Ľudskosť a empatia nevymrela: Týchto 12 fotografií ťa o tom presvedčí

Videli ste film Pošli to ďalej? Hlavnou postavou je chlapec Trevor, ktorý dostane domácu úlohu. Tá na prvý pohľad znie veľmi jednoducho: pozri sa na svet okolo seba a naprav to, čo sa ti na ňom nepáči. Chlapec sa tejto úlohy usilovne zhostí. Vypracuje projekt s názvom Pošli to ďalej. Jedná sa o reťaz šťastia, na ktorej sa môžu podieľať všetci a spraviť tak svet lepším a krajším. Podstatou celého projektu je nezištne pomôcť trom ľuďom a tí to potom majú odplatiť ďalším trom ľuďom. 

Aj vy máte niekedy pocit, že presne toto by dnes ľudstvo potrebovalo? Tiež si myslíte, že žijeme v skazenom svete, v ktorom každému záleží len na sebe? Peniaze, sláva, žiarlivosť, chamtivosť a bezcitnosť – takto nejako by sme mohli charakterizovať dnešnú dobu. Čo tam po nejakej ľudskosti či solidarite. To sa už dnes nenosí. Dospelí často zabúdajú na láskavosť a deti nevedia čo je to rešpekt a úcta k starším. Veľakrát to vyzerá tak, že sa zo sveta vytratili všetky druhy a prejavy lásky.

Malý skutok

Nie je to však úplne tak. Stále existujú ľudia, ktorí sú pripravení pomôcť. Len tak. Bez odmeny, bez pochvaly. Nezištne. A takisto i v každom z nás sa skrýva kúsok dobra, ktoré nás ženie preukázať láskavosť, pomôcť staršej susede s nákupom, naliať do misky vodu smädnému psíkovi. I tie najjednoduchšie prejavy ľudskosti sú v danej chvíli obrovským gestom. Mnohokrát si ani neuvedomujeme, že náhodné skutky znamenajú pre toho druhého nesmierne veľa. A nás to nestojí nič. Len pár minút času a možno zmáčané tričko. V danom človeku zanecháme obohacujúci pocit a inšpirujeme ho k tomu, aby i on pomohol niekomu ďalšiemu. Ako v tom filme.

Požiarnik, ktorý riskuje svoj život, aby zachránil mača. Vojak, ktorý dáva fľašu s vodou malému Afgáncovi. Študent, ktorý pomáha staršej dáme prejsť cez cestu. Kaderník, ktorý každý piatok strihá bezdomovcov. Prezrite si galériu nižšie s fotografiami, ktoré vás presvedčia o tom, že ľudskosť naozaj nevymrela. 

Pozri aj: Nevyriešené záhady ľudstva, z ktorých ťa zamrazí: Si pripravená?

Galéria:

4 komentárov
Kristína Dická

Kristína Dická

20.09.2020 03:06

Skutočne silné fotografie.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

20.09.2020 07:45

Žiaľ, naozaj to vyzerá tak, že sa zo sveta vytratili všetky druhy a prejavy lásky. "Krásna" galéria, ktorá to vyvracia!

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

20.09.2020 16:29

Tak to je krásne!

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

20.09.2020 19:57

Dojemné fotografie...niekedy stačí málo a druhému to veľmi pomôže

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE