Leto na chate: Aké čaro ukrýva?

Dovolenkovať sa dá rôzne. Niekto radšej počas letných horúčav uteká na hory, inému nevadia ešte vyššie teploty i pri mori a všetci ostatní, ktorí si nemôžu či už z finančných alebo časových dôvodov nájsť čas ani na jednu z prvých dvoch možností, využívajú k letnému oddychu aspoň pár víkendov či zopár pracne naškrabaných dní. Čo v takom prípade? Ako si užiť leto?

Čo tak stráviť leto na chate?

Ak ľutujete, ba priam nariekate, že toto leto ste sa nikam ešte nedostali, poobzerajte sa po príležitostiach, ktoré vám ponúka vaše najbližšie okolie. Ideálnym kompromisom pri plánovaní lacnej, krátkej, ale za to príjemnej dovolenky je zájsť na chatu. Tiché prostredie, správni ľudia vôkol seba a záhradka k dispozícii. Možno nejaký ten nafukovací bazén, lehátko a drink do ruky. Pohoda ako vyšitá! Pokiaľ relax na chate dôverne poznáte a už dlhšiu dobu sa pohrávate s myšlienkou zabezpečiť si takýto domček na stráni, do pozornosti vám dávame zruby. Pre inšpiráciu získajte čo najviac informácii o zruboch TU.

Odporúčame: TOP izbové rastliny väčších rozmerov: Tieto budú pýchou tvojej domácnosti!

dovolenka na chate

Zdroj: Shutterstock®

Ak už takúto svoju vysnenú chatku máte a práve ste v štádiu jej zariaďovania, blahoželáme vám! Pri výbere vhodného nábytku do chaty by ste mali myslieť na viacero vecí. Zariadenie by malo byť účelové a zodpovedať, samozrejme, vašim požiadavkám. Väčšina ľudí uprednostňuje do svojho víkendového domčeka vidiecky štýl, hlavne prírodné materiály ako je drevo a prírodné látky. Tie oku v naturálnom prostredí viac lahodia a zároveň so svojím okolím lepšie korešpondujú. Prehnaný luxus vo vašom chatovom domčeku môže na dôvažok lákať zlodejov, prípadne zbytočne zamrzieť, ak dôjde k jeho poškodeniu. Pokiaľ si ale na kvalitných materiáloch a exkluzivite potrpíte, nie je na tom nič zlé. Nový nábytok, ako aj doplnky, by ste ale mali vyberať s rozvahou. Vzácny porcelán na chate, kde sa zvyknú usporadúvať rodinné oslavy či bujaré párty by asi dvakrát v bezpečí nebol. Ak ste skôr romantičky a chata má byť len vašim hniezdočkom lásky, prečo nie.

vlastná chata

Zdroj: Shutterstock®

Do väčšiny chát si ľudia nezvyknú dávať koberce. Chodieva sa predsa neustále von a dnu a sem a tam, preto by ste zainvestovať mali určite do kvalitných podláh. Tie plávajúce ale radšej vynechajte, obzvlášť, ak sa vaša chatka nachádza v blízkosti nejakej vody. Povodne dokážu narobiť poriadne materiálne škody a pekelne zabolieť. Čo sa osvetlenia týka, sviečky a krb sú síce romantické, no využiť by ste mali aj taký drobný výdobytok doby – elektrinu. Široký výber svietidiel vhodných do akéhokoľvek interiéru nájdete aj na profisvitidla.cz.

Ostatné doplnky od vázičiek, cez kuchynský riad, záclony či obrazy už dolaďte do štýlu, v ktorom sa nesie samotný duch vašej chatky. Pre prípad väčších návštev by ste v bielizníku mali mať vždy nachystané ale tiež zopár uterákov či pár kusov posteľnej bielizne. Pevné a dokonca aj nepremokavé plachty, vankúše, paplóny aj prehozy ponúka aj spoločnosť EMI. Chata je ako vaše druhé bývanie, a preto myšlienka, že to podstatné si na ňu z domu vždy prinesiete, vám dlho nevydrží. Pripravte sa preto na to, že zo všetkého potrebujete minimálne dva kusy.

Odporúčame: Vegánska grilovačka: Zistite, ako chutne grilujú vegáni!

6 komentárov
betsy

betsy

25.07.2013 21:52

najlepší relax cez leto= jednoznačne chatovanie :)) oddych ako vyšity...

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 20:21

1

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 20:21

1

dominika4848

dominika4848

27.07.2013 20:34

mat vlastnu chatu je hadam to najlepsie co moze clovek mat

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

06.03.2014 21:10

memám chatu no rodinný dom a relaxovať sa dá aj tam už aby bolo leto

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

31.12.2020 08:44

Mať tak raz vlastnú chatku niekde na samote ďaleko od civilizácie :-)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 10:29

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 10:29

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE