Dá sa čeliť nevere?

To, že žien je viac ako mužov, je všeobecne známe. Na Slovensku je približne o 130.000 žien viac ako mužov, pričom na jednu vekovú kategóriu ich pripadá necelých 19.000.

 

 

Takže po uliciach sa „potuluje“ viac nezadaných, voľných žien, ktoré si tiež chcú/potrebujú/túžia nájsť partnera. Krok k nevere zo strany chlapov je tak oveľa menší, ako by sme si mysleli...

 

 

Dá sa čeliť nevere? pýta sa Gustáv Murín vo svojej knihe 5xP. Prvá pomoc pri partnerských problémoch. Napísal už 5 kníh o vzťahoch a ľudskej sexualite, v tejto ponúka množstvo zaujímavých postrehov a rád, ako sa dopracovať k pohodovému partnerskému životu.

 

Odporúčame prečítať:  Pijan a záletník. Alebo len prefíkaná hra?

 

Ako je to teda s tou neverou?
Máme pre vás dve správy – jednu dobrú a jednu zlú. Ako keby sa tie dve nevedeli od seba odlepiť.

Tá zlá správa je, že kým bude existovať párové súžitie, dovtedy bude existovať nevera.

Tá dobrá správa je, že nevere sa dá veľmi úspešne čeliť.

Je to také jednoduché – nepátrajte po nej. Je totiž vedecky dokázané (hoci toho vedca ešte nenašli), že keď o nevere nevieme, sme aspoň takí šťastní, ako sme nešťastní, keď sa o nej dozvieme. Heslo všetkých šťastných, ktoré razí aj filmový milovník Marek Vašut, preto znie: „Dôveruj a nepreveruj“.

Žena si najlepšie udrží muža, keď mu nebráni odísť. Keď chlap vie, že môže kedykoľvek pokojne a bez škandálov odísť, stráca zmysel, aby odchádzal. A navyše, na rozdiel od milenky, je inštitúcia manželky multifunkčná.
Ako povedal v rozhovore pre časopis Vlasta herec Miloš Kopecký: „Manželstvo je veľmi praktická inštitúcia. Muž by inak potreboval najmenej päť osôb okolo seba. Upratovačku, práčku, kuchárku, milenku, záhradníka a ktovie koho ešte. Takto má jednu ženu, čo je praktické, pretože s tou ženou to stihne naraz všetko.“

 

Odporúčame prečítať:  Láska dvoch mladých rozpútala peklo

 

Poznáte iste príslovie: „Čo ťa nezabije, to ťa posilní“.


Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že nevera (pokiaľ zachováva isté nepísané, ale o to prísnejšie pravidlá) manželstvo oživuje. Dr. Plzák to komentoval slovami: „Nevera je pasca nachystaná na každý citový vzťah. Buď v nej uviaznete, alebo z nej uniknete. Je tu pre potešenie a nie preto, aby robila problémy“.


Takže, ak nevera manželstvo nerozvráti, tak ho dokonca posilní. Znie to neuveriteľne, ale koniec –koncov nie je to jediný paradox života.

 

Najideálnejší je potom taký alternatívny vzťah, ktorý je poistkou toho oficiálneho, radí G.Murín v knihe 5xP. Prvá pomoc pri partnerských problémoch. Znie to možno čudne, ale najlepšia milenka je tá, čo sa zastáva manželky, keď sa na ňu manžel-milenec sťažuje. Tí dvaja si okrem sexu tak doprajú aj prirodzenú psychoterapiu, kedy manžel skôr vypočuje argumenty milenky na ten istý problém, ako manželky. V ideálnom prípade sa teda vracia domov chápavejší k správaniu a reakciám svojej zákonitej ženy.


A, naopak, milenka sa vracia do vlastnej domácnosti lepšie pripravená na mužské vrtochy a podivuhodnosti, keď chápe, že to nie je preto, že by ju manžel už nemal rád, ale preto, že jeho „metabolizmus vzťahu“ je jednoducho iný.

 

Ale ani tieto „ideálne paralelné vzťahy netrvajú večne. Dr. Miroslav Plzák vďaka svojej bohatej ambulantnej praxi zistil, že jediným účinným liekom proti nevere je čas:

Ak napríklad manžel kvôli milenke opustil manželku, mal som dobré výsledky, keď som hovoril: ´No tak, nech si ten váš manžel užije tú svoju milenku a za rok uvidíme. Nebráňme im v šťastí, ale nerobme ani predčasné závery.´ A niekedy to naozaj do roka toho manžela prešlo a vrátil sa k svojej zákonitej. Ale to je naozaj veľké umenie, aby manželka dokázala byť taká tolerantná.“

 

Viac postrehov a tipov pre pohodovejší partnerský život nájdete v knihe 5xP. Prvá pomoc pri partnerských problémoch

 

Odporúčame prečítať:  Už ste po niečom tak strašne túžili?

 

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE