Ako vybrať matrac pre dieťa? Zabezpeč mu ten najlepší spánok!

Ako dospelí v noci regenerujeme, odpočívame a naberáme sily do ďalšieho dňa. Deti toho ale počas spánku stihnú ešte viac. Trebárs rásť najrýchlejšie z celého dňa. Zdravý spánok je preto nevyhnutný pre ich vývoj. Ako im vybrať ten najlepší matrac? Poradíme vám.

Matrace pre bábätká

Spokojné a prospievajúce bábätko, ktoré pokojne spinká celú noc. A vy vďaka tomu tiež. Navyše s vedomím, že je v bezpečí a má tie najlepšie podmienky pre to, aby rástlo ako z vody. Znie vám to lákavo? Každý drobček je iný a jeho uspávanie má svoje špecifiká. Vedľa ale nešliapnete s matracom z vhodného materiálu, ktorý poskytne potrebnú oporu krehkému telíčku. A zároveň ho nikde netlačí. U malých detí oceníte poťah prateľný na 95 °C. Dobré termoregulačné vlastnosti zabezpečia, že sa vaše dieťatko vyspí vždy v suchu a pohodlí.

Pozri aj: Problémy v intímnom živote? Skutočne ti pomôže sexuálna meditácia?

matrace pre väčšie deti Tropico

Zdroj: Shutterstock®

Matrace pre väčšie deti

Už to nie je žiadne škvŕňa, ale do vyrasteného študenta má ešte ďaleko. Na čom sa najlepšie vyspí napríklad predškolák? Stále platí, že sa jeho telo rýchlo mení, takže zabudnite na pamäťovú penu alebo anatomické zóny určené pre dospelákov. Kto z nás ako dieťa nezažil vankúšovú bitku alebo skákanie po posteli? Pamätáte si ešte tú ohromnú radosť? Doprajte ju aj svojim potomkom. Hľadajte matrac, ktorý splní ortopedické požiadavky pre zdravý vývoj detí, ale zároveň umožní aj nejakú tú zábavu

Odporúčame: TOP joga videá, ktoré ti kompletne vyformujú postavu

matrace pre študentov

Zdroj: Shutterstock®

Matrac pre teenagerov a študentov

Teenager v posteli jednoducho žije. Spí, je, pozerá na seriály, učí sa v nej. Aby jeho matrac zvládol takú prevádzku, musí byť veľmi odolný. A kvôli rýchlemu vývoju chrbtice počas puberty skôr tuhší. Pokiaľ už nerastie, kúpte kvalitný anatomicky tvarovaný matrac, ktorý mu vydrží napríklad až do prvého samostatného bývania.

Pozri aj: Ako pripraviť dieťa na začiatok školy? Prváčikov čakajú veľké zmeny

1 komentár
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.08.2019 07:03

Dobré rady!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE