Exkluzívna kniha Poézia v krojoch: Nestarnúca poézia Milana Rúfusa

Takýchto kníh u nás nevychádza veľa. Kníh, z ktorých vyžaruje takáto vznešenosť i krása. Kniha s názvom Poézia v krojoch / Kroje v poézii vychádza v limitovanom náklade a v originálnej grafickej podobe.

Do života ju uviedli viaceré známe osobnosti, ako šéf Lúčnice Marián Turner, hudobná skladateľka Ľubica Čekovská, herec a recitátor Štefan Bučko, rímskokatolícky kňaz Ján Sucháň či Magda Rúfusová, manželka ikonického poeta.

Odporúčame: Romanca Jane Featherovej: Ideálny pár - bude to šťastný koniec?

Poézia v krojoch/Kroje v poézii

Zdroj: Shutterstock®

Komplet Poézia v krojoch / Kroje v poézii zahŕňa:

  • exkluzívnu knihu s plátenou obálkou, s razbou ľudových ornamentov metalickou a bielou farbou
  • luxusné plátené puzdro v rovnakom prevedení ako je obálka knihy
  • dva plagáty s parciálnym lakom: mladá žena v sviatočnom kroji z Očovej (480 x 700 mm) a vydatá žena v tekovskom kroji s čepcom (700 x 480 mm)
  • luxusný nástenný kalendár Poézia v krojoch / Kroje v poézii na rok 2019 (480 x 445 mm)
  • rukavice

Odporúčame: Adriana Macháčová a Niekto ako ty: Príbeh, aké píše sám život

Milana Rúfus a Peter Brenkus - Poézia v krojoch/Kroje v poézii

Zdroj: Shutterstock®

Do knihy sa dostali nádherné kroje. Tradičný slovenský odev je pritom plný vizuálne zaujímavých detailov a pútavých farebných kombinácií, ktoré dávajú vyniknúť ženskej kráse, mužskému šarmu i detskej roztopaši. Úžasne knihu doplnili básne Milana Rúfusa.

Autorom fotografií je známy slovenský fotograf Peter Brenkus, ktorého vášňou je fotografovanie tanca, aktérov vážnej hudby a folklóru. Jeho fotografie si doslova vychutnáte a sila jeho umeleckej výpovede je geniálne umocnená krásnymi veršami o pravde, kráse, domove a láske.

Kniha Poézia v krojoch / Kroje v poézii nadväzuje na obrazovú publikáciu Odetí do krásy, ktorá vyšla v júni tohto roku a stala sa slovenským bestsellerom. Ponúkla viac, ako sto krojových variácií na 945 farebných fotografiách ľudovej kultúry z 19 svojráznych oblastí Slovenska.

Viac nádherných publikácií nájdete na www.luxusnakniznica.sk.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE