TOP zvyky úspešných žien – poznáte ich?

Túžite po úspechu, napríklad v živote, v kariére? Keď si predstavíte svoj dokonalý život, chceli by ste byť úspešná? V akej sfére? Veľa magazínov každoročne zostavuje rebríčky úspešných ľudí na svete a do viacerých sa prebojovali aj ženy. Samozrejme, stále v menšej miere než muži, ale aj tak je to potešujúca správa.

My v KAMzaKRÁSOU sme sa pozreli na zúbok týmto ženám a snažili sa dešifrovať ich zvyky, ktoré tieto ženy odlišujú od ostatných a tým ich robia úspešnými. Poďte sa inšpirovať! 

O ktoré ženy vlastne ide?

Podľa rebríčka magazínu Forbes sa na prvom mieste medzi ženami umiestnila nemecká kancelárka Angela Merkell. Má 70 % podporu ľudí vo svojej krajine, na čo sa nedá povedať iné než klobúk dole.

Zoznam pokračuje ženami, ktoré majú svoj vplyv vo viacerých sférach života. Sú medzi nimi aj Hillary Clinton, Sheryl Sandberg, Lady Gaga alebo kráľovná Alžbeta II.  Práve úspech je spojivom medzi týmito ženami v ich posolstve, preto sa poďte s s nami pozrieť na znaky, ktoré tieto dámy spájajú. 

Pozri aj: Čierny koreň ako zabudnutá zelenina: Naše babičky ju milovali!

pracovná disciplína

Zdroj: Shutterstock®

Sú organizované

Efektivita = väčšia organizácia. Musíte mať zavedený systém, či už v práci, alebo aj v domácnosti. Pomôže vám pracovať rýchlejšie, efektívnejšie, a tým ušetríte kopu času. A práca vám pôjde krásne od ruky. Pre väčšiu organizáciu vyskúšajte tieto tipy:

  • Udržujte svoj pracovný priestor čistý a uprataný.
  • Priorizujte. Musíte predsa vedieť, ktorá úloha je na prvom mieste a ostatné musia počkať.
  • Ak veci použijete, (najmä v domácnosti) hneď ich vráťte na ich miesto.
  • Kúpte si diár, alebo aktívne využívajte appky v telefóne na time management.

Samozrejme, toto je len niekoľko tipov, ako byť efektívnejšia. Zapisujte si dôležité veci do diára. Nezabudnete a budete mať všetky dôležité zápisky na jednom mieste. 

Emócie preč

Úspešné ženy udržiavajú svoje emócie pod kontrolou. Zvládajú ich a nijako ich nemiešajú do profesijného života. Plus, my ženy máme nejako od prírody zakódované veľké emočné výkyvy a zmýšľanie nimi podmienené. V kariére, biznise, alebo podnikaní – nazvime to ako chceme – nemajú emócie čo robiť. Myslite ako muž. Aspoň v tomto prípade. 

Chaos v práci nastáva veľmi často. Ako si pomôžete a zvládnete ťažkú situáciu, keď vás premôže panika? Nijako. A práve o to ide. Budete často nahnevaná, frustrovaná, uplakaná. Chcete však, aby vás spolupracovníci brali vážne. Preto platí – s emóciami opatrne. A ešte opatrnejšie. Samozrejme, ich netlačte v sebe. Zverte sa blízkym, cvičte, relaxujte. Dajte im však voľný priechod až keď zatvoríte dvere svojej kancelárie. 

Odporúčame prečítať: Victoria Beckham a jej športová letná kolekcia

úspech

Zdroj: Shutterstock®

Dôveryhodnosť nad zlato

Aby ste boli úspešná a skvelá vo svojej práci, ľudia vám musia dôverovať. Inak to nejde. Základom dôveryhodnosti je sebaistota. Verte si v tom, čo robíte. Až si budete veriť, budú vám veriť aj iní. Ak niečo neviete, pokojne to priznajte. Učený nikto z neba nespadol a vôbec – nemusíte vedieť všetko.

Filantropia

Úspešné ženy sú v prevažnej väčšine filantropky. To znamená, že využívajú svojho postavenia, úspechu alebo kariéry na to, aby pomohli iným ľuďom. Je to veľmi morálne a zvyšuje to ich kredit v povedomí ľudí. Napríklad Michelle Obama nie je len manželka prezidenta USA. Veľmi sa angažuje pri snahe zamedziť detskej obezite. Využíva pritom, samozrejme, svoje známe meno. A zďaleka nie je jediná. Takmer všetky top modelky sa angažujú v charite. Inšpirujte sa. Nie, nemusíte dávať obrovské množstvo peňazí. Pomôžte tam, kde je to vo vašich silách, tak, ako môžete. Veď firemný meeting v útulku, kde prepracovaní kolegovia vyvenčia opustené zvieratká, nie je na škodu. 

Odporúčame prečítať: 7 charakteristík emočne silných ľudí

filantropia

Zdroj: Shutterstock®

Starajú sa o seba

Vedia totiž, že ak sa nebudú starať o seba, nebudú sa môcť postarať ani o ostatných. Udržiavajte aj vy svoje telo v perfektnej fyzickej aj duševnej kondícii. Určite sa vám odvďačí.

Využívajú svoje silné stránky

Čo vám ide? Čo je vaša silná stránka? Využite ju naplno! Ženy majú totiž tendencie robiť opak. Zamerajú sa na svoje slabiny a neprestávajú na ne upozorňovať. Máte sociálne cítenie? Výborne! Angažujte sa v najbližšom domove dôchodcov, alebo detskom domove! Zveľaďujte svoje silné stránky.
time management

Zdroj: Shutterstock®

Stanovujú hranice

Lebo ony sa cítia vodcami. Prirodzene vyžarujú silnú autoritu a ľudia to z nich cítia. Je náročné byť úspešná žena, zároveň manželka a mama. Preto je potrebné stanoviť hranice tak, aby žiadny článok v živote neutrpel nič na úkor tých ostatných. Toto úspešné ženy zvládajú na 100 %. Neboja sa hovoriť ľuďom nie, keď vedia, že nemajú jednoducho kapacitu to splniť. Nebojte sa ani vy. Ľudia vás preto nebudú mať o nič menej radi.

Aké sú podľa vás zvyky úspešných žien, milé dámy?  

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE