Na čo má mamička plné právo

Kolotoč povinností, ktorý sa spája s príchodom drobcov do našich životov, nám pripadá miestami nezastaviteľný. Sú to obdobia plné radostí, ale aj starostí.

 

Aj maminky na materských dovolenkách sú iba ľudia. Treba im chodiť k lekárovi, na poštu, na nákupy, potrebujú vybaviť tisíc každodenných drobností, ktoré musia s ohľadom na dieťa starostlivo plánovať.

 

 

V tom lepšom prípade sa naukladajú do auta – autosedačka, zložiť kočík, všetko, čo dieťatko potrebuje, papanie, plienky, možno nejaké náhradné oblečenie, jedna taška, druhá taška, kabelka plná svojich vecí, och, hlavne nezabudnúť na dieťatko, šup s ním do auta. Prídete, kam treba, znova všetko vykladajte, musíte všetko vymyslieť s časovými rezervami. Mnohokrát zistíte, že miesto, kam ste sa vybrali, nemá prístup prispôsobený pre kočíky, a tak späť do auta, schováme kočík, dieťatko uviazať do šatky alebo len tak niesť na rukách... Nie je to nezvládnuteľné, no ani pohodlné. A to si ešte len predstavte, že sa niekam máte trepať MHDčkou – s dvomi, či tromi prestupmi. Pri predstave, koľko je v hromadnej doprave baktérií na jednom centimetri štvorcovom, akákoľvek chuť na cestovanie vás prejde. Už vôbec nepíšeme o tom, ak máte drobcov viac, ako jeden kus.  

 

Odporúčame prečítať:  Kto vám postráži deti?

Na čo má mamička plné právo

Zdroj: Shutterstock®

Nie sú to iba povinnosti, kedy by sa mamičke hodilo byť na chvíľku bez dieťatka. Je samozrejmé, že matka na materskej zatúži po dni pre seba. Po chvíľke oddychu, po milých veciach, akými sú obľúbená masáž šije a krku, manikúra, kaderníčka, pobehať si po kníhkupectve, prejsť si pár butikov... Aktívnym ženám chýbajú kurzy angličtiny, ktoré navštevovali, jóga, pilates, či zumba, ranný a podvečerný beh, raz do týždňa posilka... A naozaj nie je hriechom, ak raz za čas žena zatúži po ničím nerušenej káve s priateľkou alebo romantickej večeri s partnerom.  

eopatrovatelky.sk

Zdroj: Shutterstock®

Mamiii, čo robíš dnes večer? Nevzala by si si na dve hodinky Simonku?... Dobre, tak skúsim ešte svokru...“

 

Každou z vymenovaných činností sa začína kolotoč oslovovania jednej babky, druhej babky, kamošiek, dievčaťa od susedov – a pátrate po tom, kto by vám dieťatko na chvíľku postrážil. V momente, keď obvoláte polovicu telefónneho zoznamu a zistíte, že ako na potvoru nikto nemá čas, pomaly sa zmierite s tým, že budete doma a postaráte sa o všetko sama. Na každú situáciu existuje riešenie. Iba si predstavte, milé maminky, aké by bolo jednoduché vyhľadať si pani na stráženie presne na mieru, presne podľa vašej chuti. Vedeli by ste, ako vyzerá, aké má skúsenosti, čo vám dokáže ponúknuť, ako by zabavila vaše dieťa. Tiež si predstavte, že by ste si ju mohli nájsť čo najbližšie ku vám, dokonca, že by mohla byť do hodinky u vás.  

Na čo má mamička plné právo

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa vám tento nápad páči, no stále vám pripadá nereálny, skúste si kliknúť na stránku www.eopatrovatelky.sk. Budete milo prekvapené, keď zistíte, že nájsť si pani na stráženie je veľmi jednoduché a rýchle. Maximálne pohodlné. Stránka vám umožní vyfiltrovať si vaše mesto, vzdialenosť, v akej sa potenciálna opatrovateľka od vás nachádza, jazyky, akými hovorí a jej skúsenosti s deťmi. Dokážete tu nájsť pani na stráženie, ktorá je dostupná v ľubovoľnom čase, ktorý potrebujete vyplniť jej prítomnosťou.

 

Mnoho z vás sa zľakne pri pomyslení, koľko by vás mohla opatrovateľka stáť. Na stránke wwww.eopatrovatelky.sk nájdete opatrovateľky s mimoriadne ľudským prístupom, ktorých služby nie sú vôbec drahé. Stačí vám pár minút na vyhľadanie ideálnej opatrovateľky, dvihnúť telefón a v okamihu sa môžete venovať svojím neodkladným záležitostiam.

eopatrovatelky.sk

Zdroj: Shutterstock®

Určite ľúbite svoje dieťatko nadovšetko a dali by ste mu prvé aj posledné! Snažte sa však nezabúdať aj sama na seba. Na záver je tu pätoro práv a nárokov, ktoré má každá dobrá maminka bez výnimky a mala by si ich pravidelne uplatňovať :). Pomôcť vám pri tom môže aj stránka www.eopatrovatelky.sk. 

Mamičky myslite na seba a nezabúdajte:

 

1. Byť zdravá a starať sa o svoje telo, aj dušu.

2. Stretávať sa s ľuďmi, byť spoločenská, mať čas na priateľov a rozhovory.

3. Mať záľuby a aktivity, ktoré spestria vaše dni.

4. Nevnímať materskú dovolenku ako dobrovoľné väzenie medzi štyrmi stenami.

5. Mať sa rada a dopriať si to, po čom túžite. 

 

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

26.05.2015 18:14

Skvelý článok

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 09:48

ano, aj mamicky musia obcas na seba mysliet

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE