Jedlo je až na treťom mieste! Pre vzťah je najdôležitejší kvalitný sex a spánok

Na začiatku vzťahu trávia milenci väčšinu času v posteli. Je im jedno, že ráno vstávajú dolámaní, hlavne, že sú spolu. Ako ale prvotná zamilovanosť vyprcháva, začína čím ďalej viac záležať na posteli, v ktorej spia. Nikto totiž nemá náladu na milostné hrátky, keď večer nemôže zaspať a ráno vstáva unavený.

 

Ak je toto aj váš prípad, na sviatok zamilovaných máte ideálnu príležitosť pre nápravu. Vynechajte pre tentokrát večeru v luxusnej reštaurácii a investujte do darčeka, ktorý poteší, vydrží a pomôže vám aj vašej polovičke k lepšiemu spánku a sexu.

 

5 faktov o spánku a sexe

 

Spánok aj sex sú veľmi príjemné činnosti, súvisia spolu však viac, než sa na prvý pohľad zdá. Vďaka sexu budete lepšie spať a čím bude váš spánok kvalitnejší, tým vás čaká lepší sex. Všetko dohromady vedie k spokojnému partnerskému spolužitiu bez hádok. Ostatné fakty hovoria jasne:

 

Orgazmus pomáha celkovému uvoľneniu. A práve celkové uvoľnenie je pred spánkom veľmi dôležité.

Po sexe je spánok hlbší a tvrdší. Tak sa na partnera nehnevajte, keď po milovaní hneď zaspí. Je to prirodzené!

Čím lepšie sa vyspíte, tým menej sa budete hádať. Odborníci zistili, že pk6áry, ktoré si doprajú veľa spánku, majú menej konfliktov.

Oddýchnutí budete riešiť partnerské problémy efektívnejšie. Je dokázané, že keď sa dobre vyspíte, riešite problémy s väčším nadhľadom a beriete viac ohľadov na druhého.

Budete krajší a spokojnejší. Spomeňte si na Šípkovú Ruženku, ktorá sa vyspala do krásy a ako sa svojmu princovi páčila!

sex na kvalitnom matraci

Zdroj: Shutterstock®

Najlepší je sex na latexe

 

Základom kvalitného spánku (a teda aj sexu) je dobrý matrac. Ale pozor, nie každý sa hodí pre striedanie polôh. Vyplynulo to z výskumu, ktorý uskutočnila americká spoločnosť pre výskum spánku. Výskumníci nechali 460 respondentov, aby podľa 8 kritérií zhodnotili svoj matrac napríklad na základe toho, ako péruje a zvláda zvýšenú záťaž.

 

Najhoršie dopadli obľúbené matrace z pamäťovej peny, ktoré ich užívatelia chvália skôr pre ortopedické vlastnosti. Ak chcete na Valentína zaobstarať víťaza testu, poobzerajte sa po latexových matracoch. Sú dokonale priedušné, antialergénne a majú dlhú životnosť.

Na druhom mieste sa umiestnili pružinové matrace. Tie za sebou majú dlhý vývoj a dnes už rozhodne nehrozí, že by vás pružiny tlačili do chrbta. Môžete si dokonca vybrať z dvoch variánt. V klasickej sú pružiny spevnené kokosovo-latexovou doskou, v taštičkových je zase každá pružina zvlášť zašitá do textilného vrecka.

romantika v posteli

Zdroj: Shutterstock®

Veľa romantiky kúpite aj za málo peňazí

 

Skutočne romantickým darčekom na Valentína je partnerský matrac. Je obojstranný a vďaka tomu môže mať každý partner matrac tak tuhý, ako potrebuje. Na veľkú časť partnerských matracov od Tropica sa navyše vzťahuje akcia 1 + 1 zadarmo.

 

Kúpte jeden matrac, druhý dostanete zadarmo a za ušetrené peniaze kúpte ruže a nové matrace s nimi ozdobte. Na tento Valentín určite len tak nezabudnete!

kvalitný spánok

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.05.2016 09:32

dobry clanok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE