3 jednoduché rady ako odhadnúť charakter človeka

Spoznávanie nových ľudí patrí do nášho života. Či už je to v práci, v škole alebo na dovolenke, človek je tvor spoločenský a podvedome vyhľadáva ľudskú spoločnosť.

 

Odhadnúť osobnosť človeka pri prvom stretnutí nie je jednoduché a vsadiť na prvý dojem, nemusí byť to pravé. Môžete sa však naučiť pár základných rád, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať nových ľudí.  

 

1. Priamy pohľad

 

Všimli ste si ako málo ľudí sa vám pozrie priamo do očí? Priamy očný kontakt je veľmi dôležitý pri nadväzovaní akýchkoľvek kontaktov, a preto nerobte túto chybu ani vy. Oči človeka prezradia, či už má dobré alebo zlé úmysly. Ak hľadáte niekoho na koho sa dá spoľahnúť, budú to práve tí ľudia, ktorí majú vytrvalý a stabilný očný kontakt, neuhýbajú pohľadom a nie sú nervózni.

 

Mnoho odborníkov študuje charakter človeka aj podľa jeho výzoru. Pri očiach to platí rovnako. Ideálne by mali byť oči vzdialené od seba približne vzdialenosť ďalšieho oka. Ak má človek oči blízko pri sebe, tým má „užší“ názor na svet a jeho názory sú veľmi subjektívne. Naopak, ak má niekto oči ďaleko od seba, tým viac sa na svet pozerá zo širšej perspektívy. 

 

 

Odporúčame prečítať: Trpíte prokrastináciou?

Oči

Zdroj: Shutterstock®

Oči

Zdroj: Shutterstock®

2. Vyjadrovanie človeka

 

S ústami sa spája reč a vyjadrovanie človeka. Podľa toho dokážete jednoducho zistiť, či je človek asertívny, komunikatívny alebo skôr uzavretý do seba. Na hlbšiu analýzu je však nutné človeka dlhšie poznať. Správanie v kritických situáciách vie najlepšie odhaliť pravú osobnosť človeka.

 

Z hľadiska výzoru pier by sa toho dalo taktiež veľa vyčítať. Ak má osoba spodnú peru omnoho plnšiu ako hornú, znamená to, že nevie opätovať city, ak je to naopak, títo ľudia bývajú milujúci partneri. Príliš malé pery môžu značiť, že sa jedná o človeka zaujatého samým sebou a naopak plné pery znamenajú, že si vie človek život užívať. 

 

 

Odporúčame prečítať: Cyklotrasy na Slovensku III.

Ústa

Zdroj: Shutterstock®

Ústa

Zdroj: Shutterstock®

3. Podanie rúk

 

Ak sa máte možnosť s daným človekom zoznámiť osobne, veľmi veľa vám napovie aj podanie ruky. To vie už hneď na začiatku vzťahu určiť, kto je dominantnejší a kto sa nechá viesť. Ak vám človek podá ruku a stisne ju oboma rukami, znamená to dobrosrdečnosť. Na druhej strane ho však robia práve tí, ktorí majú pocit istej nadradenosti.

 

Ak pri podávaní rukou pritiahnete človeka k sebe, znamená to pocit neistoty z vašej strany, kedy dávate najavo, že sa cítite dobre len vo vašej zóne. Najlepším spôsobom je podať ruku pevne a pozerať sa človeku priamo do očí. 

 

 

Odporúčame prečítať: Prvá pomoc pri popáleninách

Stretnutie

Zdroj: Shutterstock®

Stretnutie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

3 komentárov
Ivana Trochanová

Ivana Trochanová

21.09.2015 16:42

priamy pohlad hlavne!:)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

15.11.2015 18:56

Tak to je pravda skvelý článok

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.05.2016 15:18

vela dam na ocny kontakt a pevne stisnutie ruk

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE