Plastika? Toto by ste mali vedieť!

Myšlienky na zlepšenie svojho tela neraz napadnú každú z nás. Menší nos, väčšie prsia, štíhlejší driek.

 

Je faktom, že plastická chirurgia prežíva obdobie veľkej slávy. Priamo stavia a živí sa umelo vytvoreným ideálom ženskej krásy. Stáva sa čoraz dostupnejšou aj pre bežné ženy. Ceny viacerých estetických zákrokov sú dnes už veľmi prijateľné.

MUDr. Katarína Simonová z kliniky Esthetic, súkromnej kliniky estetickej medicíny v Bratislave hovorí:Medzi najčastejšie korektívne operácie, ktoré klienti vyhľadávajú napríklad v tvárovej chirurgii sú operácie nosa, týkajú sa ako mäkkých častí nosa, tak aj skeletu. Ďalšími veľmi obľúbenými operáciami sú operácie horných viečok , ktoré majú význam aj z hľadiska estetického, nielen medicínskeho.“ 

 

Odporúčame prečítať: 10-dňový detox – recepty pre zdravie

pery výplň

Zdroj: Shutterstock®

Ak pomýšľate na úpravu týmto spôsobom mali by ste vedieť, že pokiaľ sa zákrok bude robiť v celkovej anestéze, je to operácia ako každá iná.

 

So všetkými predoperačnými vyšetreniami, ktoré si v tomto prípade hradíte z vlastného vrecka. Samozrejme, existuje riziko, že sa operácia nevydarí presne podľa vašich predstáv.

 

Odporúčame prečítať:  Postrach zvaný predmenštruačný syndróm

operácia

Zdroj: Shutterstock®

Pomerne zložitá je najmä plastika poprsia, po ktorej podľa prieskumov ženy túžia najviac. Dlhoročné dojčenie, vek..

Žena do nej vstupuje s vyhranenou predstavou, ktorú nie vždy operatér dokáže naplniť.

 

Inak, milé dámy, plastika poprsia naozaj bolí. Vyžaduje si PN minimálne 3 týždne, pri čom sa zo začiatku nesmiete ani sprchovať s tým, že zdvihnete ruky nad hlavu. To len medzi nami dievčatami.

 

Spať na bruchu vám lekár povolí približne po 3 mesiacoch. Cena sa pohybuje okolo 2500€ a viac , záleží od konkrétnej kliniky. Za túto cenu však už dostanete aj pooperačnú starostlivosť, pobyt na klinike a pooperačnú podprsenku. 

prsia

Zdroj: Shutterstock®

To, že nie vždy to dopadne dobre , potvrdzuje aj Dáša:

 

Mala som pred operáciou asymetriu poprsia. Lekár ma však upokojoval, že implantáty to zmenia. Avšak dal mi rovnakú veľkosť implantátu do každého prsníka. Čiže asymetria zostala. Stále rozmýšľam, keby mi dal o kúsok väčšie do jedného bolo by to určite lepšie. A nebola som spokojná ani s priebehom po operácii, mala som veľké bolesti aj komplikácie.“

 

Lucka: Som iba 3 mesiace po operácií a dnes som si všimla doslova „dvojitý“ prsník a hmatateľný implantát. Som sklamaná.“

 

Odporúčame prečítať: Vyhradené pre ženy: Babský večer

plastika

Zdroj: Shutterstock®

Preto, pýtajte sa, pýtajte sa. Je veľmi dôležité dobre si vybrať kliniku, mali by vám zodpovedať na všetky vaše otázky. Ak tak neurobia, choďte inam.

 

Zákrok by žena nemala plánovať v období menštruácie, ani tesne po nej. Nevyhnete sa ani podliatinám a opuchom po zákroku. Za krásu sa teda naozaj občas trpí.

 

 

Milé dámy, máte skúsenosti s plastickou operáciou? Rozhodli by ste sa pre ňu znovu? 

 

Odporúčame prečítať: Nápoje, ktoré podporujú vaše zdravie

plastika

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

thinkstockphotos.com

pinterest.com
0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE