Trik osobného trénera celebrít: Ako zhodiť 6 kg len pomocou jednej suroviny?!

Všetci hľadáme tajomstvo chudnutia. Niektorí z nás sa spoliehajú na rôzne diéty, ktoré sú kupodivu účinné, ale na jojo-efekt sa po ich ukončení akosi zabúda. Diéty sú na prvý pohľad účinné, no podľa mnohých odborníkov je dôležitejšie cvičenie a zdravé stravovanie. Zdravá strava je kľúčom úspechu v prípade, ak sa chcete zbaviť nadbytočného tuku v organizme a udržiavať svoje telo FIT dlhodobo.

Netreba však zabúdať ani na ďalší skvelý trik, ktorý odporúčajú aj mnohí osobní tréneri. Celebritný tréner Bob Harper tvrdí, že schudnúť sa dá aj prostredníctvom vody. Áno, čítate správne – vďaka VODE. Naše telo sa zo 70 % skladá práve z vody, ako je teda možné, že je nápomocná aj pri chudnutí?!

Pozri aj: Ako zoštíhliť vnútorné stehná? Vďaka týmto cvikom ich vyformuješ!

prečo je pitný režim dôležitý

Zdroj: Shutterstock®

Voda je život!

Voda je veľmi dôležitá pre náš život. Zabezpečuje mnohé funkcie v organizme a ak bojujete s nadváhou, tak môže byť vašou záchranou. Dostatočný pitný režim vám dokáže pomôcť s redukciou hmotnosti. Príjem vody (nie sladených nápojov, ale čistej vody) pomáha:

  • zrýchliť metabolizmus
  • zlepšiť trávenie a vyprázdňovanie
  • podporovať redukciu hmotnosti

Voda má tiež blahodarný vplyv na vzhľad pokožky. Preto sa oplatí začleniť ju do svojho pitného režimu aj v prípade, ak máte problém s vysúšaním pokožky či dokonca s celulitídou. Voda teda prospieva nielen nášmu zdraviu, ale aj kráse.

ako si vyformovať postavu

Zdroj: Shutterstock®

Čo odporúča Bob Harper?

Mnohým sa môže zdať, že Bob je drastickým trénerom, ktorý to s pitným režimom preháňa, ale má to svoje opodstatnenie. Pomohol totižto už nejednej celebrite dosiahnuť svoju postavu snov. Bob odporúča vypiť denne 2 až 3 litre čistej vody, ktorú je potrebné dávkovať si. Pred raňajkami odporúča vypiť 2 poháre vody a pred obedom i večerou až jeden liter vody. Keďže hlad je len prezlečený smäd, tak voda vám pomôže zaplniť žalúdok a tým budete konzumovať menšie porcie jedál. Prijmete tak menšie množstvo kalórií, ktoré nebudú prispievať k zvyšovaniu vašej váhy.

Okrem toho zvýšený príjem tekutín zlepší chod vašich vnútorných orgánov, pomôže vám tiež znížiť chuť do jedla a tým len prospejete svojmu telu. Netreba však zabúdať na to, že voda nespraví zázraky. Síce vám pomôže zredukovať hmotnosť, no bez zdravej stravy a pohybu nedosiahnete vytúžené výsledky. Bob tiež odporúča začať pomaly. Nemusíte hneď vypiť 3 litre vody denne. Začnite s pohárom vody pred každým jedlom a uvidíte, že postupne si na takýto režim zvyknete.

Neprehliadni: Bielkovinová diéta od A po Z: Chudne sa z nej a je naozaj zdravá?!

7 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

25.08.2020 07:10

Bez vody nie je život. Má blahodarný vplyv naozaj v mnohých smeroch.

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

25.08.2020 09:23

nie je to nič nové, akurát nie každému sa to chce dodržiavať a radšej si dá pivo

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

26.08.2020 07:29

voda, zázračná tekutina

Vaše meno:

Margaret Zimova

Margaret Zimova

16.10.2020 19:51

Úplne súhlasím, voda je nenahraditeľná nielen pri chudnutí, ale aj pri udržaní si tej správnej váhy.

Vaše meno:

Miriama Lešňovská

Miriama Lešňovská

18.10.2020 21:07

vyskúšame :-)

Vaše meno:

Miriama Lešňovská

Miriama Lešňovská

18.10.2020 21:07

vyskúšame :-)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

05.02.2021 19:31

no bolo by to veľmi jednoduché chudnutie ale vyskúšam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE