Ako a kedy sa najlepšie zbaliť na dovolenku?

Slováci sú najčastejšie deň pred dňom D zbalení, dôslednejšie sú ženy, než muži. Prieskum spoločnosti Boiron ukázal, že najdôležitejšie sú pre nás kreditky a doklady, lieky a lekárničku na dovolenke podceňujeme.

 

Aj keď muži aj ženy zhodne preferujú viac dovolenku pri mori, muži sú odvážnejší pri výbere dovolenky na vlastnú päsť.

 

 

Na začiatku júna 2015 prebehol krátky prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť naše preddovolenkové správanie a najmä to, akú pozornosť venujeme pri prípravách pred odjazdom špeciálne lekárničke. Podľa prieskumu sme pozorní pri balení, ale viac myslíme na zábavu, oddych, kým lekárničku podceňujeme, hoci práve na letných dovolenkách nás neraz prekvapia letné ochorenia ako hnačky a prechladnutia.

 

Odporúčame prečítať:  

Čo vám na cestách nesmie chýbať? Zopár ezoterických kúskov!

dovolenka pri mori

Zdroj: Shutterstock®

  Muži sa balia neskôr

 

Takmer 3 500 odpovedí (55 % žien, 45 % mužov) v preddovolenkovom prieskume ukázalo, že dve tretiny opýtaných preferuje pohodlné dovolenky pri mori organizované cestovnou kanceláriou, len 18,6 percent sa vyberá za dobrodružstvom na vlastnú päsť a 14,7 percent vyhľadáva poznávacie zájazdy. Aj keď poradie bolo medzi mužmi a ženami rovnaké, podstatne viac mužov uviedlo, že radi dovolenkujú práve na vlastnú päsť.

 

Odporúčame prečítať: Kedy je podľa Luny najlepšie cestovať?

ako sa zbaliť na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

  Balenie? Deň pred

 

Podľa prieskumu sú ženy dôslednejšie, balia sa skôr a dávajú väčší pozor na starostlivosť o lekárničku. Mierne väčšia polovica Slovákov si veci pripravuje deň pred odjazdom na dovolenku. V tejto kategórii sú ženy a muži vzácne vyrovnaní. Necelá tretina, konkrétne 31,1 percent, sa začína baliť tri dni pred odchodom, ale tu už výrazne prevažujú ženy. Len 8,7 percenta respondentov si pripravuje zoznam aspoň dva týždne vopred, teda postupuje systematicky a dôsledne. V kategórii balenia pár hodín pred odchodom vyhrali jednoznačne muži.

 

Odporúčame prečítať: Kam na dovolenku? Poradí vám vaše znamenie!

čo si zbaliť do kufra

Zdroj: Shutterstock®

  Čo do kufra?

 

Najpresvedčivejšie vyznela odpoveď, čo je pre Slovákov pri balení najdôležitejšie. Viac než štyri pätiny opýtaných balí na prvom mieste kreditky, doklady a peniaze. Na druhom mieste skončili plavky a večerné oblečenie a na treťom mieste dôležitosti s 5,9 percentami skončila lekárnička. Medzi obidvoma skupinami bolo poradie vzácne vyrovnané, aj keď štvrté miesto v ankete – fľaška s „dezinfekciou z vnútra“ u mužov dobiehalo lekárničku.

 

Odporúčame prečítať:  Ísť na dovolenku autom, autobusom, alebo letecky?

doklady na cestovanie

Zdroj: Shutterstock®

  Lekárnička

 

Aj keď dovolenkovej lekárničke nevenujeme príliš pozornosť, len 27 percent si ju nezabudne pobaliť, predsa len cestovateľské skúsenosti vyhrávajú, a tak sa na prvé miesto dostali lieky na bolesť a hnačky (48,3 %). Medzi najčastejšie nepríjemnosti, ktoré spôsobujú problémy dovolenkárom, patrí klimatizácia, studené nápoje, popŕhlenie medúzou, bodavý hmyz, morský ježkovia či zranenia pri vodných športoch.

 

Odporúčame prečítať: Ako sa vyhnúť nevoľnosti pri cestovaní?

letné prechladnutie

Zdroj: Shutterstock®

  Letné prechladnutie

 

Problém s letným prechladnutím patrí medzi nepríjemnosti, na ktoré sa pripravuje tretina dovolenkárov. Toľko z nich si balí do batožiny liek na prechladnutie, horúčku a bolesti – Oscillococcinum. Tento liek, známy najmä z chrípkového obdobia, je vhodný aj na letné prechladnutia a stavy podobné chrípke. Správne ho identifikovalo až 94 percent opýtaných. Oscillococcinum nájde svoje využitie celoročne, či už v domácej alebo dovolenkovej lekárničke.

 

Odporúčame prečítať: 

Letný horoskop Kozorožec, Vodnár, Ryby na rok 2015

Letný horoskop Baran, Býk a Blíženci na rok 2015

Letný horoskop Rak, Lev a Panna na rok 2015

Letný horoskop Váhy, Škorpión a Strelec na rok 2015 

dovolenka pri mori

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

23.09.2015 09:12

spísať si zoznam potrebných vecí a postupne sa začať baliť

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.05.2016 21:00

2 tyzdene pred dovolenkou si spiseme - co so sebou, tyzde pred nou som asi zbalena

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

04.01.2021 16:36

Osobne tak týždeň pred dovolenkou rozmýšľam a spisujem čo si vezmem a začínam sa baliť deň pred odchodom, tak si so sebou vezmem naozaj iba veci, ktoré budem potrebovať a nie zbytočnosti. Zatiaľ mi to takto vychádza, ešte ani raz som na nič nezabudla :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE