Patríte k milovníkom zvierat? A čo také myši? Chovali ste niekedy myšky ako domáce zvieratká?
V tomto prípade nemáme na mysli tie, ktoré si len tak voľne žijú a behajú po kanáloch. Ale čistučké, voňavučké, s ktorými sa dá občas aj jemne pomaznať.
Sú ľudia, ktorí sa týmto malým hlodavcom vyhýbajú veľkým oblúkom. My vám však dokážeme, že sú to naozaj malé rozkošné stvorenia, ktorých sa určite netreba báť.
Diane Özdamar je francúzsky ilustrátor, fotograf a grafický dizajnér, ktorý niekoľko rokov fotografoval týchto malých hlodavcov, aby prelomil ľady medzi nimi a ľuďmi, ktorí majú negatívny postoj voči týmto krásnym zvieratkám.
Roztomilosť bez hraníc - aj myši môžu byť zlaté
„Potkany sú veľmi sladké bytosti. Sú veľmi inteligentné a spoločenské bytosti, ktoré milujú vzájomnú interakciu (preto si ich vždy zadovážte v páre). Mnohí majitelia ich prirovnávajú k malým psíkom: sú lojálni, veľmi rýchlo sa učia a idú k tomu, kto ich volá menom. Dokonca sa dokážu naučiť aj triky.“ Tvrdí Diane. Ten svoje myšky naučil milovať fotografovanie a pekne pózovať.
Poďte sa pozrieť na jedinečnú fotoshow „plyšových“ hlodavcov. Avšak pozor, prezeranie fotiek len na vlastné nebezpečenstvo! Pretože po vzhliadnutí týchto fotiek si budete chcieť zadovážiť myšku aj vy!
Pozri aj: Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy!
dianeozdamar.myportfolio.comPozri aj: Zažite poriadnu dávku roztomilosti: Rozkošné psy valcujú internet!
dianeozdamar.myportfolio.com dianeozdamar.myportfolio.comPozri aj: Nekompromisný prieskum: Ako vyzerá ideálna ženská postava?
FOTOGALÉRIA:
Zdroj úvodnej fotky: dianeozdamar.myportfolio.com
7 komentárov
Milka Damašková
24.07.2017 15:49Jednu takúto milú potvorku doniesol syn zo školského výletu. Získala si všetkých, dokonca aj moju mamu, ktorá mala z myší panický strach:)Ja som si myšky zamilovala ešte ako trojročná, keď na mňa jedna vykukla z diery v zemi lesklými očkami:)No mám s nimi aj smutnú príhodu-keď jeden chlapec vyhrabal na poli myšacie hniezdo a malými ešte holými myškami kŕmil mačku. Uprosili sme ho,nech nám aspoň niektoré dá,že ich zachránime.V detskej naivite sme verili, že sa nám podarí ich "vypiplať".Dopadlo to neslávne, boli aj nejaké tie slzičky a myšací pohreb:)
Alena Gudjáková
24.07.2017 10:35Musím s Vami súhlasiť! Dcéra nás nahovorila na chovanie myšiek. Sú naozaj zlaté, je zaujímavé ich sledovať. Pre mňa je to relax :)
Lucia Valková
24.07.2017 10:26Nie,nemôžu byť krásne a zlaté!!!
Tomáš Kamenár
24.07.2017 09:39niektoré vyzerajú skôr ako potkany...
benynka
24.07.2017 09:36čarovné fotky, ja myš občas zachraňujem aj pred našou mačkou, je mi jej ľúto
Mária Maxianová
24.07.2017 06:30myšky ú milé, no pokiaľ sa nenasťahujú do príbytkov...
Peter Maňák
24.07.2017 03:43Podľa mňa sú na fotkách všetko len potkany a teda, mali sme jedného doma a nebolo väčšieho maznáka, je to skvelý domáci miláčik :)