Dámy, alkohol nám pre tieto závažné dôvody neprospieva!

Párty bez riadneho prípitku si málokto z nás dokáže predstaviť. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo robí alkohol s vašim zdravím a krásou?

 

Riziko 1:

 

Ženy sa opíjajú skôr. Dôvod? „Ženské telo obsahuje menej vody, ktorá by lieh riedila a odviedla z tela, a naopak viac tuku, do ktorého alkohol neprestupuje, takže im v tele zostáva menej miesta na jeho odbúravanie“ vysvetľuje lekárka a bylinkárka Venuša Studničková. Aj preto vás jeden pohár alkoholu opije rovnako, ako muža dva.

 

Často sa stáva, že ženy neprestávajú piť, aj keď sa im už „zamotáva“ jazyk preto, že na ich partneroch ešte opilosť nie je tak vidieť“ dodáva psychologička Eva Horvátová.

 

Riziko 2:

Podľa početných výskumov alkohol ničí ženský mozog i telo oveľa rýchlejšie, ako u mužov. „Ženám hrozia na druhý deň väčšie žalúdočné problémy, zvyšuje sa riziko rakoviny, znižuje sa plodnosť a pravdepodobnosť depresií je oveľa vyššia“ tvrdí Venuša  Studničková.

 

Odporúčame prečítať:

Dámy, alkohol nám neprospieva!

Zdroj: Shutterstock®

Riziko 3:

Alkohol „zakaľuje“ úsudok, približne u polovice sexuálnych útokov hrá veľkú rolu alkohol alebo iné omamné látky. „Už po niekoľkých drinkoch človeku odpadávajú zábrany. Ráno sa potom mnohokrát snažíme „vydolovať“ z boľavého mozgu, čo sme vlastne urobili a trápime sa výčitkami“ dodáva psychologička.

 

 

Stopy po alkoholovom záťahu však na druhý deň nemusíte nájsť iba na zdraví, ale aj kráse.

 

Alkohol celý organizmus odvodňuje, takže ak ho konzumujete pravidelne a veľa, pleť na celom tele vám vyprahne a skrepovatie“ vysvetľuje kozmetička Danka Masláková. Časom sa podobá pergamenu a začnú sa na nej „usádzať“ vrásky. Po opici sa človek vyspí len ťažko, takže na seba nenechajú dlho čakať ani kruhy a vačky pod očami.

 

Odporúčame prečítať:

Dámy, alkohol nám neprospieva!

Zdroj: Shutterstock®

Keď telo vstrebáva alkohol, cievy sa rozširujú a na miestach, kde je pokožka tenšia, začnú presvitať“ pokračuje kozmetička. Medzi takéto oblasti patrí nos, tvár a očné bielka. Časom žilky dokonca stratia schopnosť sa po vytriezvení zase zmrštiť, takže škvrny a červené oči zostanú navždy.

 

Alkoholom však rovnako trpia aj vlasy, nechty a zuby. Tie zostanú pevné iba ak telu doprajete dostatočné množstvo vitamínov A, D, vápniku a zinku. Stravujete sa príkladne? Ak konzumujete alkohol znamená to, že pozitívne látky sa nebudú môcť vstrebať a vaša snaha je vlastne zbytočná. 

 

Vedeli ste, že pomocou pol litra piva dostanete do tela 650 kJ, pohárom jahodového koktejlu dokonca 1500 kJ, čo dohromady zodpovedá energetickej hodnote jedného veľkého hamburgera. To je zároveň tretina vášho celkového doporučeného denného príjmu kalórií. Problém je iba v tom, že hlad rozhodne nezaženú, práve naopak, podnapité tukové bunky začínajú byť hladné.

 

Odporúčame prečítať:

Dámy, alkohol nám neprospieva!

Zdroj: Shutterstock®

Ak ani túto párty nedokážete vyčariť búrlivú zábavu aj bez alkoholu, máme pre vás niekoľko tipov. „Medzi najstaršie recepty na „opicu“ patrí slepačí vývar, ktorý upokojí žalúdok i telo a veľa spánku. Modernejšou formou sú rôzne nápoje, ktoré odbúravajú alkohol z tela“ radí bylinkárka.

 

Na očistnú kúru môžeme využiť aj nápoje vyrobené z aloe vera, ktoré z tela odbúrajú toxíny a alkohol, vďaka čomu telo vytriezvie a prečisťuje sa okamžite. Základom 2-3 týždňovej kúry je pitný režim, ľadviny potrebujú poriadne prepláchnuť. Stavte na jemne sýtené vody s nežnými bublinkami. Veľké bubliny môžu podráždiť žalúdočnú sliznicu, žiadne bublinky zase žalúdku nepomôžu tráviť. Ak pociťujete kyselinu, pite zásadité minerálky. Vyberajte aj podľa obsahu minerálov, potrebujete ich čo najviac.

 

Odporúčame prečítať:

4 komentárov
Monika Filípková

Monika Filípková

07.04.2017 06:45

Alkohol pre svoj život nepotrebujem, cítim sa dobre aj bez neho. A organizmu aj tak neprospieva.

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

07.04.2017 08:08

ako prípitok na oslave ano, ale inak alkohol nemusím...na druhý deŇ by som bola úplne vyradená zo života... a to ja nepotrebujem

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

08.04.2017 12:35

príležitostne pohár vína snáď neuškodí, inak neznášam pripitých ľudí

Vaše meno:

Jitka Lehotská

Jitka Lehotská

09.04.2017 20:33

Tento článok by si mali prečítať naši slovenskí muži, ktorí sú presvedčení, že žiadna mimopracovná akcia sa nezobíde bez alkoholu. Možno by konečne pochopili, prečo si nedám ani pohárik, (lebo mi alkohol jednoducho nechutí) a prestali by na mňa pozerať ako na zjavenie, že som divná, keď alkoholu neholdujem.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE