zaujimat

Vaše meno:

Linda Nijkl

Linda Nijkl

15.12.2022 10:37

kupujem detom uz standardne nejake oblecenie a hracky...z tych maju najväcsiu radost

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE