Jedinečná dovolenka so surf tripom

Milujete adrenalín a nemáte ešte plány na letnú dovolenku? Vymente vyvaľovanie sa na pláži, prípadne hubárčenie na horách za jedinečný zážitok so surf tripom.

 

O krajinách, v ktorých sa tento trip organizuje, ale i o vyučovaní a programe nám viac prezradia organizátori surf tripu Otmar Oliva a Terka Olivová. 

 

 

 

Čo je to surf trip? 

 

Surf trip vznikol pre ľudí, ktorí nemajú oceán. Má im poskytnúť jedinečný zážitok zo surfovania a lifestylu spojeným so surfovaním. Našim mottom je „Life is better when you surf.“
 

Koľko rokov organizujete  surf trip?

Prvý surftrip sa uskutočnil v roku 2007 vo francúzskom Hossegoru. Môžme teda povedať, že učíme Slovákov a Čechov surfovať už 9 rokov.
 

V akých krajinách sa koná?                                                

V lete sa môžete so surf tripom vydať do Francúzska a Španielska, na jar a jeseň na kanárske ostrovy, počas zimy na exotickú Srí Lanku a vo februári a marci sa koná v rumovom raji Dominikánskej republiky. V priebehu roka sa taktiež organizuje na Bali.
 

Odporúčame prečítať: Rozhovor: Stand-up comedy show Mira Ardona

surf trip

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho je surf trip určený? Môžu sa ho zúčastniť aj rodiny s deťmi?

Na surfovanie nie je nikdy neskoro. Na surf trip jazdia rodiny s deťmi, ale i mladí ľudia, ktorí si chcú užiť skvelé párty na pláži, ale taktiež aj ľudia, ktorí chcú zažiť niečo nové a úplne vypnúť.  
 

Ako je trip rozdelený v rámci vyučovania a voľného času?

Program závisí od destinácie. Preto ľudia, ktorí boli napríklad vo Francúzsku, idú ďalší rok na surf trip do Španielska, alebo v zime na Srí Lanku či do Dominikánskej republiky. Dopoludnia prebieha zvyčajne vyučovanie a popoludní lenošíme v bazéne alebo jazdíme na výlety, aby ľudia taktiež spoznali danú krajinu. 

dieťa na surfe

Zdroj: Shutterstock®

Ako prebieha vyučovanie surfovania? 

Na surf tripe prebieha vyučovanie s profesionálnymi inštruktormi, držiteľmi medzinárodnej surfovacej licencie ISA a ľuďmi, ktorí sú surfisti. Napríklad vo Francúzsku môžete mať za inštruktora coacha a snowboardistu Geryho Zebrowkiho, ktorý je niekoľkonásobný franzúzsky olympionista.

 

K vyučovaniu vždy pristupujeme individuálne podľa úrovne začiatočných, alebo pokročilých surfistov. Na vyučovanie využívame taktiež profesionálne surférske vybavenie, aby bolo vyučovanie kvalitné.
 

Býva program v rámci surf tripu každý rok rovnaký?

Program závisí od destinácie. Každý rok pracujeme na jeho vylepšení a zatraktívnení. Vo Francúzsku sú pre návštevníkov pripravené prednášky o surfovaní, natáčanie na video, ich fotenie, workshop jazdenia na longboardoch, alebo exkurzia do továrne na výrobu surfov. Taktiež je tu grilovanie miestnych špecialít, pripravujeme výlety do okolitých miest, ale i nočné párty.

 

Odporúčame prečítať: Zahraničné faux pas – ako sa im vyhnúť v Thajsku?

surfisti

Zdroj: Shutterstock®

Zabezpečujete v rámci surf tripu aj ubytovanie a jedlo?

Na surf tripe zabezpečujeme takmer všetko. Poskytujeme buď kompletné balíčky, ktoré zahŕňajú dopravu, vyučovanie, stravu, výlety a sprievodný program, ale i zázemie pre surfistov, ktorí potrebujú iba ubytovanie alebo informácie o podmienkach.

 

Koľko trvá takýto pobyt a koľko stojí na 1 osobu? 

Dĺžka pobytu a rovnako cena sa líši od krajiny. Do Francúzska sa jazdí napríklad na 10 dní a cena na osobu je 12 000 Kč za all inclusive pobyt vrátane cesty. Ľudom taktiež poskytujeme aj možnosť zvoliť si služby, o ktoré majú záujem. Na Srí Lanke poskytujeme ubytovanie pri pláži za 200Kč na noc.

 

Zaujalo nás: Štvrtá najmenšia krajina Európy má turistom čo ponúknuť

surf trip

Zdroj: Shutterstock®

Ste cestovka alebo partia nadšencov, ktorá si všetko organizuje sama? 

Surf trip je partia nadšencov, ktorá si všetko organizuje sama tak, aby to bolo legálne. Poistenie je však zabezpečené cestovnou kanceláriou.
 

Je takýto výlet a surfovanie nebezpečné? 

Vyučovanie surfovania je úplne bezpečné. Všetci naši inštruktori  sú profesionáli a majú záchranárské skúšky. Vzhľadom na to, že sa v posledných rokoch sústredíme aj na vyučovanie detí, vyberáme miesta pre surfovanie naozaj dôkladne.

 

Foto: Jozef Mrázek
 

 

2 komentárov
Patrícia Paškanová

Patrícia Paškanová

04.05.2015 10:49

úžasné .. skvelý zážitok

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

11.09.2015 20:14

tie fotky hovoria samé za seba :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE