Kto rituálne zabíja mladé dievčatá?!

V mestečku neďaleko Pamplony vyčíňa tajomný vrah. Jeho obeťami sú dospievajúce dievčatá, ktoré zbavuje znakov dospelosti – roztrhá im šaty, vyholí ohanbie a ruky položí do panenskej pozície

 

 

 

V mestečku neďaleko slávnej Pamplony vyčíňa tajomný vrah. Jeho obeťami sú dospievajúce dievčatá, ktoré zbavuje znakov dospelosti – roztrhá im šaty, vyholí ohanbie a ruky položí do panenskej pozície. Akoby ich chcel vrátiť do detských čias...

 

 

 

Takúto detektívku ste ešte nečítali. Neviditeľný strážca z pera španielskej autorky Dolores Redondovej sľubuje výnimočný čitateľský zážitok.

 

Kto rituálne zabíja mladé dievčatá?!

 

 

 

Spája v sebe krimi, trilier, nadprirodzené prvky a mýtické legendy. Prostredie navarrského údolia i jedinečné postavy vás vtiahnu do príbehu už po pár stranách. Kto má na svedomí smrť mladých dievčat a prečo ich rituálne zabíja? Naozaj ožívajú dávne baskické legendy, z ktorých majú miestni obyvatelia strach?

 

 

Ale späť k príbehu.
Vyšetrovatelia sú v úzkych. Vraždy pribúdajú a čas medzi nimi sa skracuje. Pohnútky vraha sú nejasné, preto je prípad pridelený Amaii Salazarovej, expertke na profiláciu páchateľov. Stopy ju privedú späť do rodného Elizonda, odkiaľ sa kedysi snažila navždy uniknúť.

 

 

 

 

Traumatické zážitky a ponuré rodinné tajomstvo sa opäť vynárajú. Amaiu prenasleduje vlastná minulosť, závisť kolegov, no ešte väčším nepriateľom je čas. Hrozba, že vrah udrie znova, je silná.

 

 

Kto rituálne zabíja mladé dievčatá?!

 

 

Na miestach činu nájdu čoskoro zvieracie chlpy, čo je však záhada, keďže v okolitých lesoch medvede nežijú. Ľudia podľahnú poverčivosti, miestnym legendám a stopy podľa nich nie sú ľudské. Ohavné skutky začnú pripisovať mýtickej bytosti basajaunovi.


Prečítajte si viac o novinke Neviditeľný strážca.
 

 

 

 

2 komentárov
Jana Komadova

Jana Komadova

26.10.2013 19:44

rada čítam znie to skvelo a obal hned upúta

Vaše meno:

Anka

Anka

27.10.2013 08:01

Obsah knihy znie zaujimavo. Mam rada knihy, ktore neviem pustit z ruky...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE