Kozmetické procedúry: Viete, ktoré sú ilegálne?

S postupom času zaznala kozmetická veda výrazný pokrok. Svet nám ponúka ošetrenia a procedúry, o ktorých sme ešte pár rokov dozadu ani len nesnívali.

 

Nemožné sa stáva skutočnosťou, no spolu s ňou prichádzajú aj zlé nápady. Kozmetické procedúry a zdanlivo neškodné chirurgické zákroky robia niekedy nesprávni ľudia, ktorých jediným cieľom je vysoký zárobok.

 

Tí tento svet premieňajú na ilegálny biznis, ktorý má často drastické následky. Niekedy dokonca až smrť. Vyvarujte sa im a nehazardujte so svojím zdravím kvôli pár ušetreným eurám. Pozrime sa na zakázané procedúry a následky, ktoré vám môžu priniesť.

 

Odporúčame: Príjemná masáž tváre. Pre koho je a pre koho nie je určená?

ilegálne kozmetické procedúry

Zdroj: Shutterstock®

Pedikúra s rybičkami

Pedikúra s pomocou malých rybičiek zaznamenala svoj najväčší boom okolo roku 2008. Ryby garra rufa požierali mŕtvu kožu z nôh zákazníkov, čo, samozrejme, viedlo k všeobecnému pobúreniu. Ochranári a odborníci sa zhodli, že ryby a pedikúrové vane nie je možné dezinfikovať. Rovnako tak označili samotnú procedúru za krutú a barbarskú. Nútiť ryby, aby jedli iba mŕtvu kožu z našich nôh označili za zverstvo, a tak sa tieto procedúry začali postupne zakazovať v mnohých krajinách.

 

Odporúčame: Etiketa v salóne krásy - ako sa správať v salónoch krásy?

garra rufa rybičky

Zdroj: Shutterstock®

Japonské natáčanie rias

Japonská procedúra určená na natáčanie rias zahŕňa prilepenie vašich rias k tyči s chemickým roztokom, ktorý vaše riasy behom pol hodinky natočí. Výsledný efekt následne vydrží asi mesiac. Mnoho odborníkov však označilo túto procedúru za nebezpečnú a dokonca ju zakázali. Chemikálie totiž u mnohých zákazníkov spôsobili vážne poranenia očí.

 

Odporúčame: Čo vás počas tetovania obočia čaká?

permanentné ošetrenie mihalníc

Zdroj: Shutterstock®

Polypropylénové prsné implantáty

Polypropylénové prsné implantáty boli vyvinuté v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, aby držali bez pohybu, podporovali produkciu tekutín a neustále zväčšovali prsia. Procedúru absolvovalo niekoľko známych celebrít, no v roku 2001 bola zakázaná. Odborníci sa obávali, že prsia budú rásť nerovnomerne a vysoko nad požadovanú veľkosť pacienta.

 

Odporúčame: 7 zázračných olejov pre naše telo - vyskúšajte ich aj vy!

prsné implantáty

Zdroj: Shutterstock®

Chcete zlepšiť kvalitu svojich vlasov? Zabudnite na procedúry z Brazílie!

K týmto procedúram vám postačí jediná informácia. Pokiaľ sa na vaše vlasy pri ošetreniach používa formaldehyd, overte si, že sa v prípravkoch nachádza maximálne v hodnote 0,2 %. Práve táto chemikália totiž spôsobuje rakovinu a v niektorých krajinách ho dokonca nájdete v závratnej hodnote až 12 %!

 

Odporúčame: Zádery na nechtoch: Ako im dať navždy zbohom?

ošetrenia vlasov

Zdroj: Shutterstock®

13 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

20.08.2017 08:46

a este k tomu aj informcia ze ci uz plastiky alebo ine skraslujuce veci robia neklasifikovany a neodborny ludia bez ukonceneho odborneho vzdelania..... u slovensku sa vsetko robi na "na cierno" vsak aby to bolo lacnejsie a potom placeme nad rozliatym mliekom ked je uz neskoro...... akurat co ma prekvapilo bol ten brazilsky keratin...

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

20.08.2017 09:03

Tak toto som nevedela,pedikúru poznám ale nikdy by som sa na to nedala.

Vaše meno:

Miso Jogi

Miso Jogi

20.08.2017 09:50

rybicky by nevadili nie su skodlive a rovnako sa napriklad pouzivaju aj pijavice , nevidim na tom nic zleho ak to naozaj pomoze. Ostatne samozrejme su umele a skodlive veci ...

Vaše meno:

benynka

benynka

20.08.2017 10:48

dnes je veľa rekvalifikačných kurzov a za tri týždne tu máme novú kozmetičku, ktorá ide pichať botox alebo kaderničku, ktorá ide robiť melír...to sa mi tiež zdá byť nebezpečné

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

20.08.2017 11:53

Rybičky, pijavice, larvy na hnisajúce rany- bolo tu už všetko možné. Myslím že keď má človek naozaj vážny problém, dá sa nahovoriť na všeličo, trebárs aj na tie nechutné larvy...ja si spomínam na jeden článok o tých malých rybičkách, v časáku bol rozhovor s istým pánom, ktorý mal s nimi skúsenosti a prekvapilo ma keď povedal, že s rybkami majú problém zväčša muži a majú pri procedúrach strach:)

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

20.08.2017 15:04

no mňa by nenahovorili na takéto procedúry, ani zadarmo

Vaše meno:

Zuzana Úradníková

Zuzana Úradníková

20.08.2017 20:54

Fuu tak toto som nevedela ...

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

21.08.2017 17:48

take najznamejšie sú z toho tie rybičky, ale aj na to neviem či by som sa nechala nahovoriť..

Vaše meno:

Alena Gudjáková

Alena Gudjáková

22.08.2017 14:19

Na pedikúru s rybičkami by som sa nechala nahovoriť:)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

03.09.2017 08:50

tie rybičky na pedikúre to znie zaujímavo

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

08.09.2017 23:05

Zaujímavé čítani

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.12.2017 16:33

pedikúru s rybičkami som už absovovala na dovolenke a bola to aj zábava

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

26.05.2020 16:05

Pedikúru rybičkami som si už mala možnosť vyskúšať v Chorvátsku, konkrétne na ostrove Kornati :-) Od začiatku ma to trošku šteklilo, ale potom to už bolo príjemné :-) Pedikúra zadarmo :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE