Ako mať viac energie? Toto vo svojom živote musíš zmeniť!

Každému sa raz za čas stane, že nemá dostatok energie. Každý človek sa niekedy cíti byť pomalý, unavený a vyčerpaný. Možno by ste neverili, ale málokedy má na tom veľký podiel vaša práca. Zlé stravovacie návyky, nezdravý životný štýl a dlhodobý emocionálny stres. Toto je len pár z mála spúšťačov zlej energie. Nemusíte hneď utrácať peniaze za chemické prášky alebo nápoje na doplnenie energie. Taktiež nepomôže vypitie dvoch litrov kávy za deň. Rovnako ani energetické nápoje, ktoré sľubujú zázraky. Ak chcete zistiť viac, nazrite do nasledujúcich riadkov. Prečítajte si, ako zvýšiť svoju energiu úplne prirodzene.

Pozri aj: Poznáš rôzne druhy Aloe? Ktoré skrášlia tvoj dom a ktoré sú liečivé?

vplyv stresu

Zdroj: Shutterstock®

Obmedzenie stresu

Emocionálne reakcie na stres môžu spotrebovať neuveriteľné množstvo energie. Môžu spôsobiť aj to, že v noci nebudete môcť zaspať. V konečnom dôsledku sa budete cítiť psychicky a aj fyzicky vyčerpané. Keď je náš imunitný systém oslabený v dôsledku stresu, nevplýva to dobre na naše telo. Ani myseľ nie je na tom ružovo. Každodenné problémy a povinnosti budete znášať bez energie a nadšenia. Musíte sa naučiť zvládnuť nadmerné množstvo stresu. Pri nezvládnutí stresu vám hrozí zrútenie. Niektoré orgány môžu vypovedať svoju činnosť. Znovuzískanie stability a psychickej rovnováhy je základným predpokladom pre zdravý a šťastný život.

Práca nadčas môže spôsobiť extrémnu únavu. Ak chcete získať viac energie prirodzene, mali by ste tiež znížiť pracovné nasadenie a obmedziť stres. Skúste si stanoviť priority. Menej dôležité úlohy si pokojne odložte na iný deň. Neváhajte požiadať o pomoc v prípade, že cítite, že je toho na vás priveľa. Rodina, kolegovia a blízky priatelia vás zaiste neodmietnu.

oddych

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa vysporiadať s každodenným stresom?

Relaxačné terapie a aktivity, ako je joga a meditácie, tai chi a ďalšie môžu byť veľmi užitočné. Odbornú pomoc potrebuje v dnešnom uponáhľanom svete takmer každý druhý človek. Preto sa nehanbite vyhľadať odbornú pomoc.

Je lepšie, aby vás to naučil niekto, kto vie, ako na to. Verte nám, váš život sa naplní energiu a slnkom, aj keď vonku práve prší. Energiu vám tiež dodajú aktivity, ktoré vás napĺňajú. Cvičenie, tanec alebo len návšteva priateľov. Spoločenské akcie a stretnutia navyše utužujú vzťahy. Raz za čas sa naučte vypnúť. Úplne vypnúť. Aspoň na chvíľu zabudnite na všetky povinnosti. Vyhraďte si čas len pre seba a uvoľnite svoje telo aj myseľ.

Odporúčame: Recept na bábovku z bazy: Objav nové chute v nadýchanom zákusku!

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Zdravá strava

Vyhnite sa potravinám, ktoré obsahujú cukor. Taktiež sa vyhnite tým, ktoré sú ťažko stráviteľné. Nasledujúce typy vás naučia, ako si dodať energiu prirodzenou cestou. Nejedzte veľké porcie. Radšej si ich rozdeľte napríklad do 4 menších a jedzte ich po celý deň. Mozog potrebuje stáli prísun živín. Veľké porcie zapríčiňujú to, že sa budete cítiť unavené. Energizujúce raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Sacharidy, bielkoviny a vitamíny.

Presne toto by mali vaše raňajky obsahovať. Vajcia, celozrnné cereálie, jogurt a ovocie. Ovos, celozrnné obilniny, cereálie s vysokým obsahom vlákniny. Čerešne, višne, slivky, grapefruit, broskyne a jablká. Vymenované potraviny vylučujú do tela všetky živiny hneď z rána. Každá bunka nášho tela obsahuje bielkoviny. Tie sú nevyhnutne potrebné na opravu poškodených tkanív a vytváranie nových a zdravých buniek. Vždy vyberajte chudé bielkoviny. Ryby, kuracie prsia, morčacie a hovädzie mäso, vajcia a orechy. Pridajte príslušné dávky vitamínu C do svojho jedálnička. Jeho nedostatok spôsobuje ospalosť a únavu. Ovocie a zelenina je to pravé pre príliv energie. Kivi, papája, pomaranče, jahody, paprika, petržlen, kel, brokolica a karfiol.

pitný režim

Zdroj: Shutterstock®

Voda

Taktiež nezabúdajte na pitný režim. Pite hlavne vodu, aby ste tak predišli únave a dehydratácii. Voda pomáha regulovať telesnú teplotu. Transformuje živiny a kyslík do všetkých telesných buniek. Nedostatok pitného režimu sa prejaví na zdraví človeka. Aby ste zabránili dehydratácii, nečakajte na to, kým budete mať úplne sucho v ústach. Dodržujte pitný režim po celý deň. Odporúča sa vypiť aspoň 8 pohárov vody denne. Na záver môžeme podotknúť, že voda je základným predpokladom na prirodzený príjem energie. Udržuje naše telo zdravé a silné. Takže môžete začať počítať vypité poháre.

Odporúčame: Recept na bazový med: Ako pripraviť túto tradičnú pochúťku?

5 komentárov
nika

nika

04.04.2013 08:46

Teraz by som potrebovala doplnit energiu....lebo som totalne unavena a vycerpana z prace.

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

04.04.2013 16:08

Jedine zdravou stravou doplnime energiu...

Vaše meno:

Peter Gážik

Peter Gážik

31.01.2014 05:54

spánok,smiech a voda

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

12.04.2016 20:30

zdravá strava a dostatok vody sú jednoznačne naj

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

27.12.2016 12:58

menej stresu,viac spánku

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE