8 RÁD, KTORÉ ZARUČENE ZATOČIA S VAŠOU LENIVOSŤOU

Je náročné venovať väčšiu pozornosť a doslova si všímať to, ako pracujeme s časom a ako si ho dokážeme manažovať, zadeliť. Ak sa vám to podarí, zrazu budete schopní urobiť viac a uvedomíte si, že si dokážete splniť svoje sny. Tento článok vám môže poskytnúť perspektívu, ako sa naučiť pracovať s časom, povinnosťami a ako odsunúť lenivosť nenávratne preč.

 

Chceme dosiahnuť svoj cieľ, splniť svoje sny, uvidieť pokrok a žiť svoj život naplno. Žijeme len raz, práve tu a práve teraz.

 

 

Pracujte na sebe tvrdo a v tichosti. Váš úspech bude ,,kričať" za vás.

 

 

1. Spíšte si svoje ciele

 

Vaše ciele vám možno spôsobujú problémy. Máte ich v hlave toľko, že sa cítite zmätená a výsledkom je jeden veľký chaos. Je to úplne normálna vec a dá sa s ľahkosťou prekonať a vyriešiť. Všetko, čo musíte urobiť, je napísať si vaše sny, predsavzatia, ciele a povinnosti. To ich pomáha objasniť a akonáhle ich uvidíte na papieri, možno si uvedomíte, že niektoré znejú skutočne zábavne a zbytočne. Snažte sa dostať všetko von z hlavy a následne škrtajte veci, ktoré pre vás nie sú prioritou. Pamätajte, že nemusíte žiť celý život na rovnakom mieste, ani získavať príjem len z jednej činnosti. Odporúčame nezdieľať svoj zoznam s ostatnými, pretože stále zvažujete, premýšľate a ich názor by mohol ovplyvniť vaše rozhodnutia. Ciele prichádzajú od vás, nenechajte sa ovplyvniť.

 

 

2. Vytvorte si plán útoku

 

Zapíšte si vaše plány na obdobie jedného týždňa, mesiaca, roka. Tak ako sa neustále mení váš život, budú sa ruka v ruke meniť aj kľúčové ciele a sny. Ale motivačný, akčný plán je absolútnym kľúčom k úspechu. Je nemožné na niečo sa zamerať a tvrdo na tom pracovať bez toho, aby ste vedeli, čo to vôbec je. Ak si nie ste istí svojimi cieľmi, vaša energia sa ,,rozpŕchne" a „navštívi“ ľudí, ktorí majú silné vízie a vedia, čo chcú. Nechceme vás vystrašiť, ale ak nebudete riadiť svoj čas, iní ľudia vás využijú a vy budete ťažko pracovať pre ich ciele. Ak však dokážete byť sebestačná, silná a nezávislá, musíte mapovať svoj plán útoku. Nadšenie je prvoradé. Ak sa budete nudiť, tak rýchlo, ako ste začali, aj skončíte. Čo vás nadchne? Čo vás baví a spôsobí úsmev na tvári? Čo milujete? Ak máte k niečomu vzťah, budete v tom dobrá. Zistili ste, že len ťažko „ťaháte za sebou nohy“ a namiesto radosti a energie vám konkrétna činnosť spôsobuje utrpenie? Prehodnoťte svoj smer, a to hneď.

 

Odporúčame prečítať:7 vecí, ktoré robia sebavedomé ženy vo vzťahu proste inak

krása

Zdroj: Shutterstock®

3. Vytrvalosť ruže prináša

 

Malé krôčiky, ktoré ukážu výsledok až uplynutím istého času. Progres je rozhodnutie. Budete musieť sledovať svoje ciele a venovať dostatočný čas tomu, čo musíte urobiť. Nasledovať, nespúšťať z mysle. Idete spať a v hlave vám ,,zazvoní" úžasný nápad. Po prebudení však môže obyčajná textová správa odvrátiť vašu myseľ a plán je zrazu fuč. Zachyťte čas a používajte ho ako palivo, ktoré vás bude hnať pri realizovaní vašich snov a predstáv. Lenivosť sa rozplynie a nahradí ju raňajší impulz, ktorý vás udrží v hre počas celého dňa. Niekedy je potrebné trochu zvolniť a relaxovať, ale budete vedieť kedy je čas vstať a pustiť sa do toho naplno. Dôležitý je časový manažment a balancia medzi každodennými povinnosťami a dlhodobými cieľmi. Nezabudnite sa na svojej ceste pozastaviť, zabaviť sa, ale nerozptyľujte sa príliš a pokračujte priamo ďalej.

 

 

4. Urobte si prestávku, ak pocítite vyčerpanie

 

Ak sa príliš zameriame na lenivosť, karta sa môže otočiť opačným smerom a ľahko sa z nás stanú vorkoholici. Takto to však nebude fungovať. To, čo naozaj potrebujeme, je interakcia s ľuďmi, prijímanie a rozdávanie lásky. Zapojiť sa do okolitého, spoločenského diania a nesústrediť sa len na naše osobné ciele. Kontakty, spoločnosť, rôzni ľudia, to vás môže ,,nakopnúť" omnoho viac. Komunikáciou sa dozvedáte, učíte sa od ostatných a platí to aj naopak. Často stretávame ľudí, ktorí sa nezaťažujú s „malichernosťami“ druhých. Čo keď by sme sa pozerali na život takýmto spôsobom? Chceli by ste, aby niekto iný pozeral na vás s nezáujmom a povrchne? Cesta za porozumením je náročná a dlhá, no oplatí sa. Je potrebné zostať v spojení s ľuďmi, na ktorých nám záleží, aby sme boli motivovaní. Ak si myslíte, že v dnešnom svete môžete existovať oddelení na opustenom ostrove, stanete sa cynickými, izolovanými a stratíte motiváciu. „Šťastie je najlepšie zdieľané.“

 

Odporúčame prečítať: Vyberte si bylinky podľa svojho znamenia

koláž

Zdroj: Shutterstock®

5. Vyváženosť medzi prácou a pohybom

 

Ak chceme zotrvať na trati, musíme prijať fakt, že potrebujeme pohyb. Sedavé zamestnanie = rýchle vzplanutie lenivosti. Tomuto je možné čeliť zvýšením tepovej frekvencie, potením, vypustením endorfínov či jednoducho, pohybom. Ak po celý čas iba sedíte, môžete očakávať príchod depresie. Nie sme určení na sedenie a ničnerobenie. Potrebujeme pohyb, nie sme roboti. Telo a mozog pracujú pre nás a nie proti nám. Tvrdo pracujte, no primárne pre svoje zdravie.

 

 

6. Vhodné jedlo

 

Pri diagnóze ,,lenivosť" je potrebné zaoberať sa rôznymi atribútmi. Nejde len o jednu konkrétnu príčinu. Je nutnosťou posvietiť na všetky ,,kúsky koláča", ktoré tvoria náš život: práca, láska, potraviny, záľuby, financie, domácnosť, psychika. Jedlo, ktoré konzumujeme, môže mať výrazný dopad na naše telo. Reč nie je o diétach, pretože tie sú škodlivé a naozaj nefungujú. Poukazujeme najmä na zdravý a vyvážený štýl. Ak nedodáte telu živiny, ktoré potrebuje pre správne fungovanie, pravdepodobne sa ľahšie stanete nevládnymi a lenivými. Naše telo si pýta aminokyseliny, lipidy, esenciálne mastné kyseliny, bielkoviny, vitamíny a mnoho ďalších dôležitých látok pre kvalitné fungovanie. Ak mu to neposkytneme, je to akoby ste sa snažili šoférovať auto, ktorému ste dopriali namiesto benzínu vodu. Nebude to fungovať.

 

Odporúčame prečítať: Záujem o podnikanie rastie, hlavne medzi mladými ľudmi

koláž

Zdroj: Shutterstock®

7. Zaujímajte sa o ostatných

 

Častokrát pramení naša lenivosť z chúlostivej životnej situácie. Máme pocit, že sme niekomu ublížili alebo nedokážeme odpustiť. Psychika pracuje na plné obrátky a problémy dobehnú vaše zdravie a celkové rozpoloženie. Zameraním na to negatívne nedosiahnete motiváciu. Bude vás držať ďaleko od ľudí a vecí, ktoré máte radi. Presuňte sústredenosť na ostatných, zastavte utápanie v sebaľútosti a urobte niečo obetavé pre iných. Kúpte kvety, obľúbené cédečko, vstupenky do divadla či jednoducho čokoľvek, čo nie je pre vaše vlastné potešenie. Musíme vynaložiť vedomé úsilie a robiť veci pre ostatných skôr, než stratíme schopnosť súcitu. Zaoberajte sa predovšetkým svojimi cieľmi a napredujte, ale zároveň dávajte pozor aj na ostatných, pretože inak bude váš duch chradnúť v procese.

 

 

8. Obklopte sa tými správnymi osobami

 

Motivovaní, silní a nezávislí ľudia vám pomôžu zotrvať v boji. Ak sa obklopíte lenivými ľuďmi, ktorí od života neočakávajú absolútne nič, nemajú svoje sny a záujmy, ovplyvní vás to veľmi ľahko. Nestačí zmeniť len svoj život, ale zamyslieť sa aj nad osobami, s ktorými prichádzate do styku. Ak vaši priatelia nerobia so svojim životom absolútne nič a stagnujú, verte, že vy tiež. Pohľadajte spoločenské akcie, ktoré sú v súlade s vašimi cieľmi. Netvrdíme, aby ste svojich priateľov odpísali na ,,celej čiare". Nenechajte sa však zmanipulovať, ovplyvniť a odhovoriť. Vy len hrdo pokračujte s progressom.

 

Odporúčame prečítať:Celeste Buckingham: V líčení preferujem najmä prirodzenú krásu

láska

Zdroj: Shutterstock®

Stále sa nájdu ľudia, ktorí vás budú podkopávať, ubližovať vám a kradnúť odhodlanie a energiu. Ak sa však na nich pripravíte psychicky, ich vplyv bude len nepodstatným zrnkom maku. My všetci musíme niekde začať a nesmieme dopustiť, aby jeden zlý deň zmenil celú víziu našej budúcnosti. Ak budete aj naďalej robiť malé kroky smerom k vašim cieľom a nenecháte sa odradiť od neprajného okolia, môžete zmeniť svoj život a vniesť dávku svetla a radosti. Buďte usilovná a motivovaná, ale zároveň je potrebné si uvedomiť, že nie ste dokonalá a nie je hanba učiť sa na vlastných chybách. Hlavne nedajte priestor lenivosti a naplno sa chopte svojho života.

 

Odporúčame prečítať: Ako sa stať pravou dámou - 2. časť

smiech

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.01.2016 19:34

dobre rady pre kazdeho

Vaše meno:

renata mularcikova

renata mularcikova

17.01.2016 14:13

Tak veru-vytrvalosť ruže prináša.

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

21.01.2016 17:19

užitočné rady :)

Vaše meno:

Alena Mattová

Alena Mattová

01.02.2016 19:28

Dobré rady,už len sa podľa nich riadiť :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE