Toto sú najzdravšie novoročné predsavzatia: O cvičenie teraz nejde!

V januári zväčša zažívajú pretlak posilňovne a bary naopak zívajú prázdnotou. A presne to charakterizuje, aké novoročné predsavzatia si najčastejšie dávame.

Nepiť alkohol a viac cvičiť. Väčšinou ich však dodržíme sotva mesiac a vraciame sa do starých zaužívaných koľají z minulého roka. My sme pátrali po tom, čo sú v skutočnosti najzdravšie novoročné predsavzatia okrem pravidelného pohybu a abstinencie.

Buďme vďační a bez stresu

Okrem toho, že január býva „suchý”, je aj veľmi stresujúci a depresívny. Je tomu tak preto, že sa vraciame po dlhých týždňoch sviatkovania do práce, pochmúrna je nálada aj počasie a ani s financiami to po Vianociach nie je úplne najlepšie. To všetko prispieva k zvýšenej hladine stresu a nepohody. Jedným z najzdravších novoročných predsavzatí je pritom obmedzenie stresu, pretože dlhodobý stres nás vedie doslova do záhuby. 

Ďalším zdravým predsavzatím je vďaka. Napríklad taký denník vďaky sa považuje za skvelý nástroj, ktorý vedie k zdravej mysli, a tú potrebujeme viac než inokedy. Buďte preto vďační aj za úplné maličkosti bežných dní. A ak si nájdete pár minút denne, aby ste ich spísali na papier, je to veľké plus.

Bude sa ti páčiť: Dvojfarebná kuchynská linka: Tú jednoznačne musíš mať!

život bez stresu

Zdroj: Shutterstock®

Zdravé jedlo a pitie

Základné ľudské potreby, bez ktorých žiť jednoducho nedokážeme – prijímanie potravy a tekutín. Aj keď jesť zdravšie býva predsavzatím mnohých z nás, mali by sme si predovšetkým predsavzať jesť pravidelne a malé porcie. A to dosiahneme len tak, že si budeme pripravovať krabičky a ťahať ich so sebou do práce.

Je to síce prácne, no vaše telo sa vám naozaj odvďačí. Nezabúdajme ani na vodu. V tomto roku by ste si mali začať skutočne sledovať to, koľko tekutín denne vypijete. Ak zistíte, že je váš pitný režim v troskách, nainštalujte si aplikáciu, ktorá vás na pohár vody upozorní. Také jednoduché to naozaj môže byť.

prečo čítať knihy

Zdroj: Shutterstock®

Čítajte knihy

Áno, vieme. Populárnych podcastov počúvate pravdepodobne viac než dosť. Zdravšie je však nájsť si aspoň pol hodiny denne na čítanie knihy. Čítanie zlepšuje funkcie mozgu, rozširuje slovnú zásobu, zlepšuje schopnosť empatie a redukuje stres.

Najlepší čas na pár riadkov z obľúbenej knihy je pritom tesne pred spaním. Čítanie totiž upokojuje telo aj myseľ a pripravuje ju na dobrý spánok a kvalitný odpočinok. Tak, aký bestseller to bude?

Odporúčame: Vieš, aká je perniciózna anémia? Toto je jej príčinou!

11 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

03.01.2021 07:55

Určite najzdravšie novoročné predsavzatia!

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

03.01.2021 10:43

Nikdy som si nedávala novoročné predsavzatia.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.01.2021 11:00

Novoročné predsavzatia si nedávam, pretože zvyčajne ich nikdy nedotiahnem do konca. Ale určite to vyskúšam s aplikáciou na zlepšenie pitného režimu a budem si čítať pred spaním :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

03.01.2021 12:51

Čítanie zlepšuje funkcie mozgu, rozširuje slovnú zásobu, zlepšuje schopnosť empatie a redukuje stres.Preto rada čítam

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

03.01.2021 17:54

som vďačná, myslím, že to by mala byť samozrejmosť, nie predsavzatie

Vaše meno:

Adriena Krzeminská

Adriena Krzeminská

04.01.2021 09:03

Hlavne sa zdravšie stravovať.

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

04.01.2021 09:52

Skvelý plán

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

04.01.2021 20:53

Nezvyknem si dávať novoročné predsavzatia,ALE je tu spomenutá voda a v tejto chvíli si dávam novoročné predsavzatie,ŽE BUDEM PIŤ VIAC VODY,lebo občas zabúdam. A už sa aj idem napiť :-)

Vaše meno:

Natália Šugrová

Natália Šugrová

05.01.2021 14:53

Predsavzatia si už nedávam, no ak mám čas zacvičím si, aj knihu si prečítam. Najdôležitejšie je, aby som bola v pohode a nemusela som sa mať ešte aj výčitky, že som opäť neuspela :-)

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

05.01.2021 16:24

nie som za Novoročné predsavzatia (trvajú len deň)

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

18.03.2021 22:25

inšpirujúce nápady

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE