Lukáš Kimlička – tipy a rady profesionála

Čo vás napadne pri mene Lukáš Kimlička? Ak je toho naraz veľa, tak myslíme na toho istého sympatického a multitalentovaného mladého muža.

 

Na slovenskej scéne dlhé roky pôsobí ako módny návrhár, stylista a vizážista. Okrem iného sa venuje aj fotografovaniu a zasadá aj do poroty. Práve vďaka jeho odbornému oku sme sa s ním mohli stretnúť na nedávnej výstave Interbeauty 2016 v Trenčíne.

 

 

Všade navôkol si môžeme všimnúť rôzne novinky v úžasných žiarivých farbách. Aké jarné inšpirácie a trendy by si odporučil našim čitateľkám?

 

Ja by som na jar jednoznačne odporučil líčenie v štýle „strobing“, ktoré prezentuje práve značka Gosh v produkte LUMI DROPS v 3 odtieňoch. Ich štruktúra je tekutá, perleťová a lesklá, vďaka čomu vytvárame krásnu rozjasnenú tvár. Pleť je naozaj lesklá, ale nie mastná, pôsobí šťavnato, rozjasnene, prebudene... sú to ideálne produkty na prebúdzajúcu sa jar, ale aj leto. :)

 

Okrem iného ma veľmi zaujala a páči sa mi práve kombinácia takejto živej a lesklej pleti s matnými rúžmi. Pôsobí to veľmi živo a zmyselne.

 

Odporúčame prečítať: Judit Bárdos - talentovaná herečka, ktorá vás očarí

Lukáš Kimlička – typy a rady profesionála

Zdroj: Shutterstock®

Keď si už spomenul tie rúže, na trhu máme niekoľko druhov rúžov. Lesklé, matné, krémové, fixkové, balzamové... nemali by sme niektoré z nich už vyradiť z trendov roku 2016?

 

Určite nie. Rúže sú neustále „IN“ a nám sa veľmi páči, keď ich ženy nosia. :) Samozrejme, každá žena sa ich musí naučiť nosiť, nie každej pristane ten istý druh, štruktúra, odtieň. Ja osobne pri líčení preferujem krémové a matné rúže. Decentne zvýraznia pery, a pritom nepôsobia vulgárne a prehnane.

 

Dnes sme ťa tu stretli ako porotcu na Majstrovstvách Slovenskej republiky v make-upe. Opíš nám, prosím, tvoje pocity a názor na súťaž.

 

Ak mám byť úprimný, veľmi sa mi tu páčilo. Pravdepodobne to bolo aj vďaka téme, 80-te roky, ktorá je ideálna pre vizážistickú súťaž. Keďže 80-te roky boli plné farieb, extrémov a extravagancie, vizážisti si môžu dovoliť pri svojej tvorbe ,,uletieť“ a popustiť uzdu fantázií. Žiadne „menej je viac“, ale dodali tomu risk a šmrnc... bolo veľmi ťažké vybrať výhercu.

 

Odporúčame prečítať: Miroslava Masnicová – život REVLON kozmetičky

Lukáš Kimlička – typy a rady profesionála

Zdroj: Shutterstock®

Raz niekto hodnotí tvoju tvorbu a inokedy ty hodnotíš cudziu. Pokladáš sa za určitého guru, ktorý naozaj už vie objektívne a profesionálne zhodnotiť, čo je skutočne najlepšie? Alebo sa ešte stále aj ty vzdelávaš a čerpáš nové informácie?

Fúú, práveže ani zďaleka nemám pocit, že som v niečom najlepší. Učím sa každý jeden deň, rovnako, ako aj hľadám inšpirácie. Viem, že ma ľudia poznajú a registrujú moju tvorbu, dokonca mám aj nejakých fanúšikov (smiech), ale nedovolím si tvrdiť, že robím niečo najlepšie.

Čo nové chystáš v roku 2016? Môžeme sa tešiť na nejaké tvoje nové projekty, či prelomovú novinku?

Je toho naozaj veľa. Keďže nielen líčim a navrhujem, ale aj fotím a pracujem v jednom módnom časopise, tak sa jednoznačne nenudím. Práce je vyše hlavy, a práve preto na otázky tipu ,,čo robím vo voľnom čase“ odpovedám, že pracujem. Aj keď to môže znieť ako klišé, tak práca je môj koníček.

V podstate každý deň mám niečo iné a zaujímavé. Dnes som bol porotcom, zajtra mám naplánované fotenie, pozajtra líčenie a následne šitie. Čiže, stále to je pestré a stále mám toho veľa. 

Odporúčame prečítať: Juliana Juríková - život talentovanej matky a podnikateľky

Lukáš Kimlička – typy a rady profesionála

Zdroj: Shutterstock®

Máš práve tak veľa aktivít, aby si si udržal neustále kreatívnu myseľ a inšpiroval sa? Bojíš sa, že stereotyp by ubíjal tvoju osobnosť?

 

Jasné, ja si naozaj neviem predstaviť, žeby som sa vo svojom živote venoval len jednému povolaniu. Mňa to baví a zaujíma práve vtedy, keď mám každý deň niečo iné, a pritom jedna činnosť s druhou navzájom súvisia. Pre mňa je tá práca veľmi kreatívna a pestrá, za čo som naozaj rád.

 

Mali sme tu už spomínané 80.roky a naopak, všade navôkol vidíme 21.storočie. Jednotlivé desaťročia ukrývajú v sebe nielen rozdiel minulosť a súčasnosť, ale aj experimentálnosť a odvážnosť verzus prirodzenosť a elegancia.

 

Čo sa tebe viac páči a čo by si ženám odporúčal?

 

Ja by som odporúčal, či už v líčení, alebo móde, zachovať si vlastnú tvár. Nie je dobré, ak sa snažíme slepo niekoho napodobňovať a nasilu sa držať súčasných trendov. Treba sa nalíčiť, alebo si obliecť to, v čom sa cítime najlepšie, pohodlne, krásne a vieme, že nám to sedí a sme príťažlivé. Nadarmo budeme tvrdiť, že teraz sú trendy matné rúže a výrazné obočie, ak sa to danej dáme nehodí. Radšej ju oblečiem a nalíčim do niečoho, čo jej pristane a ,,kašlem“ na hocijaké trendy. :)

 

Odporúčame prečítať:  

Beauty recepty: Hydratujúca pleťová maska z gréckeho jogurtu

 

 

FOTO GALÉRIA:

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.04.2016 09:49

dobry clanok,dobre rady, paci sa mi jeho tvorba a nazory

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

15.05.2016 20:34

dobre líči

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE