Dom na sklonku noci

Nádherná sága o štyroch generáciách rodiny, ktorá žije a miluje sa na čarovnom ostrove pri pobreží Talianska. Romantika, magická atmosféra, očarujúce prostredie, ale aj tajomstvá, záhady a skúšky, ktoré musia podstúpiť. Taká je novinka Dom na sklonku noci.
 

Na malom idylickom ostrove Castellamare neďaleko sicílskeho pobrežia stojí majestátny Dom na sklonku noci so starým barom. Práve sem zavial osud mladého doktora Amedea, najdúcha, ktorého na pevnine vychoval starý doktor Esposito a naučil ho aj svojmu medicínskemu umeniu.

 

Amedeovi učaroval nielen ostrov pod ochranou svätej Agáty, ale najmä krásna ostrovanka Pina, učiteľka s tvárou gréckej sochy, s ktorou sa napokon oženil.

V noci, keď prišiel na svet ich prvorodený syn, porodila „dvojča“ aj manželka miestneho boháča Carmela... 

 

Odporúčame prečítať: Podviedla ho pri oltári

 

 

Tri generácie žien z rodu Espositovcov sa od obdobia pred vypuknutím prvej svetovej vojny celé nasledujúce búrlivé storočie snažia udržať rozrastajúcu sa rodinu pohromade, ochrániť ju pred hrozbami, čo sa valia k ostrovným brehom.

 

Ožívajú prastaré legendy, dejú sa zázraky, ostrov sa dvíha a upadá spolu s jeho obyvateľmi zmietanými vášňami aj tragédiami.

 

Amedeo sa rozhliadol okolo seba. Terasu osvetľovala jediná pouličná lampa, okolo ktorej krúžili komáre a slnili sa na nej jašterice, vrhajúce pohyblivé tiene na strechy domov. Za ňou bolo vidieť upokojujúce svetlá mesta a v diaľke pobrežie Sicílie, ktoré lemovalo ostrov z oboch strán, takže Castellamare vyzeral ako polostrov. Keď ste sa však pozreli opačným smerom, videli ste len more a noc, ničím nerušenú prázdnotu až po severnú Afriku. „Pre bar je to dosť čudné miesto,“ namietol Amedeo.

Vždy tu bol bar,“ ubezpečila ho Pina. „Prvý gróf nedovolil, aby ho otvorili v strede mesta, lebo mal strach z opilstva a hazardných hier. Dom tu stál prázdny celé roky, kým podnik neprevzali Rizzovci. Niektorí starí ostrovania by nikdy neprekročili jeho prah. Toto miesto naozaj prináša nešťastie. Len sa pozrite na Rizzovho brata. V priebehu niekoľkých rokov prišiel o dvoch synov. Človeku je hneď jasné, prečo ľudia považujú tento dom za prekliaty.“

Prekliatím sú nezmyselné vojny, nie starý bar,“ namietol Amedeo.

Máte pravdu,“ súhlasila ticho Pina.

 

Dom na sklonku noci s kliatbou plaču, magický a čarovný ako ostrov, uprostred ktorého stojí, zaznamenáva príbeh lásky, vytrvalosti, straty a konečného víťazstva.

Autorka Catherine Banner sa ukázala ako zručná spisovateľka, ktorá vytvorila naozaj majstrovský kúsok.

 

Začítajte sa do ságy Dom na sklonku noci.

 

Odporúčame prečítať:  Život ako na trampolíne: raz si hore, raz dolu

 

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

20.09.2016 21:02

zasa jedna dobrá knižka

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE