Čo darovať žene pod stromček? Inšpiruj sa tým, čo ju doslova rozžiari

Ku každoročnému hľadaniu tých pravých darčekov pre svojich blízkych pristupuje každý inak. Pre niekoho ide o náročný proces zvažovania, vyberania a rozhodovania. Iný všetky tieto fázy preskočí a snaží sa na poslednú chvíľu vyriešiť darčeky v supermarkete. U ďalších sa zdá, že im snáď fantastické nápady niekto sype do hlavy. Nech už patríte do ktorejkoľvek z týchto skupín, pre obdarovávanie žien z vášho okolia máme univerzálne riešenie, s ktorým nešliapnete vedľa – kúpte im šperk.

Výber dokonalého šperku

Pri vyberaní je dobré spoľahnúť sa na kombináciu vašej intuície aj rozumového úsudku. Obdarovanú pravdepodobne dobre poznáte, preto sa medzi šperkmi porozhliadnite a vytipujte niekoľko kúskov, ktoré by sa jej mohli vizuálne páčiť. Potom zvážte praktické aspekty – rada strieda a kombinuje retiazky s príveskami, alebo skôr využije prstienok?

Chybu neurobíte, keď sa dopredu pokúsite zmapovať jej zvyky v nosení šperkov (napríklad obľuba výrazných náušníc) i životný štýl a voľbu tomu prispôsobíte.

Pozri aj: Ako sa zbaviť zbytočností pred tým, ako prídu vianočné sviatky

zlatý prsteň ako darček

Zdroj: KLENOTA

Ktorá farba zlata je tá pravá?

Pokiaľ si kladiete túto otázku, vedzte, že univerzálne platná odpoveď neexistuje. Výber by vám ale mohli uľahčiť nasledujúce informácie.

Biele zlato je v súčasnosti pravdepodobne najobľúbenejšie a oceňujú ho predovšetkým mladšie generácie. Je mimoriadne odolné a dáva pekne vyniknúť rôznym drahokamom. So žltým zlatom potešíte milovníčky klasiky a všetkého tradičného. Pre malé parádnice sa priamo ponúka vyberať medzi šperkmi zo zlata ružového, ale radosť urobí i veľkým romantičkám.

šperk s drahokamom

Zdroj: KLENOTA

Krása z hlbín a smelý minimalizmus

Že je príroda mocná, asi netreba nikomu pripomínať. Ako by aj inak dokázala stvoriť niečo oku tak lahodiaceho, ako sú drahokamy alebo perly. Ženy si silu prírody veľmi dobre uvedomujú, a preto tieto jej zázraky rady využívajú na podčiarknutie svojej krásy. Drahé kamene môžete voliť napríklad podľa mesiaca narodenia – ku každému patrí jeden.

Alebo sa zamyslite, čo sa bude hodiť k povahe obdarovanej. Šperky s rubínom napríklad dobre dopĺňajú temperamentné dámy plné energie. Milovníčky nestarnúcej elegancie poteší perlová súprava. Ak hľadáte darček pre mamičku k Vianociam, rubíny aj perly predstavujú skvelú voľbu.

Heslu „v jednoduchosti je krása“ zrejme dávajú za pravdu všetci minimalisti sveta. A nie je sa čomu diviť. Taký jednoduchý minimalistický náhrdelník s medailónikom je skvelým doplnkom k akémukoľvek outfitu. A čo viac, je možné ho využiť ako základ pri vrstvení. Ak vašej priateľke ešte nejaký základný kúsok v šperkovnici chýba, možno by ho mohla rozbaliť práve tento rok na Vianoce, čo myslíte?

aký šperk darovať žene

Zdroj: KLENOTA

Ligotavá krása diamantu

Poznáte pieseň Diamonds are a girl 's best friend – Diamant je najlepším priateľom ženy v podaní Marilyn Monroe? Že vaša drahá ešte takého najlepšieho priateľa v klenotnici nemá? Potom ako vianočný darček pre svoju manželku kúpte napríklad tzv. eternity prsteň s diamantmi po celom obvode. Prstene majú vo vzťahoch dôležitú úlohu, ich kruhový tvar značí nekonečnú lásku. A anglické „eternity“ tu môžeme chápať ako „na večné časy“. To musí oceniť skutočne každá.

Asi nikto by nejasal, keby sa na jeho dar za pár týždňov zabudlo. So šperkmi máte na rozdiel od iných vianočných darčekov istotu, že sa z nich bude žena radovať dlhé roky. Ak stále váhate, môžete navštíviť internetové stránky on-line zlatníctva KLENOTA a získať tú správnu vianočnú inšpiráciu priamo z pohodlia domova. A keď vyrazíte do ich ateliéru v centre Prahy, môžete si vytipované šperky prezrieť na vlastné oči a navyše sa vám dostane tiež kvalifikovaných rád.

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

30.11.2019 06:17

Šperky sú naozaj istotou radosti na dlhé roky.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

01.12.2019 12:18

šperky sú krásne, len ten treba poznať vkus obdarovávanej osoby

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE