Sen o rozchode: Znamená to skutočný koniec tvojho vzťahu?

Aj vy ste sa niekedy zhrození prebudili zo sna a pomysleli si: „Čo to znamenalo?“ Sny môžu byť hlboké, príjemné, neskutočne realistické a dokonca aj desivé. A patria medzi ne aj sny o rozchode alebo rozvode. 

Podobné sny v nás často vyvolávajú rôzne otázky a nútia nás zamyslieť sa nad tým, čo sa nám naše podvedomie snaží povedať. Ak ste momentálne vo vzťahu a sníva sa vám o tom, že sa so svojím partnerom rozchádzate, znamená to, že váš románik je odsúdený na zánik? 

Ak mávate pravidelne sen o rozchode s bývalým partnerom, svedčí to o tom, že tento vzťah vo vašom vedomí ešte neskončil? Ste momentálne slobodní a aj napriek tomu sa vám stále sníva o rozchodoch? Čo to môže znamenať?

Pozri aj: Snár: Snívalo sa ti o krvi? Čo naznačuje krvácajúci človek alebo zviera?

Sen o rozchode so súčasným partnerom - inšpirácia k zmene

Sny o rozchode alebo rozvode so svojím súčasným partnerom môžu byť mimoriadne znepokojujúce. Možno sa vám zdá že, podobné sny hovoria jasnou rečou - nastal čas ukončiť váš vzťah. Nemusia však nevyhnutne predpovedať koniec vzťahu. Väčšinou takéto sny naznačujú, že by ste mali posunúť váš vzťah na novú úroveň. Môžu tiež napovedať o tom, že je čas vzdať sa určitých aspektov vášho vzťahu, aby bolo spolunažívanie a fungovanie s vaším partnerom lepšie. 

Niekoľko klinických psychológov tvrdí, že sny o tom, že vás partner opustí, môžu byť tiež varovným signálom vášho podvedomia, že sa vo vzťahu cítite neisto. Takéto sny môžu identifikovať určitú úzkosť, ktorú prechovávate v súvislosti so svojimi činmi a pocitmi, a zároveň vás môžu motivovať k tomu, aby ste pracovali na svojom vzťahu.

Sen o rozchode vám radí, aby ste premýšľali o vás, svojom partnerovi, problémoch, ktoré sa vo vzťahu vyskytli, a aby ste sa venovali sebaskúmaniu. Akokoľvek bol váš sen nepríjemný či desivý, môže vás inšpirovať k zmenám vo vašom vzťahu. Takže vlastne sen o rozchode a rozvode nesie v sebe pozitívne posolstvo. 

Sen o rozchode s partnerom

Zdroj: shutterstock

Sen o rozchode, keď ste slobodný

Aj keď sa technicky nemôžete s niekým rozísť, keď ste single, stále môžete snívať o rozchode, aj keď osoba, s ktorou sa rozchádzate vo sne, je imaginárna. Najbežnejšia interpretácia takéto sna je, že vo vašom živote je niečo, čo vám už neslúži alebo neplní svoju funkciu, a je lepšie nechať to odísť.

Na to, aby sa dozvedeli, čo to je, rozpomeňte sa na detaily vo vašom sne. Hľadajte dominantné črty osoby, s ktorou sa rozchádzate alebo podrobnosti miesta, kde k rozchodu došlo. Toto sú kontextové indície, ktoré vám môžu pomôcť lepšie pochopiť, čo sen naznačuje.

Takéto sny o rozchodoch a rozvodoch môžu tiež predstavovať to, aké máte pocity o vzťahoch vo všeobecnosti. Sen môže poukazovať na vaše obavy, pochybnosti týkajúce vášho života. Rozchod v sne nemusí znamenať len ukončenie vzťahu s partnerom. Tieto sny môžu naznačovať, že je čas „rozísť sa“ so starými zvykmi, určitou situáciou, prácou alebo dokonca s priateľom.

Sen o rozchode s bývalým partnerom

Ak sa vám v snoch opakovane objavuje výjav z rozchodu s vaším bývalým partnerom, je to pravdepodobne preto, že stále spracovávate zvyškové emócie z konca tohto vzťahu. Takéto sny tiež poukazujú na fakt, že stále žijete v minulosti alebo že stále lipnete na niečom, čo už dávno nefunguje. Sny vám pripomínajú, že pokiaľ sa nezbavíte týchto emócií, nebudete sa môcť posunúť ďalej. 

Celý proces zabudnutia na bývalého partnera môže byť bolestivý, a takisto aj neustále premietanie rozchodu s ním vo vašich snoch. Tieto sny však môžu byť podnetom k tomu, aby ste sa vyliečili zo starého vzťahu a hlbšie preskúmali seba a svoj život.

Neprehliadni: Sen o vlaku alebo vlakovej stanici: Priprav sa na zmeny v osobnom živote

1 komentár
Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

02.08.2022 11:27

Naše sny sú obrazom toho, čo podvedome v sebe držíme..môže sa v sne ukazovať naša obava, že o niekoho prídem , staríme ho, lebo si o sebe myslíme, že nie sme dosť dobrý Podvedomie funguje inak ako vedomie, preto taký sen stojí za zamyslenie, čoho sa bojíme že staríme a ten človek, čo sa s ní rozchádzame nám len zrkadlí istú personifikáciu. Niekedy je to aj o nás, že by sme mali upustiť od určitého postoja k okoliu, k sebe a akoby rozísť sa s ním, opustiť a prejavovať sa inak. :o)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE