4 tipy, ako si užiť melancholickú jeseň a zvládnuť zmenu času

Jesenné obdobie je najkrajšie obdobie v roku. To vážne?

Áno, vieme, že mnohí z vás nemajú radi koniec letného času a skracujúce sa dni. Bojujete s poklesom energie a najradšej by ste sa uložili na zimný spánok ako tie šťastné medvede. Skúste sa na to celé pozrieť z tej lepšej stránky a zahoďte všetky jesenné chmáry.

Pozri aj: Ako sa pripraviť na horskú turistiku a prečo preferovať jesenné túry

Máme pre vás 4 tipy, ako si jesenné dni vychutnať:

1. Prechádzky, turistika a výlety

Práve jeseň je tým najideálnejším obdobím na dlhé prechádzky a turistiku. Už sa netreba schovávať pred horúcim slnkom a v prírode je to teraz ako v rozprávke, farbí sa do tých najkrajších farieb. Či už sa vyberiete na prechádzku mestským parkom, do lesa na huby alebo zorganizujete víkendovú turistiku v horách, majte oči a srdcia otvorené.

Robte si prestávky a kochajte sa tým, čo vidíte okolo seba. Pobyt v prírode a na čerstvom jesennom vzduchu má priam terapeutické účinky.

2. Čas svetielok a domáceho wellness

Dni sú už citeľne kratšie, stmieva sa oveľa skôr. Vezmite to z tej lepšej stránky. Teraz máte viac času na seba.

Dokončite si pracovné povinnosti a vráťte sa rovno domov. Využite tmu na vytvorenie jedinečnej atmosféry. Vrátil sa čas sviečok, aromalámp a mäkkých diek. Tá dobrá kniha, na ktorú počas leta nebol čas, sa v tomto období bude úžasne čítať. Doprajte si aspoň raz týždenne horúci kúpeľ pre relax tela i mysle, choďte do sauny, venujte si profesionálnu masáž. Takto vyplavené endorfíny sa postarajú o váš úsmev na tvári a spokojnosť na duši.

domáci wellness so sviečkami

Zdroj: Depositphotos

3. Láska ide cez žalúdok

Po období ľahkých šalátov a čerstvej zeleniny prišiel čas pre skutočných gurmánov. Jeseň je obdobím zbierania plodov zo záhrad, teplých gaštanov, kyslej kapusty, husacinky a mladého vína. Z času na čas si každý z nás môže dopriať. Nie je nič lepšie na zahnanie zlej nálady, ako čas strávený s priateľmi alebo milovanou osobou pri úžasnom jedle.

4. Nezabudnite na podporu imunity

Naučte sa oddychovať a spomaliť. Jeseň je na to ideálne obdobie. Venujte pozornosť svojmu telu, ono sa vám odmení lepšou kondíciou a imunitou. Doplňte v tomto období vitamíny aj formou výživových doplnkov a častejšie si doprajte horúci kúpeľ alebo saunu s masážou. Je dokázané, že pri správnych hmatoch pri masáži sa do tele vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia.

V chladnejšom jesennom období vyskúšajte masáž hrejivým balzamom s konopným olejom Alpy. Ak obľubujete horúce kúpele vo vani na uvoľnenie, skúste si do vody pridať soľ a niekoľko kvapie francovky Alpa Lesana s vôňou éterických olejov z borovicového ihličia a živice.

Odporúčame:  Ako si uľaviť od bolesti krčnej chrbtice?

konopné balzámy alpa

Zdroj: Alpa

Náš tip pre udržanie pohody počas jesenných dní:

Domáca masáž hrejivým balzamom s konopným olejom

Tradičná značka masážnych produktov ALPA vám predstavuje obľúbený masážny balzam s konopným olejom vo verzii s hrejivým efektom. Je určený pre masáž boľavých kĺbov, svalov a chrbta po zvýšenej fyzickej námahe. Počas jesenných dní je veľmi príjemný hrejivý efekt, o ktorý sa starajú extrakty zo zázvoru, gáfru, rozmarínová a škoricová silica. Je účinný pri uvoľnení stuhnutých partií chrbta, ramien a trapéz.

Kúpite v 101 Drogérii a v každej dobrej lekárni.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE