Používate hubku na make-up? Nerobte tieto chyby

Ak ste naučená nanášať svoj make-up hubkou, mali by ste si dávať pozor, či ju používate správne a či sa o ňu vhodne staráte. Nezabúdajte, vždy je dôležité naučiť sa správnu techniku na použitie akejkoľvek pomôcky a až potom dostanete ten efekt, o ktorý máte záujem.

 

Prečítajte si, či so svojou hubkou nerobíte práve tieto chyby. 

 

1. Mokrá alebo suchá

 

Ak ste doteraz svoju hubku na make-up používali nasucho, výsledný efekt nemusel byť úplne dokonalý. Áno, hubka sa dá použiť suchá, no v tom prípade sa vám rýchlo roztrhá, vpije veľké množstvo produktu a make-up na pleti nebude tak precízne zapracovaný, ako keby bola hubka mokrá.

 

Najlepšie je, ak hubku celú ponoríte pod prúd vody a počkáte, kým úplne nasiakne. Potom ju dobre vyžmýkajte v rukách a až následne ňou aplikujte make-up. Ak sa vám zdá, že počas líčenia rýchlo schne, majte po ruke obyčajný rozprašovať s vodou a sem-tam ho na hubku streknite. Rozprašovať môžete využiť aj na cestách, keď sa budete potrebovať nalíčiť a nebudete mať k dispozícii tečúcu vodu.

 

 

Odporúčame prečítať: 7 zaujímavých faktov o kráse a kozmetike

Používate hubku na make-up? Nerobte tieto chyby

Zdroj: Shutterstock®

2. Umývanie

 

Tak ako každú pomôckou, s ktorou sa líčite, aj hubku musíte často a dôkladne umývať, aby sa vám v nej nemnožili baktérie a nezostávali nánosy starých produktov. Ak svoju hubku umývate jedenkrát za týždeň, už to, prosím, nerobte a snažte sa ju umývať aspoň po každom druhom použití. Možno budete sama prekvapená, že sa vaša pleť začne zlepšovať a make-up bude vyzerať lepšie.

 

Ak sa vám stáva, že hubka sa začne rýchlo trhať, ale napriek tomu je kvalitná, môže to spôsobiť nevhodná technika jej umývania. Buď na ňu používate príliš agresívne prípravky, ktoré ju môžu vysúšať – mydlo, šampón, alkoholová dezinfekcia alebo ju poškodzujete mechanicky – príliš silné "drhnutie".

 

Aby ste hubku umyli čo najdôkladnejšie a najšetrnejšie, kúpte si prípravky špeciálne určené na make-up hubky alebo použite jemnú detskú kozmetiku. Do misky si nalejte prevarenú teplú (nie horúcu) vodu a pridajte do nej čistiaci prostriedok. Hubku nechajte v tomto kúpeli namočenú pokojne aj celú noc. Ráno ju dobre premačkajte a poriadne opláchnite pod prúdom tečúcej vody, aby v nej nezostali zvyšky čistiaceho produktu. A tra-dá! Môžete ju znova použiť.

 

 

Odporúčame prečítať: 8 najčastejších chýb v starostlivosti o pleť, ktorým sa treba vyvarovať   

Používate hubku na make-up? Nerobte tieto chyby

Zdroj: Shutterstock®

3. Skladovanie

 

Keďže je hubku najlepšie používať v mokrom stave, nebolo by ideálne nosiť ju celý deň v uzavretej kozmetickej taštičke. Nielen že vám ušpiní ostatné produkty, ale stane sa aj domovom baktérií. Najlepšie preto bude, ak si mokrú hubku necháte doma pekne vysušiť a v kozmetickej taštičke budete so sebou nosiť druhú - suchú, pre prípad oživenia make-upu počas dňa.

 

Aj keď sa o svoju hubku staráte príkladne, nevydrží vám večne. Aby plnila svoj účel tak, ako má, nenechávajte si jednu hubku dlhšie ako štvrť roka. Aj keby sa vám zdalo, že ju ešte vôbec nemusíte vymeniť za novú, vymeňte ju...

 

 

Odporúčame prečítať: Na farbe očí záleží aj pri voľbe farebnosti líčenia

Používate hubku na make-up? Nerobte tieto chyby

Zdroj: Shutterstock®

4. Čo s ňou ďalej

 

Aj keď využívate svoju hubku primárne na nanášanie make-upu, nie je to jej jediné využitie. Hubkou môžete na pleť nanášať aj iné tekuté produkty. Napríklad pleťové krémy, olejové séra, dokonca aj opaľovací krém. Taktiež sa nevyhýbajte ani sypkým produktom, akými sú kompaktný púder, bronzér, lícenka alebo rozjasňovač. Stačí, ak hubku použijete v tomto prípade suchú.

 

Ak najlepšie časy vašej hubky skončili, nemusíte ju hneď vyhodiť. Skúste ju napríklad rozstrihať na menšie kúsky a využiť ich na techniku lakovania nechtov pomocou hubky. Alebo vytiahnite temperové farby a začnite vytvárať pečiatkové obrázky s vašimi deťmi. 

 

 

Zdroj foto: www.shutterstock.com

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

29.01.2017 08:09

...priznám sa, že nepoužívam

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

29.01.2017 14:09

Nepoužívam..

Vaše meno:

tofica

tofica

31.01.2017 18:22

Už som na to pozerala, či si ich kúpiť..Nepoužívala som doteraz.. Ale určite sa treba o hubky starať .!! Ako o všetko ..

Vaše meno:

Ria Petrová

Ria Petrová

02.02.2017 21:22

Rada ich používam, často ich mením a priznám sa, že aj často hromžím na ich cenu..... Výrobca by mohol zohľadniť našu vysokú spotrebu.... či?

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

12.02.2017 19:38

Vôbec ju nepouživam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE