ZAMILUJTE SA DO JOGY S „YOGA GIRL“ - RACHEL BRATHEN

Rachel Brathen je momentálne jednou z najúspešnejších učiteliek jogy na svete, ktorá svojím inšpiratívnym príbehom a prístupom k životu pritiahla pozornosť celého sveta.

 

Len na sociálnych sieťach ju sleduje viac ako milión fanúšikov, s ktorými sa podelila o svoju cestu od „bad girl“ k „yoga girl“.

 

Kniha YOGA GIRL: Moja cesta sa dokonca stala jedným z bestsellerov NEW YORK TIMES. Rachel Brathen v nej odhaľuje tajomstvo úspechu a rovnováhy v živote, ku ktorým sa dá dopracovať práve prostredníctvom jogy. 

 

Ako sama Rachel Brathen hovorí: „Joga je viac než len cvičenie fyzických polôh na podložke.“ A určite vie o čom hovorí, pretože vďaka joge a meditácii sa jej podarilo prekonať nešťastné detstvo aj deštruktívne dospievanie v rodnom švédskom meste a postupne sa prepracovať k vysnívanému životu so svojou osudovou láskou v exotickej karibskej Arube. Predtým ako sa z nej stala svetoznáma učiteľka jogy, musela si však prejsť neľahkú cestu a vyrovnať sa so svojou minulosťou. 

 

Odporúčame tiež:  Čo môžu znamenať vaše tráviace problémy?

YOGA GIRL - RACHEL BRATHEN

Zdroj: Shutterstock®

„Prekonané ťažkosti nás tvarujú a naša duchovná cesta sa začína práve vo chvíli, keď sa s minulosťou rozhodneme zmieriť,“ píše Rachel vo svojej knihe. Má pritom na mysli rozvod rodičov, smrť nevlastného otca a mamin pokus o samovraždu, ktoré jej spôsobili citové zranenia a načas ju dostali do pozície večne rebelujúcej „bad girl“. Rachel dodáva: „Nedokázala som zvládať chaos, ktorý vládol vo mne a u nás doma. Rozhodla som sa ho teda narobiť ešte viac.“

 

Odporúčame tiež:  Zdravý recept: Pomarančovo-orieškové brownies bez múky

YOGA GIRL - RACHEL BRATHEN

Zdroj: Shutterstock®

Vystúpiť zo začarovaného kruhu negatívnych skúseností, smútku a chaosu sa jej podarilo až vďaka meditácii a neskôr aj joge.

 

Ich pravidelné praktizovanie ju doviedlo k ďalšiemu duchovnému poznaniu, o ktoré sa Rachel Brathen delí vo svojej knihe: „Tvorcami nášho šťastia sme my sami. Život sa nám len tak nedeje. Vytvárame si ho sami.“ A vo chvíli, keď Rachel svoj život uchopila pevne do vlastných rúk, premenil sa na arubskú rozprávku.

 

Odporúčame tiež:  Jarná premena - Očarujúca ako Kleopatra

YOGA GIRL - RACHEL BRATHEN

Zdroj: Shutterstock®

Dobrodružnú cestu svetoznámej Yoga Girl môžete teraz absolvovať s Rachel Brathen aj vy, pretože jej citlivú osobnú spoveď popretkávanú duchovnými pravdami, základmi jogy, chutnými zdravými receptami a cennými radami prináša do slovenských kníhkupectiev Vydavateľstvo Motýľ. 

 

A na záver ešte jedna dobrá rada od Rachel Brethen: „Objavujte svet a nasávajte múdrosť z lekcií, ktorými počas života prechádzate. Život má byť dobrodružstvom.“ :)

 

Odporúčame tiež:  Beauty recepty: Hydratujúca pleťová maska z gréckeho jogurtu

YOGA GIRL - RACHEL BRATHEN

Zdroj: Shutterstock®

Knihu YOGA GIRL: Moja cesta 

vydalo Vydavateľstvo Motýľ -  www.vydavatelstvomotyl.sk

 

Rachel Brathen môžete sledovať na:

Instagrame: @Yoga_Girl

Facebooku: Yoga Girl

Webstránke: http://rachelbrathen.com

 

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

26.04.2016 07:56

pekny clanok, mam pocit, ze je to naozaj tak, ako sa tu pise,joga je aj mojou kazdodennou sucastou uz nejaky cas,samozrejme len v takej zakladnej forme cviceni

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE